עומר..  Ãƒâ€”©Ã..  JKKH,  אברהם בלטי
"אגרוף המחץ": כך נראה הניסוי ב'חץ 3'. צפו"אגרוף המחץ": כך נראה הניסוי ב'חץ 3'. צפוב. ניסני8
משרד הביטחון פרסם תיעוד וידאו מהניסוי המוצלח במערכת 'חץ' 3 • ראש הממשלה: "יידעו אויבינו המבקשים להשמיד אותנו, אגרוף המחץ של ישראל יגיע לכל מבקשי רעתנו" (צבא)
המחבלים תועדו על חם; הלוחמים עצרו. צפוהמחבלים תועדו על חם; הלוחמים עצרו. צפוב. ניסני6
לוחמי צה"ל עצרו פלסטינים החשודים ביידוי אבנים לעבר הלוחמים ואזרחים • המחבלים תועדו על חם מיידים אבנים: "נמשיך לפעול במרחב תקוע ונוספים להבטיח שקט" (ביטחון)
ישראל וארה"ב ביצעו ניסוי מוצלח ב"חץ 3"ישראל וארה"ב ביצעו ניסוי מוצלח ב"חץ 3"ב. ניסני1
בצל המתיחות בצפון, משרד הביטחון וה-MDA האמריקני ביצעו היום ניסוי מתוכנן מראש במערכת הנשק 'חץ' 3. ישראל: "הניסוי מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית" (אקטואליה)
זירת הפיגועמחבל הסתער על חייל עם סכין - ונורה למוותב. ניסני14
נס בשומרון: פלסטיני הסתער עם סכין לעבר חייל צה"ל, בניסיון לדקור אותו, אך ברגע האחרון נכשל - שכפ"ץ החייל הגן עליו, ובינתיים חיילים ביצעו לעבר המחבל ירי מדויק (חדשות)
כוחות צה"ל בקבר יוסף. ארכיוןבכניסה לקבר יוסף: שני לוחמי צה"ל נפצעוכיכר השבת5
כ-1,500 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף בשכם, תחת אבטחת כוחות הביטחון. במהלך הכניסה, נזרקו אבנים ושני לוחמים נפצעו קל. בנוסף, 30 מבוקשים נעצרו (צבא וביטחון)
תיעוד דרמטי: מטוסי קרב תוקפים בלב סוריהתיעוד דרמטי: מטוסי קרב תוקפים בלב סוריהב. ניסני4
דובר צה"ל פרסם לראשונה תיעוד וידאו של רגעי ההפצצה בלב סוריה נגד סוללות טילים • מדובר בתקיפה של מערכות הגנה סוריות שניסו ליירט את מתקפות צה"ל • צפו (חדשות)
התקיפה סוריה, הלילהצה"ל הפציץ מטרות איראניות בלב סוריה; נערכים לתגובהב. ניסני1
מטוסי קרב של חיל האוויר הפציצו הלילה מטרות רבות של 'כוח קודס' האיראני ברחבי סוריה • במדינה הערבית טוענים: מדובר במתקפה משולבת מהים והיבשה • מחשש לתגובה, החרמון ייסגר (ביטחון)
הר החרמון, היוםמעל החרמון: יורטו טילים שנורו לרמת הגולןב. ניסני1
מערכת 'כיפת ברזל' יירטה טילים שנורו מסוריה לרמת הגולן • מוקדם יותר דווח כי ישראל תקפה בשטח המדינה הערבית • דובר צה"ל מאשר: "זוהה שיגור לרמת הגולן - שיורט" (ביטחון)
סוריה: סיכלנו היום תקיפה אווירית ישראליתסוריה: סיכלנו היום תקיפה אווירית ישראליתב. ניסני
אם ישראל אכן עומדת מאחורי התקיפה המדווחת בסוריה, היא בוצעה לכאורה כשהרמטכ"ל החדש אביב כוכבי נמצא בסיור בגבול הצפון, וראש הממשלה שוהה בצ'אד הרחוקה (ביטחון)
לוחמי 'נצח יהודה'. ארכיון"התעללות": כתבי אישום נגד חיילים חרדיםב. ניסני11
התביעה הצבאית הודיעה כי בכוונתה להגיש כתבי אישום נגד חמישה חיילים מהגדול 'נצח יהודה' בחשד שהתעללו בעצורים פלסטינים בזמן המרדף אחר המחבל שרצח את חבריהם (צבא)
המחבל הרוצח בעת מעצרוביתו של רוצח חיילי 'נצח יהודה' - ייהרסדניאל הרץ2
צה"ל הודיע למשפחתו של המחבל שרצח את שני חיילי 'נצח יהודה' ואת תינוקם של משפחת איש-רן כי ביתם צפוי להיהרס. למשפחת הרוצח יש אפשרות לערער על ההחלטה (ביטחון)
שבועות בים: חולץ תייר שנסחף לעזה. צפושבועות בים: חולץ תייר שנסחף לעזה. צפוב. ניסני5
ביום שישי הבחינו לוחמי צה"ל בכלי שיט שנסחף לעבר רצועת עזה • פלגת הביטחון השוטף 916 הוקפצה וחילצה את הספינה • מדובר בצרפתי ששהה מספר שבועות בים (ביטחון)
אילוסטרציה, פלסטיני חוצה את גדר ההפרדהמחבל חמאס הצליח לחדור לישראל ונעצרב. ניסני1
דובר צה"ל התיר לפרסם כי כוחות הביטחון עצרו מחבל חמאס שהצליח לחדור לשטח ישראל, בחקירתו הודה כי הוא פעיל בחמאס . המחבל נעצר מיד לאחר שחצה את הגדר (ביטחון)
נהרס בית המחבל שרצח את ארי פולד הי"דנהרס בית המחבל שרצח את ארי פולד הי"דדניאל הרץ9
הלילה הרסו כוחות הביטחון את ביתו של המחבל שרצח את ארי פולד בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון. במהלך ההריסה בכפר יטא התפתחו במקום הפרות סדר אלימות (צבא וביטחון)
טנקים ונגמ"שים חצו מכשול מים חורפי. צפוטנקים ונגמ"שים חצו מכשול מים חורפי. צפוב. ניסני7
חיילי חטיבה 7 בצה"ל ניצלו את מזג האוויר הסוער, כדי לתרגל מעבר טנקים ונגמ"שים בתוך מכשול מים אדיר שנוצר מהגשמים. התרגיל, אם תהיתם, הסתיים בהצלחה • צפו (צבא)
פגישה בין משלחת ישראלית צבאית לבכירים בצבא רוסיההסתיימה המתיחות בין ירושלים למוסקבה?דניאל הרץ
דובר צה"ל מסר כי היום הסתיימו פגישות בין בכירים מצבא רוסיה לבין בכירים בצבא הישראלי במטרה למנוע חיכוך בזירה הצפוני ולהתמודדות עם הטענות של צבא רוסיה (צבא וביטחון)
חיילי צה"ל ליד גבול לבנוןדיווח: נעצר החשוד שהסתנן מישראל ללבנוןכיכר השבת1
הישראלי החשוד כי הסתנן מישראל ללבנון נעצר על ידי מודיעין צבא לבנון, כך דווח ברשת 'אל מיאדין' המקורבת לחיזבאללה. ב'אל מנאר' דווח כי מדובר ביהודי, אזרח אמריקני (אקטואליה)
הרמטכ"ל אביב כוכביכוכבי: "משימתנו - צבא קטלני, יעיל וחדשני"כיכר השבת7
ראש המטה הכללי ה-22 של צה"ל, רב אלוף אביב כוכבי, פרסם הבוקר (רביעי) פקודת יום לחיילי צה"ל ומפקדיו, בסדיר ובמילואים ואמר כי מקבל את התפקיד ביראת קודש (חדשות)
צה"ל החרים 6 מחרטות לייצור נשק בשכםצה"ל החרים 6 מחרטות לייצור נשק בשכםדניאל הרץ2
כוחות הביטחון החרימו במבצע משותף שש מחרטות לייצור נשק מתוך בית מלאכה בעיר שכם כמו גם עשרת אלפים שקל ששימשו את גורמי הטרור. צפו בתיעוד מהמבצע (צבא וביטחון)
כוח צה"ל בגבול לבנון. ארכיוןצה"ל: חשד שאדם חצה מישראל ללבנוןכיכר השבת1
כוחות צה"ל בודקים האם אדם חצה משטח ישראל ללבנון, זאת בעקבות קרע שהתגלה בגדר הגבול בין ישראל ללבנון וכן לאחר שאותרו סימנים המעידים על חשד לחציית אדם (חדשות בארץ)
קבלת הפנים בקריה לרב-אלוף אביב כוכבי • צפוקבלת הפנים בקריה לרב-אלוף אביב כוכבי • צפוכיכר השבת1
רב-אלוף אביב כוכבי, מונה היום (שלישי) לתפקיד ראש המטה הכללי ה-22 של צה"ל, בטקס במחנה הקריה שכלל משמר כבוד, השתתפו שרים, ח"כים ופורום המטה הכללי. צפו (צבא)
היוצא - והנכנס: הרמטכ"לים בכותל • תיעודהיוצא - והנכנס: הרמטכ"לים בכותל • תיעודקובי רוזן2
גדי איזנקוט ואביב כוכבי, הראשון הרמטכ"ל היוצא והשני הרמטכ"ל שנכנס היום לתפקידו הבכיר, ביקרו בשריד בית מקדשנו, התברכו מרב ותחבו פתק אישי באבנים. צפו (חדשות)
טנק מרכבה 4, ארכיוןצוות הטנק נרדם; התדרדר וחצה כביש סואןדניאל הרץ5
בזרוע היבשה של צה"ל חוקרים אירוע בטיחות חמור במהלכו במהלך אימון נרדם צוות טנק מרכבה והטנק התדרדר כ-600 מטר ללא שליטה וחצה את כביש 40 העמוס (צבא וביטחון)
בהשתתפות ראה"מ: טקס חילופי הרמטכ"לבהשתתפות ראה"מ: טקס חילופי הרמטכ"לדניאל הרץ
בקריה בתל אביב מתקיים טקס חילופי הרמטכ"ל, בין הרמטכ"ל היוצא רא"ל גדי איזנקוט לבין האלוף אביב כוכבי. לאחר הטקס יעלו הרמטכ"לים לירושלים לתפילה בכותל המערבי (צבא)
כך נפרדו הבכירים מגדי איזנקוט • גלריהכך נפרדו הבכירים מגדי איזנקוט • גלריהיוני גבאי6
ראש הממשלה ושר הביטחון, נשיא המדינה, בכירי המערכת הפוליטית, בני משפחה והזמר שלמה ארצי, הגיעו לטקס פרידה נרגש, שנערך ב'מחנה רבין' ב'קרייה' • צפו בתיעוד (ביטחון)
נתניהו: 'מגן צפוני' - הישג בקנה מידה עולמינתניהו: 'מגן צפוני' - הישג בקנה מידה עולמידניאל הרץ5
ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך סיור מיוחד בגבול הצפון באזור הפעילות לנטרול מנהרות הטרור של חיזבאללה. נתניהו שיבח את הלוחמים ואמר כי המבצע הוא הישג יוצא דופן (צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17