151020  jhki  prjhnhtnh  r רון קובי
צה"ל נערך להריסת בתי מחבלים מבית כחילצה"ל נערך להריסת בתי מחבלים מבית כחילב. ניסני2
לוחמי צה"ל נכנסו הלילה לכפר בית כחיל בכדי למפות לקראת אפשרות הריסה של בתי שלושה מחבלים שהיו מעורבים בפיגוע בו נרצח החייל דביר יהודה שורק הי"ד • צפו (חדשות)
ארכיוןמטען חבלה אותר בכביש סמוך לאלון מורהב. ניסני
שלושה ימים לאחר פיגוע מטען החבלה סמוך לישוב דולב, פיגוע בו נרצחה רנה שנרב, גשש צה"ל איתר מטען חבלה בכביש סמוך לשכם • חבלי משטרה נטרלו אותו (צבא וביטחון)
ליברמן: המחבלים נלכדו; השב"כ לא אישרליברמן: המחבלים נלכדו; השב"כ לא אישרדניאל הרץ6
כוחות הביטחון עצרו את המחבלים שהטמינו את המטען במעיין דני ורצחו ואת רנה שנרב הי"ד, כך חשף איווט ליברמן. בתגובה, הוציא השב"כ הודעה חריגה: "לא אישרנו" (אקטואלי)
הפיגוע במעיין: המצוד אחר המחבלים נמשךהפיגוע במעיין: המצוד אחר המחבלים נמשךכיכר השבת
לוחמי צה"ל בשיתוף כוחות שב"כ, מג"ב ומשטרת ישראל ממשיכים במצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע הקשה ביום שישי במעיין דני. אמש בוצעו מעצרים נוספים (אקטואליה)
הפעילים שחוסלוצה"ל חושף: פעילי הטרור שחיסלנו בסוריהכיכר השבת4
צה"ל חושף את פרטיהם ותמונתם של שני פעילי טרור מלבנון, שהתאמנו באיראן להפעלת רחפני הנפץ, וחוסלו במסגרת התקיפה הצה"לית במוצאי שבת בדמשק • צפו (צבא וביטחון)
מטוס קרב. אילוסטרציהבצפון ובדרום: צה"ל תקף בעזה; דיווחים על תקיפה בלבנוןכיכר השבת1
כלי תקשורת ערביים דיווחו כי כלי טיס בלתי מאוישים של צה"ל תקפו יעד באזור בקעת הלבנון, הסמוך לגבול עם סוריה. במקביל, חיל האוויר תקף שורת יעדים ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות (חדשות)
ארכיוןשלוש רקטות נורו: אזעקת "צבע אדום" נשמעה בעוטף עזהדניאל הרץ10
המתיחות בדרום ממשיכה, הערב נשמעה ביישובי עוטף עזה אזעקת 'צבע אדום'. מדובר צה"ל אישרו ומסרו כי הנושא בבדיקה. על פי דיווחים, נורו שלוש רקטות, ישנם שני יירוטים מוצלחים (ביטחון)
צפו: האיראנים שחוסלו צועדים עם הרחפןצפו: האיראנים שחוסלו צועדים עם הרחפןב. ניסני6
כוח קודס האיראני ניסה להוציא לפועל פיגוע בעזרת רחפן, אך כוח צה"ל הצליח לסכל את הניסיון, אותו תיעדו ביום חמישי האחרון. במוצ"ש, תקפו בסוריה וחיסלו אותם • תיעוד (ביטחון)
נתניהו מגיב: "הבא להורגך - השכם להורגו"נתניהו מגיב: "הבא להורגך - השכם להורגו"יוני גבאי12
ראש הממשלה קיים סיור והערכת מצב בצפון והתייחס לסיכול המוצלח של הניסיון האיראני לבצע פיגוע בעזרת רחפנים. "אנחנו נחשוף הלאה כל ניסיון של איראן לתקוף אותנו" (ארץ)
הרמטכ"ל: 'סולימאני פיקד ומימן את הפיגוע'הרמטכ"ל: 'סולימאני פיקד ומימן את הפיגוע'ב. ניסני3
הרמטכ"ל אביב כוכבי, התייחס בהערכת מצב ב'עוצבת הבשן' לתקיפה בסוריה וסיכול הפיגוע האיראני: "מי שהוביל את הפיגוע ופיקד עליו הוא קאסם סולימאני באופן אישי" (ביטחון)
היעדים שהותקפוצה"ל חשף: אלו היעדים שהותקפו בסוריהב. ניסני1
ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, התייחס היום לתקיפה החריגה של צה"ל כנגד כוח איראני בסמוך לדמשק שבסוריה: "נחנו ממשיכים במאמץ לעצור את ניסיונות כוח קדס" (ביטחון)
לבנון, הלילה3 פעילי חיזבאללה חוסלו במתקפה בסוריהב. ניסני2
כלי תקשורת בלבנון מדווחים כי פעילי חיזבאללה נהרגו במתקפה הישראלית בסוריה: "תהיה תגובה קשה" • המתיחות לשיא: רחפנים התפוצצו וגרמו לנזק במשרדי הארגון (ביטחון)
הסכיןסוכל פיגוע? צעיר פלסטיני נעצר עם סכיןכיכר השבת2
צעיר פלסטיני, עורר את חשדו של איש ביטחון אזרחי סמוך ליישוב פסגות. כוח צה"ל ביצע נוהל מעצר חשוד, עצר אותו ועל גופו נמצאה סכין. הוא הועבר לחקירת הכוחות (אקטואליה)
אילוסטרציהחיזבאללה: "לא הפלנו את רחפני התקיפה"דניאל הרץ
דובר של ארגון הטרור הלבנוני, מסר כי הרחפנים שהתרסקו הלילה בבירות לא הופלו על ידי הארגון ואחד מהם היה ממולכד וגרם לנזק כבד למרכז התקשורת של חיזבאללה (צבא וביטחון)
תיעוד: צה"ל ממשיך במצוד אחר המחבליםתיעוד: צה"ל ממשיך במצוד אחר המחבליםכיכר השבת1
לוחמי צה"ל ממשיכים במצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע במעיין הסמוך לדולב, כפי הנראה באמצעות מטען שהופעל מרחוק. צפו בתמונות מהמצוד והחיפושים (ביטחון)
זירת ההתרסקות ואחד הרחפניםהחיזבאללה: שני מל"טים ישראלים התרסקוכיכר השבת5
שעות ספורות לאחר התקיפה הישראלית בסוריה - לסיכול פיגוע רחפנים איראני, גורם רשמי בארגון החיזבאללה דיווח על שני מל"טים ישראליים שהתרסקו באזור ביירות (צבא וביטחון)
בנימין נתניהוביבי: נערכים לכל תרחיש, לאיראן אין חסינותישי כהן4
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתקיפה החריגה של ישראל בלב סוריה, תקיפה שכוונה לעבר כוח איראני שתכנן פיגוע נגד ישראל: "לאיראן אין חסינות בשום מקום" (אקטואלי)
תקיפה בסוריה. ארכיוןצה"ל תקף כוח איראני בסוריה וסיכל פיגועב. ניסני4
חיל האוויר הישראלי תקף יעדים של איראן בסמוך לעיר דמשק בסוריה • בהודעה חריגה אישר צה"ל את דבר התקיפה • היעד: כוח קודס האיראני שתכנן פיגוע רחפנים בישראל (אקטואליה)
מצוד אחר המחבלים שרצחו את רינה שנרבמצוד אחר המחבלים שרצחו את רינה שנרבב. ניסני4
לוחמי צה"ל המשיכו, במהלך השבת, את המצוד אחר המחבלים שהניחו את המטען במעיין הסמוך ליישוב דולב והביאו למותה של רינה שנרב הי"ד. שלושה נעצרו (אקטואליה)
עין בוביןשלושה פצועים קשה מפיצוץ מטען במעיין עין בובין בדולבדניאל הרץ20
שלושה פצועים קשה מפיצוץ מטען במעיין עין בובין ליד דולב. כוחות ההצלה הוזעקו למקום. נסיבות האירוע עדיין אינם ידועים, חשד להשלכת מטען חבלה מרכב חולף, החל מצוד אחריו (צבא וביטחון)
מחבל חמוש ניסה לחדור לישראל ונוטרלמחבל חמוש ניסה לחדור לישראל ונוטרלדניאל הרץ8
מחבל השליך הלילה רימונים לעבר לוחמי צה"ל בגבול עזה. המחבל זוהה על-ידי תצפיתניות ולוחמי צה"ל הוקפצו לנקודה. הלוחמים הסתערו לעבר המחבל מעבר לגדר, ופגעו בו (צבא)
פצצות תאורה בעזה, הלילהההודעה החריגה של צה"ל בשפה הערביתכיכר השבת
בצה"ל מסיטים מעט את האשמה מארגון החמאס, על שיגורי הרקטות בתקופה האחרונה מעזה, ומטילים את האחריות על הג'יהאד האיסלאמי אך קוראים לחמאס לאכוף את מרותו (צבא)
שני החשודיםערבים ישראלים תכננו פיגועים מטעם דאעשב. ניסני6
חקירת שב"כ הובילה למעצרם של שני תושבי טמרה, ולהגשת כתב אישום נגדם, ממנו עולה כי תכננו בין היתר לרצוח חייל אמריקני, למדו להכין רעלים, לחטוף ולפוצץ כלי רכב (ביטחון)
שיגור נוסף לישראל; חיל האוויר תקף בעזהשיגור נוסף לישראל; חיל האוויר תקף בעזהב. ניסני1
לילה מתוח ביישובי הדרום: לאחר השעה 01:00 בלילה זוהה שיגור נוסף מהרצועה לעבר שטח מדינת ישראל • בתגובה, סמוך לשעה 04:00, צה"ל תקף מטרות טרור בעזה (ביטחון)
תקיפה בעזה, ארכיוןבתגובה לירי: צה"ל תקף יעדי טרור ברצועהב. ניסני
אחרי ירי הרקטה מרצועת עזה, תקפו מטוסי קרב מספר יעדי טרור במוצב ימי של חמאס בצפון רצועת עזה. בצה"ל מטילים את האחריות על חמאס • זוהה שיגור נוסף מעזה לדרום (ארץ)
רקטה שוגרה מעזה; 'צבע אדום' בשער הנגברקטה שוגרה מעזה; 'צבע אדום' בשער הנגבב. ניסני9
התרעת צבע אדום נשמעה הערב ביישוב במועצה האזורית שער הנגב שבעוטף עזה. תושבים מדווחים כי שמעו פיצוצים. צה"ל אישר כי זוהה שיגור אחד מרצועת עזה לישראל (ביטחון)

צבא וביטחון

עדכונים, חדשות מתפרצות וכתבות על צבא, ביטחון ועל כל הנעשה ביחידות צה"ל ובמערכת הביטחון בישראל. החל מגיוס חרדים, וכלה באיומים ביטחוניים, אירועים ומלחמות.

כיכר facebook
הרמטכ"ל אביב כוכבי בכותל המערבי
רב אלוף אביב כוכבי
מסע מפרך שאינו תם // רב אלוף אביב כוכבי
ב' באייר תשעט10
הרב דב פוברסקי
הרב דב פוברסקי
פעילות מבצעית? - יאללה חילול שבת // טור
כ"ח בשבט תשעח20