151020  16 הפלות  ehbsrgkl  jhki
בלבנון תיעדו: מפנים את הג'יפ עם הבובותבלבנון תיעדו: מפנים את הג'יפ עם הבובותב. ניסני2
כלי תקשורת בלבנון מפרסמים תיעוד בו נראה לטענתם כי צה"ל מפנה את הרכבים הצבאיים בהם הושיבו בובות • אחרי התרגיל לחיזבאללה, האם מדובר בסוף המתיחות? (אקטואלי)
התיעוד של חיזבאללה: כך פגענו ברכב צה"להתיעוד של חיזבאללה: כך פגענו ברכב צה"לדוד הכהן7
ארגון הטרור חיזבאללה משחרר לפני זמן קצר את ירי טיל ה'קורנט' שביצע אתמול לעבר אמבולנס של צה"ל, כשהוא עדיין דבק בעמדתו השקרית כי חיילים נפגעו מכך. צפו (בארץ)
אילוסטרציהבכיר ביטחוני: נפעל בכל דרך נגד 'דיוק טילים'ב. ניסני
אחרי התפוצצות המל"טים בביירות, שפגעה במרכיב מהותי של פרויקט 'דיוק הטילים' של חיזבאללה, ובעקבות הנקמה שהגיעה אתמול לגליל, קיים גורם רם דרג תדרוך מקיף (ביטחון)
ליד קיבוץ יראון אתמולחיזבאללה: נוכל להוכיח שחיילי צה"ל נפגעודניאל הרץ1
בחיזבאללה לא נותנים למציאות להרוס סיפור טוב, וטוענים כי חיילי צה"ל כן נפגעו באירוע אתמול בגבול הצפון. לדבריהם, ברשותם תיעוד של האירוע - והוא יפורסם בעתיד (אקטואליה)
כוכבי למפקד יוניפי"ל: לא נשלים עם המצבכוכבי למפקד יוניפי"ל: לא נשלים עם המצבב. ניסני4
הרמטכ"ל נפגש לראשונה עם מפקד כוח האו"ם הזמני בלבנון, והבהיר בפניו: "לא נקבל פגיעה באזרחינו או בחיילנו, ולא נקבל את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה באדמת לבנון" (ביטחון)
לוחם צה"ל נפצע קל בפעילות בבית לחםלוחם צה"ל נפצע קל בפעילות בבית לחםדניאל הרץ
במהלך פעילות של צה"ל בבית לחם התפתחה הפרת סדר אלימה, במהלכה מפרי סדר יידו אבנים ושיגרו זיקוקים לעבר הלוחמים. כתוצאה מכך נפצע לוחם קל ופונה לביה"ח (צבא)
הירי וה'תרגיל'; המתיחות מול לבנון בתמונותהירי וה'תרגיל'; המתיחות מול לבנון בתמונותכיכר השבת4
חוליה של החיזבאללה ירתה טילי קורנט אל בסיס צה"ל וכלי רכב צבאיים, צה"ל השיב באש ארטילרית ובתקיפה ממסוק קרב, תוך שהוא עורך הטעיה של פינוי פצועים. תיעוד (חדשות)
החיילים ה"פצועים" שפינה צה"ל."פצועים"; כך הערים צה"ל על החיזבאללהדניאל הרץ20
האירוע בצפון עורר שאלות ותהיות, עד שהתברר כי צה"ל טמן פח לארגון החיזבאללה וגרם לו לחשוב כי פגע בחיילי צה"ל ולרוץ להתהדר בכלי התקשורת בלבנון כשבפועל נכשל (צבא)
אהרנפלד באולפןהשבוי ממצרים מתאר: כך התעללו בי בכלאמועצת הביטחון5
אורי אהרנפלד, שנפל בשבי מצרים במלחמת יום הכיפורים, מתארח בתוכנית 'מועצת הביטחון' בהנחיית הפרשן דרור יאיר, ומספר על החוויות שלא יעזבו אותו לעולם • צפו בתוכנית (TV)
הגבול, היוםצה"ל: חיזבאללה רצה להרוג חיילים ולא מימש את מטרתוב. ניסני7
דובר צה"ל מסר פרטים נוספים על התקרית הביטחונית החמורה היום בגבול לבנון: חיזבאללה ירה 2-3 טילי נ"ט וצה"ל הגיב בתקיפת החוליה עם כמאה פצצות ארטילריה ותקיפות ממסוק צבאי (ביטחון)
גבול הצפון, היוםטילי נ"ט נורו לעבר מטרות צבאיות; חיל האוויר תוקף בלבנוןב. ניסני5
מעט לאחר השעה 16:00 נורו טילי נ"ט משטח לבנון לעבר בסיס צבאי ורכבים צבאיים • צה"ל מגיב בירי פגזים • הוראה לפתוח מקלטים ביישובים הסמוכים 4 ק"מ לגבול הצפוני • כל הפרטים (חדשות)
גבול הצפון, היוםהמתיחות בגבול הצפון: ירי נ"ט משטח לבנון לעבר ישראלב. ניסני4
ירי נ"ט בוצע משטח לבנון לתוך שטח ישראל. מוקדם יותר היום, סגר צה"ל כבישים באזור הצפון והתושבים מדווחים על שינוע טנקים, מטוסים ומסוקים. שריפות בהר דב בשל פעילות צה"ל (ארץ)
הכוחות על הגבולנערכים מול חיזבאללה: תותחים בדרך לגבולב. ניסני9
כלים צבאיים נצפו בדרכם לצפון, המרחב האווירי באזור נסגר, תרגיל אימונים נדחה ומועד הכניסה לתפקיד של דובר צה"ל נדחה אף הוא - והכל כחלק מההיערכות מול חיזבאללה (צבא)
החיזבאללה מאיים להגיב תוך 72 שעות על פעולות ישראלהחיזבאללה מאיים להגיב תוך 72 שעות על פעולות ישראלדניאל הרץ10
ארגון הטרור השיעי מאיים להגיב על תקיפות המל"ט שמיוחסות לישראל. על פי מקורות בלבנון הוא מתכוון תוך 72 שעות לנסות לפגוע בחיילים ישראלים. דריכות של צה"ל בגבול הצפון (צבא וביטחון)
חיילי צה"ל, סמוך לגבול עם לבנוןחשש מנקמה: צה"ל הודיע על 'עוצר יציאות'דניאל הרץ7
על פי הדיווחים, בשל המתיחות בגבול הצפון, צה"ל הכריז הערב על 'עוצר יציאות' לכמה חטיבות לוחמות בפיקוד הצפון, עד להודעה חדשה • כוננות מוגברת לאורך הגבולות (ביטחון)
הטיל הסודי שחיזבאללה ניסה להסתיר. צפוהטיל הסודי שחיזבאללה ניסה להסתיר. צפוב. ניסני7
במרכז הפרויקט של חיזבאללה בהובלת איראן לדיוק הטילים שנחשף היום, עומד הניסיון להאצת תהליך הייצור וההסבה של טילים מדויקים. צה"ל מציג: כך בונים טיל מדויק • צפו (ביטחון)
הבכירים האיראניםצה"ל חשף: זהו פרויקט דיוק הטילים האירניב. ניסני3
לאחר התקיפות בלבנון ובסוריה, צה"ל חושף את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה בהובלת איראן, וכן את שמותיהם ודמויותיהם של ראשי הפרויקט - מאיראן ומחיזבאללה (ביטחון)
בתוך הג'יפ הצה"לי: בובות במקום חיילים?בתוך הג'יפ הצה"לי: בובות במקום חיילים?ב. ניסני3
כתב ערוץ "אל-מנאר" של חיזבאללה מפרסם תיעוד וטענה כי ברכבי הסיור של צה"ל בסמוך לגבול, יש בובות במקום חיילים מחשש מנקמה על התקיפה המיוחסת לישראל בביירות (ארץ)
גבול ישראל - לבנוןחיילי צבא לבנון ירו לעבר רחפנים של צה"לב. ניסני
רחפנים של צה"ל ביצעו הערב פעילות בדרום לבנון. חיילים של צבא לבנון ירו לעבר הרחפנים, אך הם לא נפגעו ושבו לישראל • צבא לבנון פרסם הודעה רשמית על האירוע (ביטחון)
הסלמה ביטחונית: שוב שיגור מרצועת עזההסלמה ביטחונית: שוב שיגור מרצועת עזהב. ניסני5
אזעקת צבע אדום נשמעה ביישוב במועצת חוף אשקלון. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור משטח רצועת עזה שלא חצה לשטח ישראל • פחד בעוטף: "80 ילדים נדחסו בממ"ד" (ארץ)
מטען צינור התגלה בביהמ"ש הצבאי בשומרוןמטען צינור התגלה בביהמ"ש הצבאי בשומרוןדניאל הרץ
בפעם המי יודע כמה כוחות משמרת הגבול עצרו פלסטיני שניסה להכניס מטען צינור לבית המשפט הצבאי בשומרון. המטען נוטרל על ידי חבלן ואילו הצעיר נלקח לחקירה (ביטחון)
זירת הפיגועדיווחים: שני הרוגים כתוצאה מפיצוץ בעזהב. ניסני3
בפיצוץ עוצמתי שנשמע ביישובים הישראליים הסמוכים לגבול העזתי נהרגו שני תושבי עזה ואחד נפצע קשה. העזתים ניסו לטעון כי מדובר בפעילות ישראלית ולאחר מכן הכחישו (חדשות)
ג'ואד ע'פאריג'ואד ע'פארי, זה המפקד האיראני שנכשל בפיגוע הרחפניםכיכר השבת3
גנרל ג'ואד ע'פארי, הנמצא תחת פיקודו של מפקד כוח קדס, קאסם סלימאני, הוא המפקד האחראי לניסיון פיגוע הרחפנים של איראן, שסוכל במוצ"ש. הוא גייס את המחבלים ופיקח על הפיגוע (צבא)
הזירה בה התפוצץ אחד הרחפנים והרחפן שלא התפוצץהתוכנית של החיזבאללה: "תגובה מחושבת"כיכר השבת2
גורמים המקורבים לחיזבאללה סיפרו לסוכנות 'רויטרס' על התגובה המתוכננת למתקפת הרחפנים - מתקפה מחושבת, שלא תצית מלחמה, "אך אין לדעת איך הדברים יתפתחו" (ארץ)
ארכיוןבתגובה לפצמ"ר: צה"ל תקף עמדת חמאסדניאל הרץ1
פצצת מרגמה נורתה בשעות הצהריים לשטח ישראל ונפלה בשטח פתוח, זמן קצר לאחר מכן תקף כלי טיס של צה"ל עמדה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה (צבא וביטחון)
הרחפן שצנח בלי להתפוצץיעד תקיפת הרחפנים: אמצעים לדיוק טיליםדניאל הרץ
בחיזבאללה טענו כי בתקיפת הרחפנים המתפוצצים נפגע מרכז התקשורת של הארגון, אך דיווחים זרים טוענים בתוקף כי היעד היה דווקא מחסן ובו אמצעים לדיוק טילים (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20