אושרה תביעה ייצוגית נגד פנגו על גביית עמלת יתראושרה תביעה ייצוגית נגד פנגו על גביית עמלת יתר
י"ג בכסלו תשפ | 11.12.19
התביעה הוגשה בטענה כי החברה גובה עמלת יתר של 40 אגורות מצרכנים שמשלמים באמצעות האפליקציה ו־50 אגורות מצרכנים אשר משלמים על החניה בהודעת טקסט (SMS), זאת בעוד צרכנים המתקשרים לפנגו ומשלמים דרך הטלפון, אינם נדרשים לתוספת עמלה (רכב)
צפירת הרגעה: הטיפול השנתי ברכב לא יתייקר בינתייםצפירת הרגעה: הטיפול השנתי ברכב לא יתייקר בינתייםאודי עציון, כלכליסט
ועדת הכספים ורשות המסים הסכימו לדחות את המס החדש על שמנים ותחליפי דלקים - מהלך שעלול היה לייקר את הטיפול השנתי ברכב. הטלת המס נועדה להיאבק בתופעה של מהילת שמנים ומכירתם כסולר מזויף - כדי לשלם פחות מס (רכב)
חשד לאירוע חומרים מסוכנים בכביש 6חשד לאירוע חומרים מסוכנים בכביש 6דניאל הרץ
המשטרה חסמה חלק מכביש 6 בשל חשד לדליפת חומרים מסוכנים. לאחר כחצי שעה נפתח הכביש מלבד היציאה מכביש 6, מחלף אייל, שחסומה עדיין לתנועה על ידי המשטרה (רכב)
בגלל זייפני הסולר ומעלימי המס: הטיפול השנתי ברכב יתייקרבגלל זייפני הסולר ומעלימי המס: הטיפול השנתי ברכב יתייקראודי עציון, כלכליסט1
רשות המסים החליטה להטיל מ־1 בינואר הקרוב מס בלו גם על שמנים לרכב - כדי שלא יהיה משתלם למהול אותם ולמכור כסולר מזויף; החלפת שמן ברכב תתייקר בעשרות שקלים; רשות המסים: "עובדים על פתרון" (רכב)
הריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראלהריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראלתומר הדר, כלכליסט
בעלי מכוניות אלטימה ומקסימה - כמו גם בעלי אינפינטי QX50 ו QX60 - מוזמנים למוסכי ניסאן יבואנית ישראל לריקול בעקבות תקלה במצלמה האחורית; הפעם מדובר בריקול שמהווה סוג של תקדים - כיוון שהוא נוגע לרכבים בתקינה אמריקאית (רכב)
תתכוננו לפקקים: ברכבת יסגרו בעוד שבוע את אחת משלוש המסילות שעוברת לאורך ת"אתתכוננו לפקקים: ברכבת יסגרו בעוד שבוע את אחת משלוש המסילות שעוברת לאורך ת"אליאור גוטמן, כלכליסט
ברכבת יסגרו למשך 6 שבועות את מסילת איילון - אחת משלוש המסילות שעוברות לאורך תל אביב - וזאת בהתאם להמלצתו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. המטרה: להשלים את חשמול הרכבת בתחנות ת"א תוך פרק זמן קצר. סגירת המסילה תגרום ללא מעט שינויים בתנועת הרכבות (תחבורה)
הפקקים יחמירו?התחזית ל-2030: יותר מ-5 מיליון מכוניות על הכבישאודי עציון ותומר הדר,כלכליסט
מחקר של איגוד יבואני הרכב מעריך כי ההשקעה בתחבורה הציבורית לא תצליח להקטין את הביקוש לרכב חדש. ב-2030, יימכרו בישראל 453 אלף כלי רכב חדשים, ובארץ ייסעו יותר 5.2 מיליון מכוניות לעומת 3.5 מיליון כיום
ביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהכיכר השבת3
משטרת ישראל סיימה את היערכותה לאירוע של חסידות סאטמר בירושלים, שיתקיים ברחוב מלכי ישראל. אלו הסדרי התנועה באזור מרכז העיר ירושלים, לפני - ובעת האירוע (ארץ)
תמונת אילוסטרציהתושבי הדרום מתלוננים: לא יכולים לבצע טסט לרכבתומר הדר, כלכליסט
עקב מטחי הטילים בדרום, מכוני הרישוי באזור סגורים עד להודעה חדשה. בנוסף התושבים מרותקים לבתים. תושב אחד היישובים: "אין סיכוי שאצליח להעביר טסט בזמן" (רכב)
עיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמלייםעיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמלייםתומר הדר, כלכליסט
למרות שהאכיפה החלה כבר בנובמבר 2017, העירייה החליטה לעלות מדרגה ולהקים יחידה יעודית בתוך אגף הפיקוח שתמנה 25 פקחים ותאכוף עבירות תנועה של אופניים וקורקינטים חשמליים במדרכה (תחבורה)
הטסט השנתי למכונית  צפוי להשתנותהטסט השנתי למכונית צפוי להשתנותתומר הדר, כלכליסט9
משרד התחבורה פירסם מסמך לשיפור עתידי במערך הרישוי, והפיץ שאלון המתייחס, בין היתר, לטפסים הכרוכים בתהליך ולהפסד של שעות עבודה (חדשות תחבורה)
החל מהיום: חובה להדליק אורות גם ביוםהחל מהיום: חובה להדליק אורות גם ביוםדניאל הרץ
החל מהיום הראשון בנובמבר ועד הראשון באפריל ישנה חובת הדלקת אורות גם בשעות היום ובכל כלי הרכב בכבישים בין עירוניים. הקנס עומד על 100 ש"ח ושתי נקודות (תחבורה)
פקקים בירושלים, ארכיוןתקלה ברמזורים: פקקים קשים בכל ירושליםדניאל הרץ7
עקב תקלה במערכת הרמזורים ותאונה בכביש בגין, עומסי תנועה קשים בכל רחבי העיר. המשטרה קוראת לציבור לנקוט בסבלנות ולהישמע להוראות שוטרי התנועה בדרכים (תחבורה)
הסדרי התנועה בירושלים בעצרת הבחירותהסדרי התנועה בירושלים בעצרת הבחירותכיכר השבת3
במסגרת היערכות משטרת ישראל לקיומה של עצרת הבחירות של 'יהדות התורה' בצומת בר אילן בירושלים, ייחסמו לתנועה ע"י המשטרה כבישים סמוכים המובילים לצומת (חדשות, רכב)
מתחם החתונה עצמהאלו הסדרי התנועה בי-ם לרגל החתונה בגורדוד הכהן1
עשרות אלפים צפויים להגיע היום לי-ם לחתונת נכד האדמו"ר מגור, ובמשטרה סיימו את ההיערכות לבוא ההמון ולסגירת הרחובות הרלוונטיים לפני - ובעת - חתונת הענק (אקטואליה)
רכבים חדשים בנמלהקומבינה המוזרה של משרד התחבורה: עכשיו כל המכוניות החדשות הן אב טיפוסתומר הדר, כלכליסט
כדי להביא מכונית חדשה לישראל, יבואן היה צריך לייבא עד 10 מכוניות המוגדרות כ"אב טיפוס" - לשם בדיקות בטיחות. לכלכליסט נודע כי בחודש שעבר הוסרה מגבלת הכמות, כדי "להקל על ייבואני הרכב", אך בפועל - ביטול המגבלה עלול לגרום לכך שאלפי מכוניות ימכרו מבלי לעבור את בדיקות משרד התחבורה (רכב)
מתוך הוידאואופנוען נתקע באוטובוס ועף על רכב נוסעכיכר השבת6
בתאונה שהתרחשה ברחוב קוליץ במערב ירושלים נפגע רוכב אופנוע באופן בינוני. בתיעוד הוא נראה נתקע באוטובוס חונה ואז הוא עף על רכב שהיה באמצע הנסיעה. צפו בתיעוד (רכב)
משאית משאיות תחבורה, אילוסטרציהכביש 6 ישקול משאיות בנסיעהאודי עציון, כלכליסט2
סכנת עומס היתר ברכבים כבדים: משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל יתחילו להפעיל ב-2020 מערכת שתשקול תוך כדי נסיעה כל משאית שחולפת בכביש 6, והעבריינים ייעצרו לקבלת דו"ח משוטר (רכב)
פורשה Type 64 1939 מכירה פומבית סותבי'ס 270 מיליון במקום 17? למה בוטלה המכירה הפומבית של מכונית פורשה משנת 1939שירות כלכליסט1
מכונית שנבנתה על ידי פרדיננד פורשה בתקופה בה הועסק על ידי השלטון הנאצי כמעצב עבור פולקסווגן הוצעה למכירה פומבית על ידי סותבי'ס, אולם בשל טעות נגררת במסך שהציג את הסכומים - נאלץ הכרוז להפסיק את המכירה (רכב)
קורקינט אאודיזה היה (לא) צפוי: אאודי מציגה קורקינטתומר הדר, כלכליסט
יצרניות רכב רבות מנסות למצוא פתרונות לתופעת ה"המייל האחרון" - הניסיון לנסוע את המרחק בין המכונית ליעד, ובייחוד בעתיד, כשלא תותר כניסת מכוניות לערים; חברת אאודי הוציאה כעת את קורקינט ה-E TRON לצרכי מחקר, שכבר בשנה הבאה הוא צפוי להימכר בגרמניה בכ-2,000 אירו (רכב)
האיגוד מדווח: ירידה של 4% במסירות כלי רכבהאיגוד מדווח: ירידה של 4% במסירות כלי רכבתומר הדר, כלכליסט
לפי איגוד יבואני הרכב, מתחילת השנה נמסרו 181 אלף כלי רכב. בראש הטבלה - יונדאי, עם 30 אלף מסירות. דולקת אחריה טויוטה עם זינוק של 29% במסירות (חדשות, רכב)
קורקינט תל אביב רכיבה מדרכהזה היה צפוי: מפעיל קורקינט ראשון מודיע - הקנסות על הרוכביםתומר הדר, כלכליסט
לפי דיוור ששלחה מפעילת הקורקינט השיתופי wind ללקוחותיה - כל לקוח שלא יפעל בהתאם ללשון התקנות וייקנס על ידי העיריה יצטרך לשאת בקנס וגם ב-100 שקל דמי טיפול (רכב)
נתיבי איילון פקק פקקים רכבת תל אביבהפקקים בדרך: אלקטרה זכתה במכרז לנתיבי איילוןליאור גוטמן, כלכליסט
החל מאוגוסט - ובמשך 3.5 שנים - צפויה החברה להקים פרויקט ענק באיילון שהיקפו נאמד ב-420 מיליון שקל. העבודות יבוצעו באיילון צפון מאזור וולפסון ועד למחלף קק"ל ובאיילון דרום ממחלף קק"ל ועד מחלף השלום. אם לוקחים בחשבון את סגירתו המיועדת של רחוב חיל השריון - איילון עלול להפוך לפקק תנועה ענק גם בשעות הלילה המאוחרות (תחבורה)
קורקינט על המדרכה בתל אביב, ארכיוןעיריית תל אביב מתכננת: הקמת יחידת אכיפה לקורקינטיםתומר הדר, כלכליסט
ב-1 באוגוסט ייכנסו "חוקי הקורקינט" של עיריית תל אביב לתוקף ובעירייה מתכננים יחידה שתטפל בכלים דו גלגליים הנוסעים על המדרכות ולא חונים כחוק (חדשות תחבורה)
נהגים, שימו לב: מצלמות המהירות - חוזרותנהגים, שימו לב: מצלמות המהירות - חוזרותקובי רוזן
במשטרה החליטו כי עשרות אלפי הנהגים שתועדו נוסעים במהירות מופרזת מחודש יוני 2018, לא יצטרכו לשלם, אך מהיום, מתחדשת האכיפה באמצעות מצלמות א'3 (תחבורה)
ארכיון, אילוסטרציהתקלה במחשב: אין הנפקת רישיונות נהיגהכיכר השבת1
ערב תקלה במחשב המרכזי של משרד התחבורה , לא תתקיים קבלת קהל בכל סניפי משרד הרישוי ברחבי הארץ כמו גם העברת בעלויות על רכבים ומבחני התיאוריה (חדשות תחבורה)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8