ילדה חרדית  מצלמת..  מרק אפונה  משה מילר
פקק. אילוסטרציהמאיזו עיר לוקח הכי הרבה זמן להגיע לעבודה בבוקר?
ט"ו בחשוון תשעט | 24.10.18
מנתונים שפרסם מרכז טאוב, 54% מהישראלים עובדים מחוץ ליישוב שבו הם מתגוררים, 60% מגיעים לעבודה ברכב פרטי וחלה ירידה מתמדת בשיעור המגיעים לעבודה ברגל או באופניים (רכב)
מכונית מרצדס-בנץאזהרת רווח שנייה ליצרנית הרכב היוקרתיתומר הדר, שירות כלכליסט
לפי דיימלר, החברה האם של מרצדס-בנץ, הרווח התפעולי של החברה יירד השנה ב-10%; מרצדס מצטרפת בכך למתחרותיה, אאודי ו-BMW שפרסמו אזהרות דומות (תחבורה)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבהמשרד התחבורה: אופניים חשמליים - מבורךאטילה שומפלבי ואלכסנדרה לוקש - ynet, שירות כלכליסט3
בריאיון ל-ynet הודפת מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל, את הטענות על התקלות בקו לירושלים, מבטיחה שגשר יהודית יוקם ומגנה את תרבות הנהיגה הישראלית (תחבורה)
ראש הממשלה ושר התחבורה בנסיעת מבחן ברכבתכבל: 'המבקר יבדוק את נושא הרכבת לי-ם'ליאור גוטמן, שירות כלכליסט
לדברי יו"ר ועדת הכלכלה, "השר ישראל כץ חושב כל הזמן פוליטיקה" • מנכ"לית משרד התחבורה: "דחייה בהפעלת הקו היתה יכולה לדחות את הפרויקט בעוד 15 שנים" (תחבורה)
מיצובישי אקליפס קרוסהח"כים יתחדשו במכוניות מצ'ופרות יותרתומר הדר, כלכליסט2
על פי "כלכליסט", בפעם הראשונה יוצעו לבחירת הח"כים הגרסאות היוקרתיות והמאובזרות של כלי הרכב, ובהן מכוניות פרטיות, מיני־ואנים, ואפילו רכבי שטח (חדשות תחבורה)
לקראת הילולת רחל אמנו • הסדרי התנועהלקראת הילולת רחל אמנו • הסדרי התנועהכיכר השבת3
הילולת רחל אמנו תחל ביום חמישי בערב ואלפים צפויים להגיע במהלך יום שישי ובמוצאי שבת למתחם בפאתי בית לחם. המשטרה מפרסמת את כל פרטי ההיערכות (תחבורה)
לימודי נהיגהשינוי במבחני התיאוריה: צעירים בני 15 וחצי יוכלו ללמודתומר הדר, כלכליסט4
משרד התחבורה הודיע כי גיל המינימום לצורך בחינת תיאוריה יופחת מ-16 ושלושה חודשים; לפי המשרד, הדבר יאפשר "גם לבני 16 שיעמדו במבחן התיאוריה, לרכוב כחוק על האופניים והקורקינטים החשמליים" (רכב)
אוטובוסים של חברת אפיקיםהבכיר החשוד במשרד התחבורה: דרור גנוןתומר גנון וליאור גוטמן, שירות כלכליסט1
דרור גנון, מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, נעצר בשבוע שעבר בחשד שקיבל טובות הנאה ממשפחת סלע שבבעלותה חברת האוטובוסים אפיקים • כל הפרטים (תחבורה)
שר התחבורה, ישראל כץמשרד התחבורה נכשל בגביית חובות של 340 מיליון שקלשחר אילן, כלכליסט1
המשרד לא הצליח לגבות מ־170 אלף איש אגרות חידוש רישיון רכב בשלוש וחצי השנים האחרונות. שרת המשפטים הגישה בקשה לוועדת החוקה להעברת הגבייה למרכז לגביית חובות. הבקשה תעלה לדיון בשבוע הבא עם פתיחת מושב החורף של הכנסת (רכב)
לא מחכים לישראל כץ: מותג הקורקינטים אינוקים מסרב למכור לצעיריםלא מחכים לישראל כץ: מותג הקורקינטים אינוקים מסרב למכור לצעיריםתומר הדר, כלכליסט1
היבואן של המותג הפופולרי הודיע שלא ימכור יותר קורקינטים חשמליים לצעירים מתחת לגיל 18; רוכבים מעל גיל זה יזכו בקורס מיוחד לשיפור יכולת הרכיבה (חדשות תחבורה)
אילוסטרציההוכרז: אלו השיפורים שיהיו בטסט שלכםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט4
מצלמות, הקלטה, תוצאות תוך חצי שעה: מבחני הנהיגה המעשיים מעולם לא היו פשוטים יותר • וגם: מועד לטסט בתוך ימים ספורים; מסלול ייחודי ושקיפות מלאה (חדשות תחבורה)
אילוסטרציהנסיעה מוצלחת של מונית אוטונומית בטוקיושירות כלכליסט
המונית של חברת ZMP וחברת המוניות הינומורו קוטסו הצליחה לאסוף נוסעים, לנווט ברחובות העיר הצפופים ולגבות תשלום • יתכן שהשירות יפעל בעיר כבר בשנת 2020 (רכב)
אילוסטרציהמצלמות המהירות ישובו לפעול? ועדת הכלכלה דורשת תשובות מהמשטרהתומר הדר, כלכליסט
יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, פנה לראש מחלקת התביעות באגף התנועה בבקשה להבין כיצד המשטרה מכננת לפעול נוכח הכשלים שהתגלו בפרויקט א3: "פונים אלי אזרחים רבים שקיבלו דו"חות מהירות ורוצים לדעת כיצד להתנהל. חוסר ההתייחסות ממשטרת ישראל משאיר אותם במצב של חוסר אונים"
ישראל כץ שר התחבורהכישלון לכץ: רפורמת מערכות הבטיחות לרכב לא מתניעהתומר הדר, כלכליסט1
התוכנית של משרד התחבורה הציבה יעד של התקנת 100 אלף מערכות בטיחות ברכבים משומשים תוך שנה, אך הן הותקנו ב־33 אלף רכבים בלבד. בין הסיבות לכישלון: מענק התקנה של 1,500 שקל שניתן בשלוש פעימות, והעלות הגבוהה של המערכות ביחס להטבה (רכב)
רכב מרצדס EQ Silver Arrowבלי ענני עשן: העיצוב רטרו, המנוע חשמליתומר הדר, כלכליסט
יצרני הרכב שהשתתפו בשבוע שעבר בתערוכת האספנות בקליפורניה הציגו על פי רוב דגמים חשמליים, גם אם העיצוב היה מחווה לדגמי עבר (רכב)
עמדת קורקינטים של Birdחברת שיתוף קורקינטים החלה לפעול בת"אעומר כביר, שירות כלכליסט1
החברה האמריקאית הזוכה לפופולריות גדולה, נחתה בישראל - המדינה הראשונה אליה הגיעה מחוץ לארה"ב • המחיר: 5 שקלים לתחילת נסיעה, וחצי שקל לכל דקה ממנה (תחבורה)
המכונית החשמלית ניסאן ליף בהטענהנחשפו: מיקומי עמדות הטעינה לרכב חשמליתומר הדר, שירות כלכליסט
בימים אלו מוקמות חמש עמדות טעינה מהירה בכביש הערבה, אילת, יקנעם, מחלף קיסריה ומצפה רמון • בעמדות תוכלו לטעון את הסוללה ל־80% בתוך חצי שעה (רכב)
כחלון האריך את ההטבות לרכב דו גלגליכחלון האריך את ההטבות לרכב דו גלגליתומר הדר1
שר האוצר חתם על הצו המאריך את שיטת המיסוי על אופנועים וקטנועים הבשורה לרוכבים - התמריצים לאביזרי בטיחות: קטנועים קטנים יקבלו הטבה של עד 500 שקל על מערכת ABS (רכב)
ממחר: תעריפי הנסיעה במונית מתייקרים ב-4.2%ממחר: תעריפי הנסיעה במונית מתייקרים ב-4.2%שירות כלכליסט
ההתייקרות נובעת מעדכון של צו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים. המחיר ההתחלתי של נסיעה במונית ספיישל יעמוד על 12 שקלים במקום 11.5 שקלים כיום. גם התעריף עבור הזמנת מונית בטלפון ועבור תוספת מזוודה יתייקר (רכב)
יונדאי איוניק הרכב הנמכר ביותר בישראל השנה164 אלף רכבים נמכרו מתחילת שנת 2018דניאל הרץ
התמתנה הירידה במספר הרכבים החדשים שנמסרו בישראל. המכוניות ההיברידיות מובילות במספר המסירות. מה הדגם הנמכר ביותר בישראל ואיזה מותג מוביל במספרים (תחבורה)
מודל 3יצרנית הרכב 'טסלה' הצליחה להעלות קצבדניאל הרץ
לאחר שנה של בעיות ועיכובים הצליחה חברת טסלה לייעל את קו הייצור שלה ולהצליח לייצר 5000 מכוניות בשבוע מה שיאפשר לחברה להתחרות ביצרניות הגדולות (רכב, תחבורה)
אפליקציית הניווט Wazeהכירו: המכונית הראשונה בשם Wazeתומר הדר, שירות כלכליסט
פיאט ייצרה מכונית שתיקרא "פנדה Waze" ותצויד בממשק הכולל כמובן מערכת ווייז • שיווק הדגם יחל באירופה, וצפוי שיתוף פעולה רשמי בין פיאט וחברת ווייז (חדשות תחבורה)
מונית בניו יורק, אילוסטרציהטרנד חדש בארצות הברית: מכירת הרכב ומעבר למוניתיוחנן בלייך7
מה גורם לאנשים שונים למכור את המכונית ולהתחיל לצרוך שירותי מוניות? • אם אתם מתגוררים בניו יורק - הנה הסכום שתוכלו להרויח משימוש במוניות (רכב, חדשות תחבורה)
אילוסטרציה"אל על" הטיסה בשבת את מזוודות הנוסעיםאלי רוטמן
לאחר שנוסעת חשה ברע ביום שישי ומטוס אל על נאלץ לנחות איתה באתונה, שוגר מטוס של חברה אחרת להסיע את הנוסעים החילונים, והמטען הוטס במטוס ריק - בשבת (בארץ)
אילוסטרציההכביש בז'בוטינסקי שקע ונחסם ל-8 שעותכיכר השבת3
עבודות התשתית להקמת הרכבת הקלה ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק נמשכות ולאור שקיעה של הכביש בסמוך למכון מור, הכביש נחסם למספר שעות עד לתיקון הליקויים (חדשות)
אילוסטרציהבן 50 השתולל עם הרכב ונתפס ללא רישיוןכיכר השבת
נהג בן 50 שנצפה נוסע בפראות ברחובות טבריה, תוך סיכון עוברים ושבים, נעצר על ידי המשטרה והתגלה כי מעולם לא הוציא רישיון נהיגה וכי הרכב בו נהג אינו בבעלותו (רכב)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8