הבוקר: תרגיל חירום גדול ברחובות תל אביבהבוקר: תרגיל חירום גדול ברחובות תל אביב
כ"ט בטבת תשפ | 26.01.20
הבוקר, בין השעות 09:00 עד השעה 12:30 יתקיים תרגיל בנושא התמודדות עם אירוע חירום בתחום העיר תל אביב. תורגש תנועה ערה של רכבי ביטחון וחירום ברחובות (תחבורה)
השיירה של מייק פנסכביש 1 נסגר מגינות סחרוב למחלף שפירים - ונפתחדניאל הרץ
לאחר חצי שעה של סגירה, המשטרה פתחה שוב את כביש מספר 1 מירושלים לכיוון מחלף שפירים, זאת לאחר ששיירות כמה מהמנהיגים עברו בדרכם לנמל התעופה ב"ג (תחבורה)
אילון מאסק טסלה סייברטראק הדגמה זכוכית מנופצתהפדיחה של 'טסלה' הפכה למהלך מבריקשירות כלכליסט
באירוע ההשקה התנפצו בבדיקה חלונותיו ה"חסינים" של הטנדר החשמלי והסרטון הפך כמובן לויראלי ומאסק הושם ללעג ברשת; אך בתגובה "מאסקית קלאסית" הודיע מנכ"ל טסלה שימכור חולצות עם תמונת הסייברטראק עם חלונות מנופצים והפך את הדרמה למהלך שיווקי מתוחכם עם מסר, שמראה למה מאסק ממשיך להוות השראה למעריציו (רכב)
מוכנים לפוטין? זו רשימת הכבישים שייחסמומוכנים לפוטין? זו רשימת הכבישים שייחסמוכיכר השבת2
עשרות מנהיגים בכירים מכל העולם יגיעו השבוע לישראל לטקס מיוחד לחשיפת האנדרטה לזכר מגיני לנינגרד בגן סאקר. אלו הסדרי התנועה והכבישים שייחסמו (חדשות, רכב)
מסוק אוטונומי, מנוע צלילה: תחבורת העתידמסוק אוטונומי, מנוע צלילה: תחבורת העתידשליח 'כיכר' ל-CES1
בתערוכת CES הבינלאומית לטכנולוגיה, המתקיימת מדי שנה בלאס ווגאס, נצפו השנה דרכי התניידות עתידניות ומרתקות. צפו במראות מן התערוכה, שתיעד שליח 'כיכר' ל-CES (רכבים)
ביהמ"ש הגביל את אחריות שוכרי רכב לנזקים לחלקו התחתוןביהמ"ש הגביל את אחריות שוכרי רכב לנזקים לחלקו התחתוןאודי עציון, כלכליסט
שכרתם רכב והוא נפגע בחלקו התחתון? חברת ההשכרה לא תוכל עוד להטיל עליכם את האחריות לשאת בעלות הנזק, אלא אם מדובר בכזה שנגרם בעת נסיעה בשטח (חדשות, רכב)
נחשף: מי יצרנית המטוסים הגדולה בעולםנחשף: מי יצרנית המטוסים הגדולה בעולםשירות כלכליסט1
ברויטרס נחשף כי החברה האירופית תדווח על אספקת 863 מטוסים בסיכום השנה, בהשוואה ל-800 מטוסים ב-2018. בואינג סיפקה בינואר-נובמבר 345 מטוסים בלבד, בשל קרקוע מטוסי ה-737 מקס (תעופה)
שעת חניה חינם לירושלמים - יוצאת לדרךשעת חניה חינם לירושלמים - יוצאת לדרךדניאל הרץ7
הבטחת הבחירות של ראש העיר משה ליאון, סוף סוף מגיעה לקיומה והחל מחודש ינואר יקבלו תושבי ירושלים שעת חניה מידי יום. כיצד מקבלים אותה? כל הפרטים בכתבה (תחבורה)
רכב אוטונומי של מובילאיי ופורד בניסוי בירושליםעתידו של הרכב האוטונומי בישראל אינו ודאיתומר הדר, כלכליסט
לפי דו"ח ראשון מסוגו שפירסם היום מרכז מחקר והמידע של הכנסת - לא ניתן לצפות מתי המדינה תהיה ערוכה לתפעול רכבים אוטונומיים ומתי אלה יהיו בשלים לשיווק (חדשות רכב)
אושרה תביעה ייצוגית נגד פנגו על גביית עמלת יתראושרה תביעה ייצוגית נגד פנגו על גביית עמלת יתראורנה יפת, כלכליסט5
התביעה הוגשה בטענה כי החברה גובה עמלת יתר של 40 אגורות מצרכנים שמשלמים באמצעות האפליקציה ו־50 אגורות מצרכנים אשר משלמים על החניה בהודעת טקסט (SMS), זאת בעוד צרכנים המתקשרים לפנגו ומשלמים דרך הטלפון, אינם נדרשים לתוספת עמלה (רכב)
צפירת הרגעה: הטיפול השנתי ברכב לא יתייקר בינתייםצפירת הרגעה: הטיפול השנתי ברכב לא יתייקר בינתייםאודי עציון, כלכליסט
ועדת הכספים ורשות המסים הסכימו לדחות את המס החדש על שמנים ותחליפי דלקים - מהלך שעלול היה לייקר את הטיפול השנתי ברכב. הטלת המס נועדה להיאבק בתופעה של מהילת שמנים ומכירתם כסולר מזויף - כדי לשלם פחות מס (רכב)
חשד לאירוע חומרים מסוכנים בכביש 6חשד לאירוע חומרים מסוכנים בכביש 6דניאל הרץ
המשטרה חסמה חלק מכביש 6 בשל חשד לדליפת חומרים מסוכנים. לאחר כחצי שעה נפתח הכביש מלבד היציאה מכביש 6, מחלף אייל, שחסומה עדיין לתנועה על ידי המשטרה (רכב)
בגלל זייפני הסולר ומעלימי המס: הטיפול השנתי ברכב יתייקרבגלל זייפני הסולר ומעלימי המס: הטיפול השנתי ברכב יתייקראודי עציון, כלכליסט1
רשות המסים החליטה להטיל מ־1 בינואר הקרוב מס בלו גם על שמנים לרכב - כדי שלא יהיה משתלם למהול אותם ולמכור כסולר מזויף; החלפת שמן ברכב תתייקר בעשרות שקלים; רשות המסים: "עובדים על פתרון" (רכב)
הריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראלהריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראלתומר הדר, כלכליסט
בעלי מכוניות אלטימה ומקסימה - כמו גם בעלי אינפינטי QX50 ו QX60 - מוזמנים למוסכי ניסאן יבואנית ישראל לריקול בעקבות תקלה במצלמה האחורית; הפעם מדובר בריקול שמהווה סוג של תקדים - כיוון שהוא נוגע לרכבים בתקינה אמריקאית (רכב)
תתכוננו לפקקים: ברכבת יסגרו בעוד שבוע את אחת משלוש המסילות שעוברת לאורך ת"אתתכוננו לפקקים: ברכבת יסגרו בעוד שבוע את אחת משלוש המסילות שעוברת לאורך ת"אליאור גוטמן, כלכליסט
ברכבת יסגרו למשך 6 שבועות את מסילת איילון - אחת משלוש המסילות שעוברות לאורך תל אביב - וזאת בהתאם להמלצתו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. המטרה: להשלים את חשמול הרכבת בתחנות ת"א תוך פרק זמן קצר. סגירת המסילה תגרום ללא מעט שינויים בתנועת הרכבות (תחבורה)
הפקקים יחמירו?התחזית ל-2030: יותר מ-5 מיליון מכוניות על הכבישאודי עציון ותומר הדר,כלכליסט
מחקר של איגוד יבואני הרכב מעריך כי ההשקעה בתחבורה הציבורית לא תצליח להקטין את הביקוש לרכב חדש. ב-2030, יימכרו בישראל 453 אלף כלי רכב חדשים, ובארץ ייסעו יותר 5.2 מיליון מכוניות לעומת 3.5 מיליון כיום
ביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהכיכר השבת3
משטרת ישראל סיימה את היערכותה לאירוע של חסידות סאטמר בירושלים, שיתקיים ברחוב מלכי ישראל. אלו הסדרי התנועה באזור מרכז העיר ירושלים, לפני - ובעת האירוע (ארץ)
תמונת אילוסטרציהתושבי הדרום מתלוננים: לא יכולים לבצע טסט לרכבתומר הדר, כלכליסט
עקב מטחי הטילים בדרום, מכוני הרישוי באזור סגורים עד להודעה חדשה. בנוסף התושבים מרותקים לבתים. תושב אחד היישובים: "אין סיכוי שאצליח להעביר טסט בזמן" (רכב)
עיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמלייםעיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמלייםתומר הדר, כלכליסט
למרות שהאכיפה החלה כבר בנובמבר 2017, העירייה החליטה לעלות מדרגה ולהקים יחידה יעודית בתוך אגף הפיקוח שתמנה 25 פקחים ותאכוף עבירות תנועה של אופניים וקורקינטים חשמליים במדרכה (תחבורה)
הטסט השנתי למכונית  צפוי להשתנותהטסט השנתי למכונית צפוי להשתנותתומר הדר, כלכליסט9
משרד התחבורה פירסם מסמך לשיפור עתידי במערך הרישוי, והפיץ שאלון המתייחס, בין היתר, לטפסים הכרוכים בתהליך ולהפסד של שעות עבודה (חדשות תחבורה)
החל מהיום: חובה להדליק אורות גם ביוםהחל מהיום: חובה להדליק אורות גם ביוםדניאל הרץ
החל מהיום הראשון בנובמבר ועד הראשון באפריל ישנה חובת הדלקת אורות גם בשעות היום ובכל כלי הרכב בכבישים בין עירוניים. הקנס עומד על 100 ש"ח ושתי נקודות (תחבורה)
פקקים בירושלים, ארכיוןתקלה ברמזורים: פקקים קשים בכל ירושליםדניאל הרץ7
עקב תקלה במערכת הרמזורים ותאונה בכביש בגין, עומסי תנועה קשים בכל רחבי העיר. המשטרה קוראת לציבור לנקוט בסבלנות ולהישמע להוראות שוטרי התנועה בדרכים (תחבורה)
הסדרי התנועה בירושלים בעצרת הבחירותהסדרי התנועה בירושלים בעצרת הבחירותכיכר השבת3
במסגרת היערכות משטרת ישראל לקיומה של עצרת הבחירות של 'יהדות התורה' בצומת בר אילן בירושלים, ייחסמו לתנועה ע"י המשטרה כבישים סמוכים המובילים לצומת (חדשות, רכב)
מתחם החתונה עצמהאלו הסדרי התנועה בי-ם לרגל החתונה בגורדוד הכהן1
עשרות אלפים צפויים להגיע היום לי-ם לחתונת נכד האדמו"ר מגור, ובמשטרה סיימו את ההיערכות לבוא ההמון ולסגירת הרחובות הרלוונטיים לפני - ובעת - חתונת הענק (אקטואליה)
רכבים חדשים בנמלהקומבינה המוזרה של משרד התחבורה: עכשיו כל המכוניות החדשות הן אב טיפוסתומר הדר, כלכליסט
כדי להביא מכונית חדשה לישראל, יבואן היה צריך לייבא עד 10 מכוניות המוגדרות כ"אב טיפוס" - לשם בדיקות בטיחות. לכלכליסט נודע כי בחודש שעבר הוסרה מגבלת הכמות, כדי "להקל על ייבואני הרכב", אך בפועל - ביטול המגבלה עלול לגרום לכך שאלפי מכוניות ימכרו מבלי לעבור את בדיקות משרד התחבורה (רכב)
מתוך הוידאואופנוען נתקע באוטובוס ועף על רכב נוסעכיכר השבת6
בתאונה שהתרחשה ברחוב קוליץ במערב ירושלים נפגע רוכב אופנוע באופן בינוני. בתיעוד הוא נראה נתקע באוטובוס חונה ואז הוא עף על רכב שהיה באמצע הנסיעה. צפו בתיעוד (רכב)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8