חיילי צה"ל. אילוסטרציהכך צה"ל ישתדרג: הרבה יותר מהיר וקטלנידניאל הרץ3
התכנית הרב-שנתית של צה"ל פורסמה הערב, ונראה כי היא ממוקדת בהבאתו אל הקצה הטכנולוגי בכל התחומים, החל מחימוש משודרג וכלה בהגנה המתקדמת ביותר (צבא וביטחון)
צפו באיום: בלוני תבערה עם רימוני גז מדמיעצה"ל מונע ירי לעבר משגרי בלוני התבערה?ב. ניסני6
למרות שהיה זיהוי ודאי - מפקדים מנעו מהחיילים לירות לעבר חוליות משגרי בלוני התבערה לעבר ישראל. כך העידו תצפיתניות בגבול הרצועה • צה"ל: פועלים לפי מדיניות (צבא)
הלוחמים הדתיים סיכלו פיגועים וקיבלו הערכההלוחמים הדתיים סיכלו פיגועים וקיבלו הערכהב. ניסני2
לאחר סיכול פיגועי טרור בצומת גוש עציון ובצומת אפרת צפון, העניקו מטעם החטיבה המרחבית עציון תעודות הערכה ללוחמים הדתיים: "זה בדיוק מה שאנחנו מצפים מלוחמים" (צבא)
הרחפנים יורטו באמצעות לייזר • צפו בניסויהרחפנים יורטו באמצעות לייזר • צפו בניסויכיכר השבת
'רפאל' סיימה סדרת ניסויים מוצלחת במערכת לייזר ליירוט רחפנים ע"י קרן לייזר רבת עוצמה. המערכת פותחה כדי להתמודד עם איומי הטרור החדשים שמגיעים מעזה (ביטחון)
תחקיר: לא סגרו את הסכר - והמטוסים הוצפותחקיר: לא סגרו את הסכר - והמטוסים הוצפוכיכר השבת
הצפת בסיס חיל האוויר בחצור: תחקיר צה"ל גילה כי לו היו סוגרים את הסכרים שחוצצים בין הנחל למסלולים עליהם חנו המטוסים, האירוע החמור לא היה קורה • כל הפרטים (חדשות)
הרמטכ"ל אביב כוכביהרמטכ"ל על התקלות בצה"ל: "משתפרים"כיכר השבת
במהלך טקס ההתייחדות עם חללי אסון המסוקים, התייחס הרמטכ"ל אביב כוכבי לסדרת התקות האחרונותש נחשפו בצה"ל, ואמר כי "ארגון מצוין אינו חף מטעויות" (צבא וביטחון)
לוחמי צה"ל בבית אחד המחבלים, ארכיוןצה"ל הודיע למשפחת המחבל: הבית ייהרסב. ניסני
צה"ל הודיע למשפחת המחבל קסאם שבלי, שרצח את רנה שנרב , על הכוונה להרוס את הבית בו התגורר • צה"ל ממתין להכרעת בג"צ לגבי הריסת בתי המחבלים האחרים (אקטואלי)
תיעוד מקסדת הלוחם: מעצר המחבל בחברוןתיעוד מקסדת הלוחם: מעצר המחבל בחברוןב. ניסני1
לוחמי דובדבן עצרו בחברון את המחבל שהשליך בקבוק התבערה לעבר לוחם צה"ל במהלך הפרות הסדר האלימות במרחב "חסם שוטר" • צפו בתיעוד מקסדת הלוחם (אקטואלי)
מאחרים לטיסה? בנתב"ג כבר לא יקראו לכםמאחרים לטיסה? בנתב"ג כבר לא יקראו לכםקובי רוזן1
בעקבות הצטרפות נתב"ג לרשימת נמלי התעופה הגדולים בעולם, הוחלט על שינוי בנהלי הכריזה ולהפסיק עם הקריאות האישיות לאלו שמאחרים: "שיהיו אחראים להגיע בזמן" (בארץ)
הרמטכ"ל כוכביהרמטכ"ל החליט: אגף התכנון בצה"ל יפורקכיכר השבת
כחלק המתוכנית הרב-שנתית "תנופה" שיציג היום לצמרת צה"ל: הרמטכ"ל יקים אגף לבניין כוח רב־זרועי. החטיבה האסטרטגית תעבור לאגף המבצעים. ויש גם ביקורת (חדשות)
אילוסטרציהבתגובה לרקטה: צה"ל תקף ברצועת עזהכיכר השבת
מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו הלילה מתחם אימונים ותשתיות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, זאת בתגובה לשיגור הרקטה לעבר שטח ישראל (צבא וביטחון)
מאיימים על חמאס: "אף אחד לא יהיה חסין"מאיימים על חמאס: "אף אחד לא יהיה חסין"ב. ניסני1
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט, איימו היום, בנפרד, על ראשי ארגוני הטרור ברצועת עזה. נתניהו: "לא נקבל שום תוקפנות" • בנט: "מתקרבים לפעולה" (ביטחון)
החל הייצור של "איתן" - הנגמ"ש הגלגלי הראשוןהחל הייצור של "איתן" - הנגמ"ש הגלגלי הראשוןב. ניסני
משרד הביטחון מודיע היום על תחילת הייצור הסדרתי של הנגמ"ש הגלגלי הראשון – "איתן", רכב קרבי משוריין בעל 8 גלגלים המסוגל לשאת 13 לוחמים • צפו בתיעוד (חדשות)
רקטה מעזה התפוצצה בישראל; צה"ל תקףרקטה מעזה התפוצצה בישראל; צה"ל תקףב. ניסני
שוב ירי מרצועת עזה לעבר ישראל: רקטה שנורתה הערב, התפוצצה בשטח פתוח בשטחי המועצה האזורית שער הנגב. בחסדי שמיים, אין נפגעים בגוף ואין נזק לרכוש (חדשות בארץ)
נעצר המחבל שיידה בקת"ב על פני הלוחםנעצר המחבל שיידה בקת"ב על פני הלוחםכיכר השבת2
לוחמי צה"ל בעיר חברון עצרו את המחבל שיידה את בקבוק התבערה שפגע בפרצופו של השוטר, במהלך ההתפרעויות בעיר בשבוע שעבר. הוא הועבר לחקירת כוחות הביטחון (ארץ)
אח המחבל מירושלים: הוא הסגיר את עצמואח המחבל מירושלים: הוא הסגיר את עצמוחיים גולדברג8
מעצרו של המחבל שדרס חיילים בליל חמישי בירושלים הוארך בעשרה ימים. אח המחבל טוען כי בניגוד להודעת המשטרה על מעצר אחרי מרדף המחבל הסגיר את עצמו (צבא וביטחון)
בלוני נפץ, ארכיוןהתופעה מחמירה? בלוני נפץ התגלו בשדרות ובעוד אתריםדניאל הרץ6
למרות מערכת 'להב אור' החדשה, בלוני נפץ התגלו הבוקר בעיר שדרות ובאזור המועצה האזורית חוף אשדור ומועצה איזורית לכיש. כביש 3 נחסם לתנועה בשל צרור בלוני נפץ שנחתו עליו (צבא וביטחון)
זירת הפיגוע בירושליםהמשטרה לא אפשרה למוסלמים רבים להגיע אל הר הביתכיכר השבת
מחשש למהומות מנעה המשטרה מאוטובוסים רבים של מתפללים מוסלמים מלהגיע הבוקר לתפילות יום השישי בהר הבית. תפילת הבוקר עברה בשלום ללא אירועים מיוחדים. הכוננות נמשכת (ביטחון)
יממה של טרור בעדשת המצלמה הצבאיתיממה של טרור בעדשת המצלמה הצבאיתכיכר השבת
תיעודים ממעצר המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים, הרכב שנתפס לאחר מכן, המרדף שנערך אחריו והסריקות אחר המחבל מפיגוע הירי בצומת הפרסה היום (צבא וביטחון)
מערכת הלהב אורתיעוד ראשון: מערכת הלייזר נגד בלוני הנפץדניאל הרץ6
מערכת הלייזר 'להב אור', שפותחה על ידי המשטרה ומערכת הביטחון כדי ליירט בלוני תבערה ונפץ שמשוגרים מעזה, על ידי קרן לייזר - ב'הפעלה מבצעית' ראשונה. צפו בתיעוד (אקטואלי)
ארדן ברחבת הכותל, הערבהחשש: "פיגועי השראה" ויידוי אבנים לכותלחיים גולדברג
ל'כיכר השבת' נודע, כי בעקבות גל הטרור המתעצם, נערכים במשטרה גם לאפשרות כי המתפללים המוסלמים שבהר הבית ישליכו מחר אבנים על היהודים שיגיעו לכותל המערבי (בארץ)
נתניהו מבקר את הפצועים בהדסהנתניהו: 'אבו מאזן, דקירות ודריסות לא יעזרו'דניאל הרץ9
ראש הממשלה נתניהו ערך סיור ביטחוני במחסום המנהרות, שם התייחס לגל הטרור שהחל אתמול עם פיגועי הדריסה והירי. גם הרמטכ"ל ערך היום סיור ביטחוני בבית לחם (ביטחון)
רכב המחבל שנתפס הבוקרנעצר המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בי-םדניאל הרץ1
לוחמי הימ"מ של מג"ב, היחידה ללוחמה בטרור של המשטרה, וחיילי צה"ל, עצרו את המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים בו נפצע חייל באורח קשה ו-13 במצב קל (ביטחון)
כוחות הביטחון בירושלים, היוםגל הטרור: צה"ל מתגבר כוחות, נתניהו מסיירב. ניסני
ראש הממשלה החליט לבטל את ההצהרה אותה תכנן למסור בשידור חי, לטובת סיור בזירות הפיגועים. בעקבות גל הטרור, והמרדפים אחר המחבלים, תוגברו כוחות צה"ל בשטחים (ארץ)
אחרי הפיגוע: לוחמי צה"ל בכותל המערביאחרי הפיגוע: לוחמי צה"ל בכותל המערביכיכר השבת3
לוחמי גולני שנפצעו הלילה בפיגוע הדריסה בעיר ירושלים, היו בדרכם לטקס ההשבעה בכותל המערבי • למרות הפיגוע, הגיעו חבריהם לשריד בית מקדשנו, שם נשאו תפילה (חדשות)
המתיחות הביטחונית: צבע אדום בעוטף עזההמתיחות הביטחונית: צבע אדום בעוטף עזהב. ניסני1
אזעקת צבע אדום נשמעה במושב יתד, בשטח המועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי מדובר באזעקת שווא • הלילה תקף צה"ל מטרות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה (ארץ)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20