רכב פראריפרארי לא חסינת מיתון: צניחה של 42% ברווח הנקי
י"ד באב תשפ | 04.08.20
יצרנית מכוניות היוקרה האיטלקית פרסמה את דוחותיה לרבעון השני של 2020, לפיהם רשמה רווח נקי של 571 מיליון יורו; בארה"ב צנחו המכירות ב-52.6%; הצפי ל-2020 כולל ירידה של 5%-4% במסירות רכבים (רכב)
תל אביב שדרות רוטשילד אופנייםאפקט הקורונה: העולם חזר לדווש, ישראל הרחק מאחוראודי עציון, כלכליסט7
לפי גוגל, בעוד בפינלנד ובפולין גדל מספר המדוושים בין פברואר ליוני בכ־300%, בארץ הוא עלה רק ב־20%; במונטריאול חל זינוק של 450%, בתל־אביב רק 23%. הנחמה הישראלית: שיא בחיפוש תיקונים לאופניים (רכב)
רכב יונדאי סונטה היברידית מכונית מנהליםיונדאי יוצאת למלחמה בסקודה: על חצי מיליארד בשנהאודי עציון
תשיק באוקטובר את סונטה היברידית החדשה, בניסיון לגבור בשוק המנהלים על הסופרב, שמכרה לבדה מתחילת השנה יותר מכל מתחרותיה ביחד. הנשק: אבזור והנחה בשווי שימוש
תמהיל הלקוחות השתנה - ומגזר השכרת הרכב מתאוששתמהיל הלקוחות השתנה - ומגזר השכרת הרכב מתאוששתומר הדר, כלכליסט
מנתונים של חברות ההשכרה הגדולות עולה כי בחלק מהחברות היקף ההשכרות בחודש יוני הגיע לכמעט 80% מזה שנרשם בשנה שעברה. לפי גורמים בחברות ההשכרה, יתכן שלקוחות שהשתמשו בעבר ברכב שיתופי מעדיפים כעת שלא לעשות זאת בגלל הקורונה. בנוסף יש כאלו שהחזירו את הרכב למעסיק, וזקוקים למכונית לחודשי הקיץ החמים בלבד (רכב)
מצלמת מהירותשלום למצלמות המהירות: צוות בין משרדי יחל בשנה הבאה בבחינת חלופותתומר הדר, כלכליסט2
צוות משותף למשרד האוצר, התחבורה, משפטים והמשרד לביטחון פנים אמור לקבוע את המאפיינים של אמצעי האכיפה הבא, המדיניות שלפיה יאכפו עבירות המהירות בישראל וגם את הקשיים המשפטיים אשר צפויים לצוץ. הפעלת המצלמות צפויה להסתיים בשנת 2023, והמדינה בוחנת את המשך ההפעלה (רכב)
מכוניות בנמל אילתמשבר הקורונה: ירידה של 25% במסירות רכבתומר הדר, כלכליסט
במחצית הראשונה של 2020 נמסרו בישראל כמעט 120 אלף מכוניות - ירידה חדה לעומת המחצית הראשונה אשתקד. יונדאי ממשיכה להוביל את השוק במספר המסירות, אך סבלה מצניחה של 31% ביחס ל-2019. דווקא בדגמי פורשה חל זינוק של 65% במספר כלי הרכב שנמסרו (כלכלה)
מירי רגב שרת התחבורהמירי רגב מחייה את יוזמת מחירון הרכב הלאומי של משרד התחבורהאודי עציון, כלכליסט1
שרת התחבורה מאמצת יוזמה מימי ישראל כץ: לחייב כל נהג שמוכר רכב משומש לחשוף בפני המדינה את המחיר שקיבל, כדי ליצור מחירון שיתחרה בלוי יצחק וביד2 (חדשות תחבורה)
הערכה: מכירות הרכב באירופה יצנחו ב-25% השנההערכה: מכירות הרכב באירופה יצנחו ב-25% השנהתומר הדר, כלכליסט
לפי תחזית של ארגון הגג של יצרני הרכב באירופה, בשנת 2020 יימסרו ביבשת 9.6 מיליון מכוניות בלבד - לעומת 12.8 מיליון אשתקד (חדשות רכב)
חברת רנוחברת הרכב הצרפתית תזכה לקו אשראי של 5 מיליארדתומר הדר, כלכליסט
הממשלה תערוב ל-90% מהיקף ההלוואה שתסופק ליצרנית הרכב על ידי חמישה בנקים; רנו, שנפגעה קשות במשבר הקורונה, תבצע תוכנית התייעלות אגרסיבית שהיא אחד התנאים למתן הערבות
אילוסטרציה. תחנת דלקהרכב מקרטע? אולי נסעתם על דלק של חורףליאור גוטמן ואודי עציון4
משרד האנרגיה בדק תלונות על כלי רכב שמקרטעים. הערכות: שילוב של מזג האוויר הקיצוני ותדלוק של דלק שמותאם לחורף הוא הגורם לבעיות ברכב (חדשות, רכב)
גלגלי שוק הרכב חורקים והצרכן הפרטי מרוויחגלגלי שוק הרכב חורקים והצרכן הפרטי מרוויחתומר הדר, כלכליסט
ההנחות הגדולות בענף הרכב הישראלי ניתנות באופן מסורתי לציי הרכב הגדולים, אך משבר הקורונה טרף את הקלפים גם בזירה זו. האטת הייצור, ההקלות במגבלות זיהום האוויר ואי־הוודאות בחברות הליסינג עתידים לשנות את מערך הכוחות ולהעניק כוח מיקוח גדול מאי פעם לצרכני הקצה (רכב)
הערכה: צניחה במסירות רכב באפריל  -  לא יותר מ-8,000הערכה: צניחה במסירות רכב באפריל - לא יותר מ-8,000תומר הדר ואודי עציון, כלכליסט
לשם השוואה, באפריל אשתקד נמסרו 22,750 מכוניות. להערכת גורמים בענף, חודש מאי אינו צפוי להיות טוב יותר משום שבאפריל בקושי מתבצעות עסקאות ע"י לקוחות פרטיים (רכב)
מבחן נהיגהחברות הטסטים לחצו ומשרד התחבורה נכנעאודי עציון, כלכליסט3
חברות הטסטים הפרטיות דרשו לאפשר להן לחזור לעבודה, כדי לצמצם נזקים כלכליים ואיימו: אם הבקשה לא תאושר הטסטים ייפסקו. משרד התחבורה נכנע, אבל משרד הבריאות לא אישר. התוצאה: בלבול מוחלט (רכב)
טסט מבחן רישוי מכוניותעם מסכות וכפפות - לימודי ומבחני הנהיגה חוזרים מחר תחת מגבלותאודי עציון, כלכליסט1
התלמידים יחתמו על הצהרה שאין להם חום; ההגה יעבור חיטוי באמצעות אלכוג'ל בהחלפה בין התלמידים. במבחן נהיגה יורשה להיות רק תלמיד אחד מלבד המורה, בשיעורים לא תהיה הגבלה על מספר התלמידים ברכב (רכב)
פורד מזהירה: ההפסד ברבעון הראשון - 2 מיליארד דולרפורד מזהירה: ההפסד ברבעון הראשון - 2 מיליארד דולרשירות כלכליסט
יצרנית הרכב פרסמה היום אומדן מתוקן, לאחר שמוקדם יותר השבוע הודיעה כי תרשום הפסד לפני מס של כ-600 מיליון דולר ברבעון וירידה של 16% בהכנסות (רכב)
רנו זואי חשמלית CAR2GOבגלל הקורונה: הרכב השיתופי של CAR2GO הופך לרכב שליחויותאודי עציון, כלכליסט
הביקוש לנסיעות שיתופיות בתעריף שעתי ירד ב-70%, והחברה מתחילה להשכיר את הצי בתעריף יומי לעסקים המתרבים שנאלצים למכור רק באמצעות שליחויות (רכב)
רולס רויסגם רולס רויס משביתה את המפעל בגלל הקורונהתומר הדר, כלכליסט4
יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית מצטרפת ליצרניות נוספות ברחבי העולם - הודיעה כי שערי המפעל בגודווד ייסגרו מיום שני הקרוב (רכב)
טסט מבחן רישוי מכוניותשנה וחצי לרפורמה: פחות נהגים עוברים בטסט ראשוןאודי עציון, כלכליסט3
יותר נהגים חדשים עולים לכביש, אבל הם נזקקים ליותר טסטים מבעבר כדי לקבל רישיון. שיעור ההצלחה במבחני נהיגה לרכב פרטי בטסט ראשון ירד מ־43% ל־34% (תחבורה)
יגואר ואאודי עוצרות ייצור של דגמים חשמלייםיגואר ואאודי עוצרות ייצור של דגמים חשמלייםתומר הדר, כלכליסט4
בעקבות מחסור בסוללות של LG CHEM, על רקע ביקושי שיא לדגמים החשמליים של שתי החברות, עצרו יגואר ואאודי באופן זמני את הייצור של ETRON ו-I PACE החשמליות (תחבורה)
הטנדרים הכבדים על הכוונת: רשות המסים בוחנת מיסוי על רכבים מעל 3.5 טונותהטנדרים הכבדים על הכוונת: רשות המסים בוחנת מיסוי על רכבים מעל 3.5 טונותתומר הדר,כלכליסט2
ההבדל במיסוי ובהטבות המס בין רכבים שמשקלם מתחת ל-3.5 טונות, לרכבים שמשקלם מעליו, הוא עצום: לא מוטל עליהם מס קנייה וכמו כן בעליהם זוכים להכרה בכל הוצאות הרכב לצורכי מע"מ ומס הכנסה. כעת, ייתכן שהתמונה תשתנה (רכב)
פקקים, אילוסטרציהעבודות לילה: הכביש לרמת בית שמש ייסגרדניאל הרץ
המשטרה מתריעה כי הלילה ייסגר לתנועה בשני הכיוונים חלק מכביש 38 בשל עבודות בכביש. התנועה תכוון על ידי המשטרה, במקום צפויים עומסי תנועה (חדשות תחבורה)
איתן בן אליהו הקים מכללה פרטית ללימודי טיס; המחיר: 250 אלף שקלאיתן בן אליהו הקים מכללה פרטית ללימודי טיס; המחיר: 250 אלף שקלנווית זומר, כלכליסט4
חולמים לטוס? מפקד חיל האוויר לשעבר פתח מכללה פרטית ללימוד טיסה. הכשרת החניכים תתבצע בפולין ובישראל; הבוגרים יהיו זכאים לרישיון תעופה מסחרי אירופאי (תחבורה)
פקק איילון מכוניות כבישהאח הגדול בדרך: תוכנית למעקב אחר כל הנהגיםתומר הדר ואודי עציון, כלכליסט8
משרד התחבורה הוציא באמצעות נתיבי איילון קול קורא לחברות להציע מערכות ניטור שיותקנו בעתיד בכל הרכבים בארץ. המערכות יאפשרו לדעת היכן נמצא הנהג, כמה נסע והאם נכנס לאזור גודש (רכב)
קורקינט חשמלי1,004 מאושפזים ושישה נפטרים בתאונות שבהן היו מעורבים אופניים וקורקינטים חשמליים ב-2019אודי עציון, כלכליסט1
דו"ח של מכון הטראומה הלאומי: זינוק של 230% במספר הנפגעים בשנה החולפת. במקביל גדל פי 5 מספר הפצועים עם חבלת ראש קשה, עקב אי חבישת קסדה (תחבורה)
טסלה תוכל להפעיל מערכת לנהיגה חצי־אוטונומית בישראלטסלה תוכל להפעיל מערכת לנהיגה חצי־אוטונומית בישראלאודי עציון ותומר הדר, כלכליסט
משרד התחבורה אישר לטסלה להפעיל בישראל את מערכת בקרת השיוט המסוגלת לבלום ולהאיץ את הרכב. עם זאת, במשרד אסרו על הפעלת הרכב בשלט רחוק, ובכל מקרה הנהגים יחויבו לאחוז בהגה בשתי ידיים. מערכת דומה קיימת כבר ברכבים אחרים (רכב)
הבוקר: תרגיל חירום גדול ברחובות תל אביבהבוקר: תרגיל חירום גדול ברחובות תל אביבכיכר השבת
הבוקר, בין השעות 09:00 עד השעה 12:30 יתקיים תרגיל בנושא התמודדות עם אירוע חירום בתחום העיר תל אביב. תורגש תנועה ערה של רכבי ביטחון וחירום ברחובות (תחבורה)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8