וואקלי  גור  נעדרת
תיעוד: המל"ט "הרמס 450" באדמת לבנוןתיעוד: המל"ט "הרמס 450" באדמת לבנוןב. ניסני
בכלי התקשורת בלבנון פרסמו תיעוד וידאו של המל"ט הישראלי שנפל הבוקר, בשל תקלה טכנית, בדרום המדינה כשהוא מצויד בארבעה טילים • צפו בתיעוד וידאו מלבנון (צבא)
המל"ט שנפל, הבוקר - המל"ט הישראלי 'שחיסל את אחמד ג'עברי' התרסק בלבנוןהמל"ט הישראלי 'שחיסל את אחמד ג'עברי' התרסק בלבנוןב. ניסני1
מל"ט צבאי התרסק הבוקר בדרום לבנון • בצה"ל אומרים כי האירוע התרחש בשל תקלה טכנית ואין חשש מדליפת מידע רגיש • דיווח ב'האקונומיסט': "מדובר במל"ט שחיסל את אחמד ג'עברי" (צבא)
אלפי המפגינים - מתיחות עזה בדרום: אלפי מפגינים על הגדרמתיחות עזה בדרום: אלפי מפגינים על הגדרדניאל הרץ14
על פי הערכות כ-7000 מפגינים עזתיים ניצבים ליד הגדר בגבול ישראל עזה ואלפי חיילים ישראלים ממתינים להם בדריכות לאורך הגבול כדי למנוע הסתננות לישראל (ביטחון)
מצטלמים ליד הגבול - נמנעה חדירתם של ארבעה מחבלים מעזהנמנעה חדירתם של ארבעה מחבלים מעזהדניאל הרץ
הכוננות בגבול עזה הפכה להכרחית לנוכח הניסיונות הרבים השבוע לחדור לשטח ישראל. הלילה נמנעה חדירתם של 4 מחבלים בשני אירועים שונים בהם צה"ל ירה לעברם (ביטחון)
לוחמי 'עוקץ' מוכנים - צה"ל: "המתפרעים יטופלו ע"י כלבי תקיפה"צה"ל: "המתפרעים יטופלו ע"י כלבי תקיפה"ב. ניסני19
לקראת "צעדת המיליון" המתוכננת החל ממחר על ידי חמאס בגבול ישראל-עזה, מאיים כעת צה"ל כי כלבי התקיפה שלו ממתינים לפורעים הפלסטינים שיעזו לחדור לישראל (ביטחון)
תיעוד: הצתת כלי הנדסי ועמדה בגבול עזהתיעוד: הצתת כלי הנדסי ועמדה בגבול עזהדניאל הרץ2
המחבלים מרצועת עזה מנסים בימים האחרונים ללא הרף לחצות את הגבול ולחבל בציוד הישראלי שבונה את מכשול המנהרות במקום. צפו בתיעוד מתוך התקשורת הערבית (צבא)
קלקיליה מאחורי הגדר - רכבו של ישראלי נשדד בקליקליה והוא נעצררכבו של ישראלי נשדד בקליקליה והוא נעצרדניאל הרץ1
ישראלי שהחזיר פועל פלסטיני שעבד אצלו לקלקיליה ורכבו נשדד ממנו בכניסה לעיר ניסה להיכנס לקלקיליה כדי לאתר אותו אך הוא נעצר והועבר לידי כוחות הביטחון (צבא וביטחון)
לוחם מהמבצע החשאי קיבל 'עיטור המופת'לוחם מהמבצע החשאי קיבל 'עיטור המופת'כיכר השבת
הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט העניק בטקס מיוחד את עיטור המופת, השלישי בחשיבותו בצה"ל, ללוחם מערך המבצעים המיוחדים של אמ"ן על מבצע חשאי בו נטל חלק (צבא וביטחון)
"בליל הסדר תגיעו לבית הכנסת עם הנשק""בליל הסדר תגיעו לבית הכנסת עם הנשק"ב. ניסני1
כוחות גדולים של צבא, נערכים לקראת מחר, ערב חג הפסח, לקראת 'צעדת המיליון' שמארגנים בכירי חמאס. תושבי יישובי הדרום התבקשו לשאת את נשקם האישי במהלך החג (בארץ)
ארכיון - בפעם הרביעית: צה"ל עצר שני פלסטינים שחדרו מעזהבפעם הרביעית: צה"ל עצר שני פלסטינים שחדרו מעזהב. ניסני1
אירוע רביעי וחמור בתוך שבוע אחד בלבד: כוח צה"ל עצר הלילה שני פלסטינים שהצליחו לפרוץ את גדר המערכת בגבול רצועת עזה ולהיכנס לשטח ישראל • על החשודים נתפסו קאטרים וסכין (ביטחון)
התרגיל הצבאי של הג'יהאד האסלאמי • צפוהתרגיל הצבאי של הג'יהאד האסלאמי • צפוכיכר השבת1
פעילי ארגון הטרור הגי'האד האסלאמי ערכו אתמול (שלישי) תרגיל צבאי בסמוך לגבול עם ישראל, ממזרח לעיר חאן יונס בדרום רצועת עזה • הצלם עבד רחים חטיב תיעד (חדשות)
הרמטכ"ל - איזנקוט חשף: '1000 פעולות מעבר לגבולות'איזנקוט חשף: '1000 פעולות מעבר לגבולות'אלי רוטמן2
רב-אלוף גדי איזנקוט, הרמטכ"ל, מספק בראיונות שהעניק לקראת החג שורת התייחסויות מעניינות לגבי "צעדת המיליון", היקף פעולות ישראל מעבר לגבול והסערות הפנימיות (בארץ)
אילוסטרציה - צה"ל תקף שתי מטרות חמאס ברצועת עזהצה"ל תקף שתי מטרות חמאס ברצועת עזהאלי רוטמן2
ישראל מגביהה את רף התגובה: לאחר ששני חשודים הגיחו מעזה והציתו ציוד ישראלי בקרבת הגבול עם ישראל, תקף בשעה האחרונה צה"ל, בירי טנקים, 2 מטרות חמאס (ביטחון)
קריקטורה המהללת את הפגין הנכה שנורה למוות - התחקיר: הירי הופסק שעה לפני מות הנכההתחקיר: הירי הופסק שעה לפני מות הנכהכיכר השבת1
על פי תחקיר צה"ל, הירי לעבר רגלי המפגינים בלבד בגדר הגבול בעזה, שבוצע שלוש פעמים, הופסק כשעה לפני הזמן שלטענת הפלסטינים נורה הנכה אבו תוריא בראשו (ביטחון)
צעדה של חמאס אתמול בעזה - בצה"ל נערכים ומאיימים: "לא שיבה - כאוס"בצה"ל נערכים ומאיימים: "לא שיבה - כאוס"דניאל הרץ2
כוחות הביטחון נערכים לקראת צעדות ההמונים ביום שישי בגבול עזה. דובר צה"ל הזהיר את העזתיים שלא להגיע לצעדות. חשש מפני ניסיונות חדירת מחבלים לישראל (ביטחון)
המחבלים, לאחר לכידתם - המחדל בגבול:  המחבלים חדרו בלילה ונתפסו לאחר שעותהמחדל בגבול: המחבלים חדרו בלילה ונתפסו לאחר שעותב. ניסני6
פרטי התחקיר הראשוניים שמתפרסמים כעת על חדירת חוליית המחבלים הבוקר, מעלים שורה של תמיהות על התנהלות כוחות צה"ל במרחב, שזיהו נגיעה בגדר הגבול אך לא פעלו כיאות (ביטחון)
הסכינים והרימונים שנתפסו - שלושה מחבלים חמושים חדרו מעזה לישראלשלושה מחבלים חמושים חדרו מעזה לישראלדניאל הרץ13
כוחות הביטחון לכדו שלושה מחבלים חמושים בסכינים ורימונים לאחר שחצו את הגבול מעזה לתוך ישראל • הכוחות זיהו את העקבות ועצרו את המחבלים לאחר 20 קילומטר, ליד בסיס צאלים (צבא)
בלע 5 סלולרים ו-23 סימים כדי להבריח לכלאבלע 5 סלולרים ו-23 סימים כדי להבריח לכלאדניאל הרץ5
אסיר פלסטיני ניסה להבריח לכלא עופר חמישה מכשירים סלולריים זעירים, 23 סימים, כרטיסי זיכרון וחלקי חילוף על ידי בליעתם. הוא עורר את חשד השב"ס ונתפס על ידם (ביטחון)
ארכיון, כיפת ברזל בפעולה - "כיפת ברזל הופעלה - בגלל רגישות יתר""כיפת ברזל הופעלה - בגלל רגישות יתר"דניאל הרץ
מפקד ההגנה האווירית תא״ל צביקה חיימוביץ' הסביר את הפעלת כיפת ברזל על ירי המקלעים כי המערכת זיהתה סיכון והמפעילים החליטו - בתוך 5 שניות - ליירט את הסיכון (ביטחון)
איומיו של תא"ל וירוב. האזינו - "בתים שלא שופצו בעזה - יידעו נחת זרוענו""בתים שלא שופצו בעזה - יידעו נחת זרוענו"אלי רוטמן1
על רקע 'צעדת המיליון' אותה מתכנן חמאס החל משישי הקרוב, ובה יצעדו אלפים רבים לעבר גבול עזה-ישראל, משמיע ראש מטה זרוע היבשה בצה"ל איום בוטה מאוד • האזינו (צבא)
"חוששים שאני מדבק": הצצה לאימון החרדי"חוששים שאני מדבק": הצצה לאימון החרדיכיכר השבת24
לפני המעבר בבקו"ם, עוברים המתגייסים החרדים למסלולים הקרביים סדרת אימונים מפרכים בשטח ועורכים היכרות עם השיח הצבאי. "כאן 11" מציגים הצצה לגיבוש החרדי (חרדים)
הכשרת השטח בידי חמאס, לצעדה לעבר ישראל - כרוזים פוזרו ברצועת עזה: היזהרו פן תצטערוכרוזים פוזרו ברצועת עזה: היזהרו פן תצטערואלי רוטמן5
מי עומד מאחורי השלכת הכרוזים? תושבים בעזה מדווחים כי הוצפו בכרוזים שפוזרו באזורם, בהם הם מוזהרים מהשתתפות בצעדת חמאס. בצה"ל מכחישים מעורבות במעשה (ביטחון)
4 פלסטינים חצו את הגבול מעזה ונמלטו4 פלסטינים חצו את הגבול מעזה ונמלטודניאל הרץ3
במהלך השבת, ארבעה פלסטינים חצו את הגדר מרצועת עזה לישראל, ניסו להצית כלים שפועלים להקמת המכשול והצליחו להימלט חזרה. בתגובה, חיל האוויר תקף בעזה • צפו (חדשות)
מתקפת חיל האוויר בעזה. ארכיון - חצות לילה: צה"ל תקף בדרום רצועת עזהחצות לילה: צה"ל תקף בדרום רצועת עזהב. ניסני2
צה"ל תקף, לאחר חצות, מטרת טרור של חמאס בדרום רצועת עזה • התקיפה בתגובה להצתת כלים צבאיים במסוך לגבול • צה"ל: "חמאס הוא האחראי הבלעדי לנעשה ברצועה" (צבא)
צל"ש  ליחידת 504 על   מבצעים חשאייםצל"ש ליחידת 504 על מבצעים חשאייםב. ניסני1
ראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי, העניק ציון לשבח ליחידה 504, על מספר מבצעים חשאיים: "רואים עשייה לא רגילה, שמתגברת על מכשולים, בעיות ודברים לא צפויים" (לצבא)
הסתיים התרגיל המשותף לצה"ל וצבא ארה"ב • צפוהסתיים התרגיל המשותף לצה"ל וצבא ארה"ב • צפוכיכר השבת
תרגיל ה"Juniper Cobra 2018" (ג'ניפר קוברה) המשותף לצה"ל ולפיקוד האירופי של צבא ארצות הברית (U.S EUCOM) הסתיים אתמול • צפו בתיעוד מסכם (חדשות, צבא)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים - גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין - דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44