זירת הפיגוע בירושליםפיגוע בירושלים, תקיפות בעזה וסוריה ותקרית חריגה ביו"שב. ניסני3
לילה מתוח ביטחונית: תוך שעות ספורות, התרחש פיגוע דריסה בירושלים. 12 לוחמי גולני נפצעו • ניסיון פיגוע בעיר ג'נין בזמן הריסת בית מחבל • צה"ל תקף בעזה • דיווח על תקיפה בסוריה (ביטחון)
מטוס קרב. אילוסטרציהירי לא פוסק: צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועהב. ניסני2
בתגובה לירי: מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו במהלך הלילה יעדי טרור של ארגון חמאס ברחבי רצועת עזה: "תקיפה זו פוגעת ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס" (ביטחון)
פינוי הנער שנורהבן 17 יידה בקת"בים על חיילים, נורה ונהרגכיכר השבת19
צעיר פלסטיני שהשתתף התפרעויות הנמשכות מאז ההכרזה על עסקת המאה, נורה על ידי לוחמי צה"ל לאחר שיידה לעברם בקבוק תבערה. הפלסטינים מדווחים על מותו (חדשות)
גולדין, שאול ומנגיסטוחמאס: צה"ל פצע את 'השבויים הישראלים'ב. ניסני6
"הדברים מובאים לידיעת הציבור, לאור ההונאה הגדולה של נתניהו את הציבור בישראל, בשחרור נעמה יששכר"; כך הסביר דובר חמאס את הכרזתו הדרמטית על מצב השבויים (אקטואלי)
בלונים חשודים עם מטען אותרו בעיר שדרותבלונים חשודים עם מטען אותרו בעיר שדרותדניאל הרץ1
חבלני משטרת ישראל הוזעקו לפני זמן קצר בעקבות בלונים חשודים שאותרו באיזור שדרות. חבלן המשטרה מנטרל את המטען ובמשטרה מזהירים מפני חפצים חשודים (צבא וביטחון)
בנט ואספרהשר בנט נפגש עם מזכיר ההגנה האמריקאיכיכר השבת2
שר הביטחון, נפתלי בנט, נפגש עם מזכיר ההגנה האמריקאי, ד"ר מארק אספר, השניים דנו בתוקפנות האיראנית ובנט הבהיר כי ישראל תפעל בתקיפות נגד פעולות איראן (חדשות)
חיל האוויר תקף יעדי טרור של החמאס בעזהחיל האוויר תקף יעדי טרור של החמאס בעזהכיכר השבת1
שלוש רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר נתיבות, גרמו לגבר בן 37 להיבהל ולאבד את הכרתו; במהלך הלילה תקף חיל האוויר יעדי חמאס ברצועה, בהם אתר לייצור אמל"ח (חדשות)
אילוסטרציהלילה סוער: רקטות שוגרו לדרום; צה"ל תוקףב. ניסני
לאחר שבוע של שיגורים לכיוון הדרום והעוטף. הלילה, לאחר חצות שוגרו שלוש רקטות לכיוון העיר נתיבות ויש פצועי חרדה - מהריצה לממ"ד • לפי הדיווח, צה"ל תוקף בעוצמה (ביטחון)
צה"ל פרסם ממצאי התחקיר; הקצין התפטרצה"ל פרסם ממצאי התחקיר; הקצין התפטרב. ניסני2
לאחר שלושה שבועות של תחקיר ההצפה בבסיס חיל האוויר, הערב, מתפרסמים המסקנות מהן עולים אישומים על מפקדי המחנה שלא היו ערוכים כיאות • אחד הקצינים התפטר (צבא)
בים: כך סוכלה הברחת נשק לקומנדו חמאסבים: כך סוכלה הברחת נשק לקומנדו חמאסב. ניסני6
צה"ל התיר לפרסם כי לפני שלושה חודשים לוחמי חיל הים ניהלו מרדף ותפסו ספינה שהייתה בדרכה לרצועת עזה • מהחקירה עולה כי אמצעי הלחימה היו מיועדים לקומנדו של חמאס. צפו (צבא וביטחון)
חדירה בגבול הצפון? התושבים הסתגרו בבתיםחדירה בגבול הצפון? התושבים הסתגרו בבתיםכיכר השבת
כוחות צה"ל וכיתות כוננות הוקפצו הערב לשלומי וליישובים סמוכים בגליל המערבי בעקבות זיהוי תנועה חשודה ליד גדר הגבול. התושבים הונחו להישאר בבתיהם ולא לצאת (ביטחון)
כיפת ברזל ליד אשדוד. ארכיוןמחשש לירי רקטות: צה"ל פרס 'כיפת ברזל'כיכר השבת2
במערכת הביטחון חוששים מירי רקטות לעבר ישראל, ובעקבות כך צה"ל תגבר את פריסת סוללות 'כיפת ברזל' - גם בערים מרכזיות. החשש: הג'יהאד האסלאמי יוביל להסלמה (אקטואלי)
אילוסטרציהמהיום ועד יום רביעי: תרגיל צבאי מטכ"ליב. ניסני3
דובר צה"ל מוסר כי היום (ראשון) החל תרגיל צבאי מטכ"לי נרחב המדמה תרחיש לחימה "במתאר רב-זירתי", תוך בחינת הסנכרון בין המפקדות והגורמים המפעילים אש בצה"ל (צבא)
התקיפה בעזה, הלילהצה"ל תקף יעדי טרור של החמאס ברצועהב. ניסני
ההסלמה בדרום מתגברת. לאחר ירי הרקטה והמשך הפרחת בלוני נפץ, תקף צה"ל מנהרות וחמ"ל צבאי של החמאס ברצועה. דובר החמאס כי מדובר בתוקפנות מתמשכת" (בארץ)
ארכיוןאזעקת צבע אדום נשמעה בנחל עוז ועלומיםב. ניסני
אזעקת 'צבע אדום' נשמעה הערב בישובים נחל עוז ועלומים שבעוטף עזה • מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד • בליל שבת: שיגור לשדרות, צה"ל תקף יעדי טרור ברצועה (אקטואלי)
ירי מעזהבליל שבת: אזעקות בשדרות; צה"ל תקף יעדי טרור ברצועהב. ניסני1
מעט לאחר השעה 20:15, בליל שבת, נשמעו אזעקות 'צבע אדום' בעיר שדרות וביישובי הנגב; צה"ל הודיע כי זוהו שיגור אחד מהרצועה, נזק קל נגרם לבתים בשדרות; צה"ל תקף יעדים של חמאס (צבא)
אילוסטרציה"מבצע טחינה": צה"ל ינקוט צעדים חמוריםדניאל הרץ5
הרמטכ"ל אביב כוכבי, קיבל את המלצות ראש אמ״ן, תמיר הימן, אשר החליט על שורה של צעדים פיקודיים חמורים נגד מספר קצינים ביחידה מסווגת שניצלו סוכנים לצרכים אישיים (צבא)
התפרעות ערבית בהר הבית, השוטרים נכנסוהתפרעות ערבית בהר הבית, השוטרים נכנסוחיים גולדברג
עם סיום תפילות הבוקר בהר הבית, החלו כמה עשרות בתהלוכה תוך קריאות לאומניות. כוחות המשטרה נכנסו אל שטח ההר פיזרו את אותם והשיבו את השגרה במקום (ביטחון)
ארכיוןצה"ל תקף מטרות 'שתקיפתן מהווה פגיעה ביכולת חמאס'ב. ניסני5
שגרת ירי בדרום: מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו הלילה מטרות טרור של ארגון חמאס ברצועת עזה, בתגובה לשיגור הרקטות לעבר העיר שדרות • דובר צה"ל טען כי מדובר במטרות איכות (צבא)
מטח רקטות לעבר עוטף עזה: בת 3 שבועות נפצעה קשהמטח רקטות לעבר עוטף עזה: בת 3 שבועות נפצעה קשהדניאל הרץ3
שוב ירי רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. הירי מצטרף למספר מקרים של ירי רקטות השבוע לעבר ישראל. תינוקת בת 3 שבועות נפצעה קשה כשנפלה מידי אמה שרצה למקלט (צבא ביטחון)
שיגור בלוני נפץ מעזה. ארכיוןצה"ל תקף בעזה, בתגובה ל'מפריחי בלונים'ב. ניסני1
בעקבות המשך שיגור 'בלוני הנפץ' לעבר ישובים בעוטף עזה, הגורמים לחרדה רבה בקרב התושבים ואף לסכנה ממשית, ביצעו כוחות צה"ל ירי ממוקד נגד יעדי טרור ברצועה (ביטחון)
מחבלים ידו אבנים ופצעו שתי פלסטיניותמחבלים ידו אבנים ופצעו שתי פלסטיניותכיכר השבת5
יידויי האבנים בכבישי יהודה ושומרון, התגברו בעקבות פרסום עסקת המאה ויום הזעם הפלסטיני. מחבלים שיידו הבוקר אבנים, פגעו ברכב ערבי ופצעו שתי נשים פלסטיניות (חדשות)
ארכיוןבתגובה לשיגור: צה"ל תקף יעדי טרור בעזהב. ניסני
לאחר שרקטה ששוגרה מרצועת עזה התפוצצה בשטח ישראל, כלי טיס ומטוסי קרב של צה"ל תקפו יעדי טרור של ארגון חמאס בדרום הרצועה: "חמאס יישא בהשלכות" (ביטחון)
רקטה מעזה התפוצצה בתוך שטח בישראלרקטה מעזה התפוצצה בתוך שטח בישראלכיכר השבת
רקטה שנורתה מרצועת עזה לעבר ישראל, גרמה להפעלת אזעקת צבע אדום בשטח המועצה האזורית אשכול • הרקטה ככל הנראה התופצצה בשטח פתוח. ב"ה אין נפגעים (בארץ)
בקריית גת ובשדרות: בלוני נפץ מהרצועהבקריית גת ובשדרות: בלוני נפץ מהרצועהכיכר השבת
בלוני תבערה מרצועת עזה נמצאו היום במספר ערים ויישובים בדרום הארץ. חבלני המשטרה הצליחו בס"ד לנטרל את המטענים החשודים ללא שהיו נפגעים או נגרם נזק (ביטחון)
אילוסטרציהצה"ל חוקר אדם חשוד שחדר לארץ - מלבנוןב. ניסני1
בצה"ל חוקרים אדם שנעצר היום לאחר שהצליח לחצות את הגבול בין לבנון לישראל, בחשד כי נשלח בידי גורמי טרור בשביל לבצע פיגועים או לאסוף מידע למטרה זו (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20