מענה  מתמידים  מתנות  נסוים
אלוף הרצי הלוי בזירת הנפילה בבאר שבעשקט אך מתוח: חזרה לשגרה בישובי הדרוםב. ניסני1
הקבינט התכנס לישיבה אל תוך הלילה • לילה שקט בדרום • חיל האוויר נמנע מלתקוף ברצועת עזה • פיקוד העורף הסיר את המגבלות בדרום • הלימודים יתקיימו בישובי הדרום (ביטחון)
תיעוד מעזה: ההרס בעקבות תקיפת צה"לתיעוד מעזה: ההרס בעקבות תקיפת צה"לכיכר השבת16
ברשתות החברתיות מתפרסמות בשעות האחרונות תמונות של חלק מההריסות של יעדי הטרור שהותקפו על-ידי צה"ל לאחר שיגור הרקטות לפנות בוקר לעבר ישראל. צפו בתמונות (צבא)
ההרס בבית שנפגע מהרקטהדובר צה"ל: אלו יעדי הטרור שהותקפו בעזהכיכר השבת3
דובר צה"ל מאשים את ארגון החמאס בירי הרקטות לעבר ישראל. משעות הבוקר הותקפו למעלה מ-20 יעדים, במרכזם - מנהרת טרור התקפית של חמאס שחצתה לשטח ישראל (צבא)
צפו: מחבלים משגרים רקטה - ומחוסליםצפו: מחבלים משגרים רקטה - ומחוסליםכיכר השבת22
חוליית מחבלים שפעלה בצפון רצועת עזה בניסיון לשגר רקטה לעבר ישוב במועצת האזורית חוף אשקלון, הותקפה על-ידי כלי טיס של צה"ל. אזעקה הופעלה במועצה. צפו בתקיפה (צבא)
הפלסטינים תיעדו: כך נראו השיגורים מעזההפלסטינים תיעדו: כך נראו השיגורים מעזהב. ניסני3
כלי תקשורת ברצועת עזה פרסמו סרטון בו נראים שני השיגורים לעבר שטח ישראל • צה"ל אישר כי רקטה נוספת שוגרה לעבר הים • בעזה נערכים לתגובה חיל האוויר (ביטחון)
הזירה בבאר שבערקטה פגעה בבית בבאר שבע; שישה נפגעוב. ניסני12
לאחר השעה 3:30 לפנות בוקר נשמעו אזעקות בדרום. רקטה אחת פגעה בבית בבירת הנגב - באר שבע • נזק כבד נגרם למקום ושישה נפגעים פונו • הבוקר, צה"ל תוקף בעזה (בארץ)
שר הביטחון, הבוקרליברמן: חייבים להנחית מכה קשה על חמאסב. ניסני5
שר הביטחון קיים הערכת מצב באוגדת עזה עם סגן הרמטכ"ל: "מיצינו את כל האפשרויות, חייבים להנחית מכה קשה על חמאס. זאת הדרך היחידה להחזיר את המצב לקדמותו" (צבא)
צופרי אזעקה. אילוסטרציההבוקר: אזעקות בערים מודיעין וביתר עיליתב. ניסני1
במסגרת ניסוי צופרים, צה"ל מוסר כי ישמעו אזעקות בערים החרדיות אלעד וביתיר עילית, האזעקות יופעלו בשעה 10:00, במידה ותופעל אזעקת אמת תישמע אזעקה נוספת (אקטואלי)
צפו: הלוחם משחזר את נטרול המחבלצפו: הלוחם משחזר את נטרול המחבלב. ניסני6
סמ"ר א', הלוחם שנטרל את המחבל בצומת גיתי אבישר משחזר את הרגעים הדרמטיים: "כשראיתי שהוא שולף סכין ומנסה לפגוע בכוח, דרכתי ויריתי על מנת לנטרלו" (צבא)
5 חודשים אחרי: נתפס מחבל שירה בלוחמת5 חודשים אחרי: נתפס מחבל שירה בלוחמתדניאל הרץ
כוחות הביטחון הביאו למעצרו של מחבל שירה לעבר כוחות הביטחון בעת שהגיעו להרוס את ביתו של המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח הי"ד ופצע לוחמת באורח קל (צבא וביטחון)
דוד מינץשופט בית המשפט העליון דוד מינץ הותקףדניאל הרץ3
השופט שמתגורר בדולב דיווח כי כמה פלסטינים חמושים בפטישים ניסו לתקןף אותו סמוך לטלמון אך הוא הצליח להימלט מהמקום ללא פגע. האירוע בחקירת משטרה (ביטחון)
ההודעה נמסרת למשפחת הרוצחצה"ל הודיע: בית המחבל שרצח בברקן יהרסכיכר השבת3
משפחת המחבל שרצח את זיו חג׳בי וקים יחזקאל-לבנגרונד הי"ד קיבלה הודעה מצה"ל על הכוונה להרוס את ביתם. המשפחה תוכל לערער על ההחלטה בימים הקרובים (ביטחון)
מעבר קוניטרה בגבול הצפון ייפתח מחדשמעבר קוניטרה בגבול הצפון ייפתח מחדשדניאל הרץ
בטקס חגיגי ייפתח מחדש מעבר קוניטרה בין ישראל לסוריה, זאת לאור חזרתו של כוח האו"ם לדרום סוריה לאחר סיום הקרבות באיזור וכיבושו מחדש בידי צבא אסד (צבא וביטחון)
לאחר בדיקה: מטוסי 'האדיר' יחזרו לפעילותלאחר בדיקה: מטוסי 'האדיר' יחזרו לפעילותדניאל הרץ1
לאחר שלושה ימים, החליט מפקד חיל האוויר להחזיר את מטוסי האדיר לפעילות. המטוסים הושבתו לאחר תאונה במטוס אמריקני והיה חשש כי זו תקלת יצרן משמעותית (צבא וביטחון)
רכבה של ראבישב"כ חוקר: יהודים גרמו למות פלסטינית?ב. ניסני16
המחלקה היהודית בשב"כ חוקרת האם מתנחלים יידו אבנים לעבר רכבה של אישה ראבי, בצומת תפוח, וגרמו למותה. אבו מאזן: "פשע מכוער ביותר, אותו ביצעו המתנחלים" (ביטחון)
צפו: צה"ל ירה רימוני גז, איסמעיל הנייה ברחצפו: צה"ל ירה רימוני גז, איסמעיל הנייה ברחב. ניסני13
מנהיג חמאס איסמעיל הנייה הגיע אמש, במהלך ההפגנות, לגבול רצועת עזה. כוחות צה"ל ירו לעבר ההתקהלות רימוני גז מדמיע ומאבטחיו של הנייה נמלטו יחד אתו מהזירה. צפו (צבא)
הפגנות בגבול הרצועהעשרות מחבלים פרצו את הגדר; 3 חוסלו, 7 מפגינים נהרגוב. ניסני9
כעשרים מחבלים חצו אמש, ערב שבת קודש, את גדר המערכת ברצועת עזה. בצה"ל לא לקחו סיכון ופתחו באש, שלושה מהם נהרגו וגופותיהם נלקחו לרצועה. שבעה מפגינים נוספים נהרגו (חדשות)
תיעוד המעצר ודברי המפקדבצה"ל מסכמים: כך לכדנו את המחבל שדקרב. ניסני6
המצוד אחרי המחבל שדקר בקור רוח את שני חבריו לעבודה במפעל בברקן, עדיין בעיצומו, אך מחבל אחד, זה שדקר אתמול חייל בשומרון, נתפס במבצע משולב. צפו בתיעוד מסכם (צבא)
זירת הפיגוענלכד המחבל שביצע את פיגוע הדקירהדניאל הרץ
כוחות הביטחון לכדו לאחר מצוד נרחב את המחבל בן ה-19 שביצע הבוקר את פיגוע הדקירה בכיכר החטיבה בשומרון והביא לפציעתו של חייל צה"ל באורח בינוני (צבא וביטחון)
צה"ל נטרל מנהרת טרור שחדרה לישראלצה"ל נטרל מנהרת טרור שחדרה לישראלכיכר השבת5
צה"ל נטרל מנהרת טרור התקפית של ארגון הטרור חמאס שחדרה כ-200 מטרים לשטח ישראל ממרכז רצועת עזה. זוז המנהרה ה-15 שמנוטרלת בשנה האחרונה. תיעוד (חדשות)
הבלון שנמצא במקוםבלון תבערה אותר בעמק רפאים בירושליםדניאל הרץ2
חבלני המשטרה הוזעקו לאתר בניה באזור עמק רפאים בעקבות דיווח על בלון תבערה שאותר במקום. בלונים דומים נמצאו בימים האחרונים בגבעת זאב ובמקומות נוספים (ביטחון)
צה"ל מציג: כך חדר פלסטיני מעזה לישראלצה"ל מציג: כך חדר פלסטיני מעזה לישראלכיכר השבת12
לאחר שהפלסטינים הפיצו תיעוד של המפגינים פוגעים בגדר המערכת, הערב פרסם דובר צה"ל את התיעוד הצה"לי של המהומות והפלסטיני שחצה את הגדר. צפו בתיעוד (חדשות)
צה"ל: הגדר שנפגעה כלל  לא היתה פעילהצה"ל: הגדר שנפגעה כלל לא היתה פעילהדניאל הרץ3
בצה"ל משיבים לטענות כביכול אבדה ההרתעה וכי המחבלים בעזה פגעו בגדר המערכת וטוענים כי מדובר בגדר ישנה ולא פעילה הנמצאת כעת בתוך עזה. "לא יצא משליטה" (ביטחון)
בלון תבערה, ארכיוןטרור העפיפונים: בלון תבערה נחת בשדרותדניאל הרץ2
המשטרה מטפלת בבלון תבערה שנחת בעיר שדרות לאחר שהופרח ככל הנראה מכיוון עזה. במשטרה מזהירים מפני מגע עם חפצים חשודים וקוראים להותיר את הטיפול לחבלן (ביטחון)
אין הרתעה: מחבלים פרצו את גדר המערכתאין הרתעה: מחבלים פרצו את גדר המערכתב. ניסני12
עשרות מחבלים פרצו אמש את גדר המערכת בצפון רצועת עזה, בסמוך לחוף זיקים. המחבלים חדרו לשטח ישראל והציתו עמדה צבאית: "המחירים שנשלם יהיו כבדים יותר". צפו (צבא)
צפו: לוחמי צה"ל במצוד אחר המחבל מברקןצפו: לוחמי צה"ל במצוד אחר המחבל מברקןב. ניסני3
לוחמי צה"ל וכוחות שירת הביטחון הכללי ממשיכים במרדף אחר המחבל שרצח בדם קר את קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד. הערכה: המרדף יימשך מספר ימים (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44