5 העצורים  satmer..  אור שמואל
עזה, אמש: פיצוץ עז, פטריית אש ובניין קורסעזה, אמש: פיצוץ עז, פטריית אש ובניין קורסב. ניסני7
שעות לפני 'הפסקת האש' המשיך חיל האוויר בתקיפות ברחבי רצועת עזה. בתיעוד חדש שפורסם נראה הרגע בו הטיל מטוס קרב פצצה על מבנה חמאס וגורם לקריסתו • צפו בוידאו (צבא)
הילד הקטן של המחבל ניסה להבריח לכלאהילד הקטן של המחבל ניסה להבריח לכלאדוד הכהן5
המחבלים, הממשיכים בניסיונותיהם להבריח טלפונים סלולריים לתוך הכלא, מנצלים את ביקורי המשפחות - להברחות. כעת גילו הסוהרים פלאפונים וכרטיסים על גופו של ילד בן 6 (בארץ)
'אל קודס' מציגים: זה הטיל ששוגר לאשקלון'אל קודס' מציגים: זה הטיל ששוגר לאשקלוןכיכר השבת10
גדודי 'אל קודס' של הג'יהאד האסלאמי הציגו את הטיל "באדר 3", אותו שיגרו לראשונה, לעבר אשקלון. הטיל בעל ראש נפץ במשקל 250 ק"ג ומסוגל להגיע לטווח של 40 ק"מ (חדשות)
350 יעדי טרור, הרס רב: גלריה מרצועת עזה350 יעדי טרור, הרס רב: גלריה מרצועת עזהכיכר השבת14
למעלה מ-350 יעדי טרור ברצועת עזה הופגזו ביומיים של לחימה על-ידי חיל האוויר, בהם לא מעט בניינים שהפכו לעיי חורבות. הצלם עבד רחים חטיב עם תיעוד מרצועת עזה (צבא)
כך הותקפו עשרות יעדי טרור בעזה • תיעודכך הותקפו עשרות יעדי טרור בעזה • תיעודכיכר השבת1
במהלך הלילה (שני) תקפו מטוסי קרב של צה"ל כ-30 יעדי טרור של ארגוני הטרור חמאס והג'יאהד האסלאמי, בהם מתחמים צבאיים, עמדות שיגור ותצפית. צפו בתיעוד (חדשות)
צפו: כך חיסל צה"ל פעילי טרור ברצועת עזהצפו: כך חיסל צה"ל פעילי טרור ברצועת עזהב. ניסני5
שעות קודם ההכרזה על הפקת אש, חיל האוויר חיסל מספר פעילי טרור שנערכו לשיגור רקטות לעבר שטח מדינת ישראל • דובר צה"ל פרסם תיעוד מרגעי החיסול • צפו (צבא וביטחון)
לאחר מאות רקטות על הדרום: הפסקת האש נכנסה לתוקףלאחר מאות רקטות על הדרום: הפסקת האש נכנסה לתוקףכיכר השבת19
בתום שני ימי לחימה, פיקוף העורף מודיע כי הוסרו כלל מגבלות ההתגוננות שהוטלו על העורף, וזאת לאחר שהפלסטינים דיווחו כי הפסקת האש נכנסה לתוקף ב-4:30. הלימודים יתקיימו - כרגיל (בארץ)
צה"ל: תקפנו מבנה ששימש לחפירת מנהרהצה"ל: תקפנו מבנה ששימש לחפירת מנהרהב. ניסני4
בלב שכונת מגורים: מטוסי קרב של צה"ל תקפו הערב מבנה, בן שבע קומות, בשכונת אל-פרקאן שבעיר עזה. המבנה שימש לחפירת מנהרות טרור לשטח ישראל • צפו בתקיפה (אקטואלי)
האלוף הרצי הלויאלוף פיקוד דרום: "הדברים צפויים להימשך"כיכר השבת5
אלוף הרצי הלוי שיבח הערב את חוזקת התושבים ופירט על פעילות צה"ל, חיל האוויר והמודיעין מאז תחילת סבב זה של ההסלמה בדרום • "אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים" (ביטחון)
תיעוד ממטוס הקרב: כך הופל מבנה חמאסתיעוד ממטוס הקרב: כך הופל מבנה חמאסב. ניסני3
צה"ל פרסם בערב תיעוד ממטוס הקרב המציג את רגעי תקיפת מתקן הביטחון השוטף הגדול ביותר בעיר עזה, המתחם משמש לפעילות מסייעת למאמץ הצבאי של החמאס (חדשות)
עשרות רקטות בשלוש דקות; כך זה נראהעשרות רקטות בשלוש דקות; כך זה נראהקובי רוזן3
מעט לאחר השעה 19:00 החלו ארגוני הטרור בשיגור עשרות רקטות לעבר הדרום, בעיקר לעיר אשדוד, רקטה אחת נפלה בשטח מאוכלס והביאה לפגיעה אנושה. כך זה נראה (ביטחון)
הפגיעה בנהג הרכב - החמאס מפרסם תיעודהפגיעה בנהג הרכב - החמאס מפרסם תיעודכיכר השבת14
ארגון הטרור חמאס מפרסם הערב תיעוד וידאו מהפגיעה הישירה של טיל הנ"ט מסוג קורבט ברכב • הנהג שהיה בתוך הרכב נהרג כזכור, דקות ספורות לאחר הפגיעה (חדשות, ארץ)
תיעוד דרמטי: כך חוסל בכיר חמאס בלב עזהתיעוד דרמטי: כך חוסל בכיר חמאס בלב עזהב. ניסני16
דובר צה"ל פרסם בערב תיעוד וידאו מהחיסול הממוקד של בכיר חמאס חאמד אלחדרי, האחראי על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאיראן לארגוני הטרור ברצועה (צבא)
מבנה בשימוש מערך הסייבר של חמאס לאחר תקיפת צה"לישראל תקפה את מערך הסייבר של חמאסב. ניסני2
מלבד התקפת טילים על ישראל, ב'חמאס' תכננו להתקיף את ישראל דרך מימד הסייבר, השב"כ וצה"ל הצליחו לסכל את הניסיון, ואף תקפו את מבנה הסייבר של החמאס (צבא, ביטחון)
חיסול הבכיר"חמאס יודע את ההשלכות של שיגור לת"א"ב. ניסני14
דו"צ הסביר מה עמד מאחורי החיסול של בכיר חמאס - "דמות שמקושרת לשני הארגונים ושההשפעה שלה תהיה גם טקטית" - והעריך כי חמאס לא יעז לירות טילים לת"א (ביטחון)
מטוסי קרב של צה"ל בטיסה לעבר הרצועה הערבמטחים כבדים על הדרום; צה"ל - תוקף בעזהיוסי נכטיגל36
במקביל לעשרות הרוגים ומאות פצועים שמונה חמאס כתוצאה מתקיפות מאסיביות של חיל האוויר ברצועת עזה, מעביר ארגון הטרור - דרך המצרים - בקשה לישראל ל'הפסקת אש' (ביטחון)
בכיר בחיל האוויר: "נערכים להרחבת הירי"בכיר בחיל האוויר: "נערכים להרחבת הירי"ב. ניסני
קצין בכיר בחיל האוויר התייחס לסבב הלחימה מול ארגוני הטרור ברצועה ואמר: "אני לא יודע לשלול שלא יגדילו את טווחי הירי, אנו ערוכים לכך" • צפו בתקיפות חיל האוויר (צבא)
זירת החיסולעזה: 'סיכול ממוקד' של מפקד בכיר בחמאסב. ניסני6
כלי תקשורת ברצועת עזה מדווחים על 'חיסול ממוקד' של חיל האוויר בלב רצועת עזה • מהדיווחים עולה כי מפקד בכיר בחמאס חוסל ושלושה נוספים נפצעו באורח אנוש (אקטואליה)
נשיא המדינה במועצה האזורית אשכול, היוםברקע השיגורים: הנשיא ריבלין ביקר באשכוליוני גבאי4
כשברקע מטחי ירי כבדים, נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בצהריים בחדר המצב במועצה אזורית אשכול • הנשיא נפגש עם בכירי הצבא וראשי רשויות: "פתחו של שבוע מתוח" (מדיני)
תיעוד: כך חוסל  מהאוויר פעיל טרור ברצועהתיעוד: כך חוסל מהאוויר פעיל טרור ברצועהב. ניסני6
כלי טיס של חיל האוויר חיסל בצהריים פעיל טרור שחזר משיגור רקטה לעבר שטח מדינת ישראל • מצלמות האבטחה ברצועה תיעדו את רגע החיסול • עד כה: 13 מחבלים חוסלו (אקטואלי)
חיל האוויר בגל תקיפות ברחבי רצועת עזהחיל האוויר בגל תקיפות ברחבי רצועת עזהב. ניסני4
צה"ל - באמצעות מטוסי ומסוקי קרב - ממשיך מאז שעות הבוקר בגל תקיפות נרחב ברחבי רצועת עזה • במרכז התקיפות: בתי מחבלים המשמשים כמחסני אמל"ח (חדשות)
יירוטים בשמי הדרום, בצהרייםמטחים כבדים לעבר הדרום; צה"ל בגל תקיפות נרחב בעזהב. ניסני9
לאחר שעות של רגיעה, ארגוני הטרור החלו במטחים כבדים לעבר יישובי הדרום • כ-200 שיגורים בתוך שעה • צה"ל תוקף יעדי טרור ברחבי הרצועה • שני הרוגים ופצועים תוצאה מנפילות (צבא)
בית החולים ברזילי, לשם הועברו רוב הפצועיםסיכום מספר הנפגעים מירי הרקטות בדרוםב. ניסני2
בקרית גת, אשקלון ושדרות נפגעו אנשים כתוצאה מהרקטות ופונו לבתי החולים. בקרית גת אישה כבת 80 נפצעה קשה בראשה, והיא מטופלת כעת בחדר הלם ב'ברזילי' (חדשות)
נפילה בקריית גת, הערבירי ללא הפסקה: נפילות בישראל; חיל האוויר תוקף בעזהב. ניסני16
מאות רקטות לעבר שטח ישראל • צה"ל תוקף עשרות יעדי טרור של חמאס והג'האד האיסלאמי ברצועת עזה • נפילות בערי הדרום • צה"ל נערך להגביר את התקיפות. כתבה מתעדכנת (צבא)
האיום שמומש: "אשדוד וב"ש הבאות בתור"האיום שמומש: "אשדוד וב"ש הבאות בתור"יוסי נכטיגל15
החמ"ל המשותף של ארגוני הטרור ברצועת עזה איים הערב כי אם תקיפות צה"ל ימשכו הרי שהירי לעבר ישובי הדום יתרחב וכי באר שבע ואשדוד- הבאות בתור. צפו בסרטון הג'האד (ארץ)
צפו: מטוסי קרב מפציצים בניינים ברצועהצפו: מטוסי קרב מפציצים בניינים ברצועהב. ניסני13
צה"ל הודיע כי מטוסי קרב תקפו בנייני ענק ברצועה ששימשו בין היתר כבניין משרדי המודיעין הצבאי והביטחון הכללי של חמאס בשכונת רימל. צפו ברגע התקיפה ברצועה (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20