עומר..  JKKH,  אברבנאל  אהרון רזאל..
המנהרה האחרונהמבצע 'מגן צפוני' - הסתיים; מנהרה אותרהדניאל הרץ2
צה"ל הודיע על איתורה של מנהרת טרור נוספת של חיזבאללה שחצתה את הגבול עם ישראל ומסר כי זו המנהרה האחרונה של חיזבאללה שחצתה את הגבול וכי המבצע הסתיים (בארץ)
גדי איזנקוטהרמטכ"ל חושף: כך הפצצנו את האיראניםדניאל הרץ
הרמטכ"ל גדי איזנקוט, שמסיים השבוע את תפקידו, התראיין לעיתונים 'סאנדיי טיימס' ו'הניו יורק טיימס' והודה לראשונה כי ישראל תקפה מטרות איראניות בתוך סוריה (צבא וביטחון)
הרמטכ"ל איזנקוט כפי שלא הכרתם • גלריההרמטכ"ל איזנקוט כפי שלא הכרתם • גלריהכיכר השבת7
מאז תחילת כהונתו, הצטרפו צלמי דובר צה"ל אל הרמטכ"ל גדי איזנקוט וליוו אותו בכל אירוע. חלק מהתמונות נאסר עליהם לפרסם, וכעת הן מתפרסמות לראשונה • צפו בגלריה (צבא)
תקיפה בעזה. ארכיוןצה"ל תקף תשתיות תת קרקעיות של חמאסכיכר השבת1
זמן קצר לפני חצות הלילה, תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר ברצועת עזה, בתגובה לירי רקטה לעבר עוטף עזה. מצה"ל נמסר כי הותקפו 'שתי תשתיות תת קרקע של חמאס' (ביטחון)
רקטה שוגרה לישראל; צה"ל תקף בעזהרקטה שוגרה לישראל; צה"ל תקף בעזהב. ניסני2
בשעה 21:00 נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול • צה"ל אישר: זוהה שיגור לעבר מדינת ישראל • חיל האוויר תקף בתגובה מטרות טרור ברצועת עזה (צבא וביטחון)
חמאס חושף תיעוד: כך פעל ונחשף הכוח המיוחד בלב עזהחמאס חושף תיעוד: כך פעל ונחשף הכוח המיוחד בלב עזהב. ניסני13
ארגון הטרור חמאס חשף הערב תיעוד ממצלמות האבטחה ברצועה, תיעוד בו נראה הכוח המיוחד של צה"ל שפעל בעזה ונחשף על ידי מחבלי חמאס • חלק מהתיעוד נאסר לפרסום בישראל (אקטואליה)
הפגנות ברצועת עזההמונים ניסו לחדור לישראל; חיל האוויר תקףב. ניסני10
מטענים ניסיונות חדירה וכ-13 אלף מפגינים. כך חזרו הפרות הסדר לגבול הרצועה. בתגובה, תקף צה"ל עמדות חמאס • ליברמן תקף: "ומה עושה ישראל? מתחננת למצרים" (ביטחון)
מחבל מנוטרל בחברון. ארכיוןנס בשבת: מחבל ניסה לדקור חיילים ונוטרלקובי רוזן4
מחבל ערבי שניסה לדקור, בליל שבת, חיילי צה"ל בסמוך לשכונת 'גבעת האבות' בקריית ארבע נורה על ידי הלוחמים ואזרח שנכח במקום, הוא נפצע ופונה לטיפול רפואי (אקטואלי)
צבא סוריה מאשים: חיל האוויר הישראלי תקף בעיר דמשקצבא סוריה מאשים: חיל האוויר הישראלי תקף בעיר דמשקב. ניסני3
"מערכות ההגנה של סוריה פעלו נגד כמה מטרות והפילו חלק מהן, יותר משמונה מטרות התפוצצו בשמי דמשק" כך דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה כשייחסה את התקיפה לישראל (ביטחון)
סוכלה חולייה שביצעה פיגוע ירי לעבר יישובסוכלה חולייה שביצעה פיגוע ירי לעבר יישובדניאל הרץ2
דובר צה"ל הודיע, כי סוכלה חוליית הטרור שביצעה ירי לעבר היישוב מגדל עוז במוצאי שבת האחרונה. כוחות צה"ל עצרו את המחבלים ותפסו את כלי הנשק בהם עשו שימוש (ביטחון)
מעצר פלסטיניםחשד: חיילים הכו פלסטינים שעיניהם מכוסותאלי רוטמן13
הפרשה החדשה בגדוד: הוארך מעצרם של חמישה מחיילי 'נצח יהודה', קצין וחייליו, החשודים כי התנהגו באלימות נגד שני פלסטינים אותם כפתו בתוך רכב ה'זאב' הצה"לי (אקטואלי)
אילוסטרציהנתניהו הכריז: "צה"ל מוכן למלחמה הבאה"ב. ניסני1
נתניהו הגיב לביקורת על מוכנות הצבא, בעת שקיבל לידיו את את מסקנות הוועדה המיוחדת לבדיקת הענין, שהוקמה בעקבות הביקורת הקטלנית של נציב הקבילות הפורש (בארץ)
חיילים ב'נצח יהודה', ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבהקצין ולוחמים חרדים עצורים בחשד להכאהיוני גבאי9
מפקד מחלקה ו-4 לוחמים מהגדוד החרדי 'נצח יהודה', נעצרו במצ"ח בחשד שהיכו 2 עצורים פלסטינים • הקצין וחייליו יובאו היום לביה"ד הצבאי, שידון בבקשה להארכת מעצרם (חדשות)
איש עסקים סיני. אילוסטרציהלא רק רוסיה: סין "מסוכנת במיוחד לישראל"ב. ניסני4
העובדה כי חברות סיניות בונות את הנמל החדש בחיפה ואת הרכבת הקלה בת"א, כמו גם ניסיונות של חברות סיניות לרכוש חברות ענק ישראליות, מהוות סכנה גדולה לפי השב"כ (ביטחון)
הצוללת בתצוגה'אח"י דרקון': הדג הטורף - שם הצוללת ה-6יוני גבאי1
הצוללת, שעתידה להיקלט בזרוע הים בתחילת העשור הבא, נקראת מעתה על שם דג-מעמקים טורף • מפקד זרוע הים: "זוית מבצעית ייחודית ואסטרטגית, חיונית מאין כמותה" (צבא)
הרמטכ"ל גדי איזנקוט"סיכלנו 15-20 אלף הברחות של רקטות"כיכר השבת1
הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ביקר בעוטף עזה וחשף כי ישראל סיכלה הברחת אלפי רקטות לידי החמאס ואמר כי החמאס רואה ניצחון גדול במהלכים הפוליטיים שקורים בישראל (בארץ)
כך נעצר המחבל שרצח את חיילי נצח יהודהכך נעצר המחבל שרצח את חיילי נצח יהודהב. ניסני3
צה"ל בתיעוד הלוחמים בעת מעצר המחבל הרוצח עאצם ברגותי, שביצע את פיגוע הירי בצומת גבעת אסף בו נרצחו החיילים יוסף כהן ויובל מור יוסף הי"ד • צפו בתיעוד (אקטואלי)
כוחות צה"ל במהלך החיפוש אחר המחבלהמחבל שרצח את החיילים יוסף ויובל - נלכדב. ניסני7
הוא רצח שלושה אזרחים, ביניהם את החייל החרדי יוסף כהן הי"ד; במשך שבועות ארוכים הוא הצליח להימלט מידי כוחות הביטחון, אך הלילה הם פשטו על בית המסתור שלו (אקטואלי)
חבריו נפרדים, אמשתיעוד: מאות נפרדו מהחייל אביתר יוספי ז"לב. ניסני2
מאות השתתפו אמש בהלוויתו של חייל חטיבת הצנחנים, אביתר יוספי ז"ל, שמצא את מותו באסון הנורא של הטביעה בנחל חילזון הגועש, בעת אימון ניווט עם חבריו • תיעוד (בארץ)
החייל שרוע על הכביש, לאחר מעצרוחייל הנח"ל החרדי שעזר למתנחל - למחבושב. ניסני4
18 ימי מחבוש הוטלו על חייל מ'נצח יהודה', בידי מפקדו, בעקבות ניסיונו של החייל לשחרר מתנחלים שחשודים בידוי אבנים על פלסטינים, מידי שוטרי מג"ב שעצרו אותם (חדשות)
החיפושים אחר החייל הבוקרחייל צעק 'אני מחליק' וטבע למוות בתוך נחלדניאל הרץ8
חייל צה"ל טבע הבוקר למוות במהלך אימון ניווט בגליל, בתוך מימי נחל חילזון. הצבא פתח בחקירת נסיבות המקרה הקשה ובינתיים נעצרו זמנית כל אימוני הניווט בצה"ל (צבא וביטחון)
מטוס F15דרמה באוויר: חופת מטוס הקרב התפרקהדניאל הרץ8
טייסי מטוס קרב - F15 של חיל האוויר נתקלו בשבוע שעבר בתקלה חריגה ומסוכנת במיוחד, כאשר חופת המטוס שלהם עפה - והם הצליחו בנס להנחית בשלום את המטוס (חדשות)
לוחמי נצח יהודהאמהות לוחמי הנח"ל החרדי יוצאות להגנתםכיכר השבת8
אמהות של לוחמי הנח"ל החרדי, שיגרו מכתב לרמטכ"ל גדי איזנקוט, נגד הכפשת בניהן, על חוסר מקצועיות, וכותבות כי "ילדינו עוברים רצח אופי. מעלילים עליהם עלילות שווא" (צבא)
לפנות בוקר: רקטה שוגרה לישראל; חיל האוויר תקף בעזהלפנות בוקר: רקטה שוגרה לישראל; חיל האוויר תקף בעזהב. ניסני3
אזעקת "צבע אדום" העירה את תושבי אשקלון והמועצה האזורית חוף אשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה רקטה ששוגרה מעזה • צה"ל: מטוסי ומסוק קרב של צה"ל תקפו יעדי טרור של חמאס (בארץ)
תקיפה בעזהבתגובה ל'טיסן הנפץ': צה"ל הפציץ ברצועהב. ניסני2
לאחר שאשכול בלונים שנחתו בעוטף עזה התפוצץ, התברר שהיה מחובר אליו 'טיסן' עם חומר נפץ. בעקבות כך, תקף חיל האוויר בירי טילים עמדות חמאס הסמוכות לגבול עזה (ביטחון)
קצינים בצה"ל התנגשו במשאית; 5 פצועיםקצינים בצה"ל התנגשו במשאית; 5 פצועיםקובי רוזן1
ארבע קצינים ולוחם אחד נפגעו, בדרגות פציעה שונות, בעת שהרכב הצבאי בו נסעו בצפון הארץ התנגש במשאית חולפת. הפצועים הובהלו לביה"ח בצפת; צה"ל פתח בחקירה (חדשות)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17