גד אלבז  שמחת בית..  שולי רנד  ארי פולד
דיווחים פלסטיניים: שני מחבלים נהרגו בעזהדיווחים פלסטיניים: שני מחבלים נהרגו בעזהדניאל הרץ2
על פי הדיווחים, בתקיפת צה"ל אמש באמצעות כלי טיס, נהרגו שני מחבלים בני 24 שגופותיהם נמצאו בבוקר. במהלך סוף השבוע התקיימו הפרות סדר נרחבות ליד גדר הגבול (ביטחון)
כוחות צה"ל פעלו בכפר של הרוצח • תיעודכוחות צה"ל פעלו בכפר של הרוצח • תיעודדניאל הרץ
כוחות הביטחון פעלו במהלך סוף השבוע בכפר קובר ממנו הגיע המחבל שרצח את יותם עובדיה הי"ד יישוב אדם. הכוחות החרימו כספי טרור וחומרי הסתה והכפר תחת כתר (ביטחון)
סוכל פיגוע: ניסו להיכנס לישראל עם שני תת מקלעים  קרלוסוכל פיגוע: ניסו להיכנס לישראל עם שני תת מקלעים קרלודניאל הרץ7
לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל סיכלו הערב את כניסתם לישראל של שני פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים כשבתיק שנשא אחד מהם נמצאו שני כלי נשק מסוג קרלו. השניים נחקרים (ביטחון)
כוחות הביטחון פעלו הלילה בכפר ממנו הגיע המחבל לאדםכוחות הביטחון פעלו הלילה בכפר ממנו הגיע המחבל לאדםדניאל הרץ5
בעקבות הפיגוע הרצחני, בו נרצח ביישוב אדם יותם עובדיה הי"ד ערכו כוחות הביטחון בלילה פעילות ביטחונית נרחבת בכפר קובר ממנו הגיע המחבל. מכפר זה הגיע גם רוצח משפחת סלומון (ביטחון)
ארכיוןקצין צה"ל נפצע קשה; אימו: "ב"ה היה נס"ב. ניסני14
אימו של קצין צה"ל שנפצע באורח בינוני מירי צלפים בגבול הרצועה, סיפרה בבית החולים: "היה נס והכל בסדר ברוך השם. כנראה שיש לכל האימהות סיבה לדאגה" (צבא וביטחון)
"כיפת ברזל" בפעולהבמהלך הלילה: 9 שיגורים מרצועת עזה; יירוט לכיפת ברזלב. ניסני1
במהלך הלילה זוהו 9 שיגורים מעזה. לפנות בוקר, 'כיפת ברזל' יירטה שיגור נוסף. שאר השיגורים נפל בשטח הרצועה ובשטחים פתוחים • חמאס: "העלינו את רמת הכוננות, ישראל תשלם מחיר" (ביטחון)
גבול סוריהלראשונה: צה"ל תקף את דאע"ש בסוריהאלי רוטמן7
צה"ל ביצע ירי לעבר עמדות של ארגון 'המדינה האסלאמית', בתגובה לירי שתי רקטות גראד לעבר ישראל, שכזכור נפלו בחוף הומה בכנרת ואך בנס לא גרמו לנפגעים (חדשות, בארץ)
אילוסטרציהקצין נפצע וצה"ל תקף בעזה; חמאס: "פשע שיוביל לעונש"ב. ניסני18
הולכים ונחשפים פרטי התקרית בה נפצע קצין צה"ל, שהובילה למתקפה נגד יעדי חמאס ברצועה: מתברר, כי צלף פלסטיני ניצל הגעת כוח ישראלי כדי להרחיק ילדים מגדר הגבול, ופתח באש (בארץ)
וינטר ימונה למזכיר הצבאי של שר הביטחוןוינטר ימונה למזכיר הצבאי של שר הביטחוןדניאל הרץ12
שר הביטחון ליברמן החליט למנות את תא"ל עופר וינטר לתפקיד המזכיר הצבאי לשר הביטחון. וינטר שהפך שלא מרצונו לסמל ה"הדתה" בצה"ל לא קודם במשך שנים (צבא)
שרידי המטוס הסורידאעש מציג: אלו שרידי המטוס הסורי שהופלכיכר השבת
המדינה האיסלאמית פרסמה תיעוד לכאורה של שרידי מטוס הקרב הסורי שהופל על ידי ישראל בצד הסורי של רמת הגולן. בסרטון שהופץ ברשת נראית גופתו של הטייס שנהרג (חדשות)
הפיצוץצפו בווידאו: פיצוץ 350 מוקשים ברמת הגולןכיכר השבת2
הרשות לפינוי מוקשים ברמת הגולן ביצעה היום (שלישי) פיצוץ מבוקר של 350 מוקשים ליד גשר בנות יעקב, שמעל נהר הירדן. הפיצוץ נערך בטכניקת "שרשרת" • צפו בתיעוד (בארץ)
שיגור הטיל, אתמולה"קלע דוד" לא פגע, נפל בסוריה - והושמדאלי רוטמן3
שני הטילים הבליסטיים הכבדים שזוהו אתמול כנורים לעבר ישראל, הובילו לשיגור ראשוני ממערכת קלע דוד. כעת הותר לפרסום, כי אחד מהם כשל, נפל בסוריה והושמד מהאויר (צבא)
אילוסטרציהדיווח: כלי טייס ישראלי תקף בצפון הרצועהב. ניסני2
חיל האוויר ביצע ירי הרתעתי לעבר חוליית טרור בצפון רצועת עזה, לאחר שהמחבלים הצליחו לחדור לשטח מדינת ישראל ולהשליך בקבוקי תבערה • מעבר 'כרם שלום' נפתח (ביטחון)
כיפת ברזל ליד חיפהתכנית ענק לטיפול באיום הטילים נגד ישראלדניאל הרץ6
ביום ראשון הקרוב הקבינט יאשר את תכנית הענק, הגדולה ביותר אי פעם למוכנות מדינת ישראל למתקפת טילים. עלות התכנית שתארוך עשור: כ-30 מיליארד ש"ח (צבא וביטחון)
מערכת קלע דוד"קלע דוד" הופעלה לראשונה באופן מבצעידניאל הרץ8
ירי טילי היירוט 'קלע דוד' היום על הרקטות בסוריה היה הפעם הראשונה שהמערכת פעלה באופן מבצעי לאחר שנכנסה לשירות לפני כשנה וחצי. עלות כל טיל - כמיליון דולר (ביטחון)
שיגור פטריוט, ארכיוןאזעקות בגליל ובגולן; קלע דוד שוגרו לסוריהדניאל הרץ5
אזעקות הרעידו את העיר צפת ויישובי הגליל ורמת הגולן. מצה"ל נמסר כי מדובר בשיגור שני מיירטים בעקבות זיהוי רקטות שנורו במסגרת המלחמות הפנימיות בסוריה (חדשות)
צה"ל פעל בדהיישה: נער פלסטיני - נהרגצה"ל פעל בדהיישה: נער פלסטיני - נהרגדניאל הרץ1
כוחות צה"ל נכנסו לבצע מעצרים במחנה הפליטים דהיישה שבבית לחם. במקום פרצו עימותים אלימים והכוחות נאלצו לירות לעבר הפורעים. לטענת הפלסטינים, נער נהרג (צבא)
דיווח מטוסי חיל האוויר תקפו מטרות סוריותדיווח מטוסי חיל האוויר תקפו מטרות סוריותדניאל הרץ5
התקשורת הסורית הרשמית טוענת כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו מטרות בסוריה. על פי דיווחים של כלי תקשורת של חיזבאללה, יעד התקיפה - מרכז מחקר מדעי (צבא וביטחון)
800 הפליטים הועברו על ידי ישראל • צפו800 הפליטים הועברו על ידי ישראל • צפודניאל הרץ1
הלילה הועברו על ידי צה"ל 800 פליטים מסוריה, חברי הארגון 'קסדות לבנות'. זאת לבקשת ארה"ב ומדינות נוספות באירופה. ההעברה ההומניטרית בוצעה בחשאי • צפו בתיעוד (ביטחון)
הרמטכ"ל סייר בנקודה בה נפל אביב לוי הי"דהרמטכ"ל סייר בנקודה בה נפל אביב לוי הי"דב. ניסני4
הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט הגיע לסיור בנקודת האירוע בה נפל סמל ראשון אביב לוי הי"ד, מירי צלפי חמאס • הרמטכ"ל ציין לחיוב את פעילותם של המפקדים בחודשים האחרונים (צבא)
"אם השקט יימשך, מעבר כרם שלום ייפתח""אם השקט יימשך, מעבר כרם שלום ייפתח"כיכר השבת3
שר הביטחון אביגדור ליברמן ערך הערכת מצב במעבר כרם שלום ואמר כי אחרי השקט שהיה אתמול, אם היום ומחר יימשך כך המצב, אז ביום שלישי מעבר כרם שלום ייפתח (אקטואליה)
אנשי האו"ם משקיפים על מחנה פליטים בדרום סוריה800 סורים חולצו ע"י ישראל והועברו לירדןדניאל הרץ
ישראל פעלה הלילה במחווה המוניטרית נדירה ולבקשת האמריקאים ומדינות אירופאיות נוספות, להעברת 800 פעילים אזרחיים סוריים מדרום סוריה לשטחה של ירדן (צבא וביטחון)
מפקדות החמאס - לפני ואחרי תקיפות צה"למפקדות החמאס - לפני ואחרי תקיפות צה"לדניאל הרץ12
צה"ל פרסם הבוקר (ראשון) את תמונות ה"לפני ואחרי" מהתקיפה הצבאית הנרחבת ביום שישי על מפקדות חמאס בעזה. צפו בתמונות שצולמו על ידי חיל האוויר (צבא וביטחון)
צפו:  60 המטרות שצה"ל השמיד לחמאסצפו: 60 המטרות שצה"ל השמיד לחמאסב. ניסני4
חיל האוויר, השמיד 60 מטרות טרור של ארגון חמאס ברצועת עזה. בין היתר הושמדו יכולות פיקוד ושליטה של הגדוד, משרד מפקד הגדוד ומחסן כלי טיס בלתי מאוישים • היעדים (ביטחון)
בתגובה לירי הצלפים: תקיפה נרחבת בעזהבתגובה לירי הצלפים: תקיפה נרחבת בעזהב. ניסני13
חיל האוויר יצא למבצע תקיפה נרחב ברצועת עזה, בתגובה לירי הצפים בו נהרג סמ"ר אביב לוי הי"ד. בחמאס שמרו על שקט יחסי ובקריה התקיימה התייעצות ביטחונית (צבא וביטחון)
סמ"ר אביב לוי   הי"דסמ"ר אביב לוי נהרג מירי צלפים בגבול עזהב. ניסני19
סמ"ר אביב לוי הי"ד, נהרג בגבול רצועת עזה. אביב נפגע מירי צלפים • מדובר בחייל הראשון שנהרג מאז 'צוק איתן' לפני כארבע שנים • "תשמור על המשפחה מלמעלה" (צבא וביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

עדכונים
כיכר facebook
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20
הנשיא ריבלין עם החיילים החרדים
ראובן ריבלין, נשיא המדינה
גיוס חרדים? רק בהידברות // ראובן ריבלין
ג' בתמוז תשעז17
אלוף (במיל.) ידלין
אלוף במיל' עמוס ידלין
דו"ח המבקר - חכמת הבדיעבד // עמוס ידלין
ד' באדר תשעז44