רולס רויסגם רולס רויס משביתה את המפעל בגלל הקורונה
כ"ב באדר תשפ | 18.03.20
יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית מצטרפת ליצרניות נוספות ברחבי העולם - הודיעה כי שערי המפעל בגודווד ייסגרו מיום שני הקרוב (רכב)
טסט מבחן רישוי מכוניותשנה וחצי לרפורמה: פחות נהגים עוברים בטסט ראשוןאודי עציון, כלכליסט3
יותר נהגים חדשים עולים לכביש, אבל הם נזקקים ליותר טסטים מבעבר כדי לקבל רישיון. שיעור ההצלחה במבחני נהיגה לרכב פרטי בטסט ראשון ירד מ־43% ל־34% (תחבורה)
יגואר ואאודי עוצרות ייצור של דגמים חשמלייםיגואר ואאודי עוצרות ייצור של דגמים חשמלייםתומר הדר, כלכליסט4
בעקבות מחסור בסוללות של LG CHEM, על רקע ביקושי שיא לדגמים החשמליים של שתי החברות, עצרו יגואר ואאודי באופן זמני את הייצור של ETRON ו-I PACE החשמליות (תחבורה)
הטנדרים הכבדים על הכוונת: רשות המסים בוחנת מיסוי על רכבים מעל 3.5 טונותהטנדרים הכבדים על הכוונת: רשות המסים בוחנת מיסוי על רכבים מעל 3.5 טונותתומר הדר,כלכליסט2
ההבדל במיסוי ובהטבות המס בין רכבים שמשקלם מתחת ל-3.5 טונות, לרכבים שמשקלם מעליו, הוא עצום: לא מוטל עליהם מס קנייה וכמו כן בעליהם זוכים להכרה בכל הוצאות הרכב לצורכי מע"מ ומס הכנסה. כעת, ייתכן שהתמונה תשתנה (רכב)
פקקים, אילוסטרציהעבודות לילה: הכביש לרמת בית שמש ייסגרדניאל הרץ
המשטרה מתריעה כי הלילה ייסגר לתנועה בשני הכיוונים חלק מכביש 38 בשל עבודות בכביש. התנועה תכוון על ידי המשטרה, במקום צפויים עומסי תנועה (חדשות תחבורה)
איתן בן אליהו הקים מכללה פרטית ללימודי טיס; המחיר: 250 אלף שקלאיתן בן אליהו הקים מכללה פרטית ללימודי טיס; המחיר: 250 אלף שקלנווית זומר, כלכליסט4
חולמים לטוס? מפקד חיל האוויר לשעבר פתח מכללה פרטית ללימוד טיסה. הכשרת החניכים תתבצע בפולין ובישראל; הבוגרים יהיו זכאים לרישיון תעופה מסחרי אירופאי (תחבורה)
פקק איילון מכוניות כבישהאח הגדול בדרך: תוכנית למעקב אחר כל הנהגיםתומר הדר ואודי עציון, כלכליסט8
משרד התחבורה הוציא באמצעות נתיבי איילון קול קורא לחברות להציע מערכות ניטור שיותקנו בעתיד בכל הרכבים בארץ. המערכות יאפשרו לדעת היכן נמצא הנהג, כמה נסע והאם נכנס לאזור גודש (רכב)
קורקינט חשמלי1,004 מאושפזים ושישה נפטרים בתאונות שבהן היו מעורבים אופניים וקורקינטים חשמליים ב-2019אודי עציון, כלכליסט1
דו"ח של מכון הטראומה הלאומי: זינוק של 230% במספר הנפגעים בשנה החולפת. במקביל גדל פי 5 מספר הפצועים עם חבלת ראש קשה, עקב אי חבישת קסדה (תחבורה)
טסלה תוכל להפעיל מערכת לנהיגה חצי־אוטונומית בישראלטסלה תוכל להפעיל מערכת לנהיגה חצי־אוטונומית בישראלאודי עציון ותומר הדר, כלכליסט
משרד התחבורה אישר לטסלה להפעיל בישראל את מערכת בקרת השיוט המסוגלת לבלום ולהאיץ את הרכב. עם זאת, במשרד אסרו על הפעלת הרכב בשלט רחוק, ובכל מקרה הנהגים יחויבו לאחוז בהגה בשתי ידיים. מערכת דומה קיימת כבר ברכבים אחרים (רכב)
הבוקר: תרגיל חירום גדול ברחובות תל אביבהבוקר: תרגיל חירום גדול ברחובות תל אביבכיכר השבת
הבוקר, בין השעות 09:00 עד השעה 12:30 יתקיים תרגיל בנושא התמודדות עם אירוע חירום בתחום העיר תל אביב. תורגש תנועה ערה של רכבי ביטחון וחירום ברחובות (תחבורה)
השיירה של מייק פנסכביש 1 נסגר מגינות סחרוב למחלף שפירים - ונפתחדניאל הרץ
לאחר חצי שעה של סגירה, המשטרה פתחה שוב את כביש מספר 1 מירושלים לכיוון מחלף שפירים, זאת לאחר ששיירות כמה מהמנהיגים עברו בדרכם לנמל התעופה ב"ג (תחבורה)
אילון מאסק טסלה סייברטראק הדגמה זכוכית מנופצתהפדיחה של 'טסלה' הפכה למהלך מבריקשירות כלכליסט
באירוע ההשקה התנפצו בבדיקה חלונותיו ה"חסינים" של הטנדר החשמלי והסרטון הפך כמובן לויראלי ומאסק הושם ללעג ברשת; אך בתגובה "מאסקית קלאסית" הודיע מנכ"ל טסלה שימכור חולצות עם תמונת הסייברטראק עם חלונות מנופצים והפך את הדרמה למהלך שיווקי מתוחכם עם מסר, שמראה למה מאסק ממשיך להוות השראה למעריציו (רכב)
מוכנים לפוטין? זו רשימת הכבישים שייחסמומוכנים לפוטין? זו רשימת הכבישים שייחסמוכיכר השבת2
עשרות מנהיגים בכירים מכל העולם יגיעו השבוע לישראל לטקס מיוחד לחשיפת האנדרטה לזכר מגיני לנינגרד בגן סאקר. אלו הסדרי התנועה והכבישים שייחסמו (חדשות, רכב)
מסוק אוטונומי, מנוע צלילה: תחבורת העתידמסוק אוטונומי, מנוע צלילה: תחבורת העתידשליח 'כיכר' ל-CES2
בתערוכת CES הבינלאומית לטכנולוגיה, המתקיימת מדי שנה בלאס ווגאס, נצפו השנה דרכי התניידות עתידניות ומרתקות. צפו במראות מן התערוכה, שתיעד שליח 'כיכר' ל-CES (רכבים)
ביהמ"ש הגביל את אחריות שוכרי רכב לנזקים לחלקו התחתוןביהמ"ש הגביל את אחריות שוכרי רכב לנזקים לחלקו התחתוןאודי עציון, כלכליסט
שכרתם רכב והוא נפגע בחלקו התחתון? חברת ההשכרה לא תוכל עוד להטיל עליכם את האחריות לשאת בעלות הנזק, אלא אם מדובר בכזה שנגרם בעת נסיעה בשטח (חדשות, רכב)
נחשף: מי יצרנית המטוסים הגדולה בעולםנחשף: מי יצרנית המטוסים הגדולה בעולםשירות כלכליסט1
ברויטרס נחשף כי החברה האירופית תדווח על אספקת 863 מטוסים בסיכום השנה, בהשוואה ל-800 מטוסים ב-2018. בואינג סיפקה בינואר-נובמבר 345 מטוסים בלבד, בשל קרקוע מטוסי ה-737 מקס (תעופה)
שעת חניה חינם לירושלמים - יוצאת לדרךשעת חניה חינם לירושלמים - יוצאת לדרךדניאל הרץ7
הבטחת הבחירות של ראש העיר משה ליאון, סוף סוף מגיעה לקיומה והחל מחודש ינואר יקבלו תושבי ירושלים שעת חניה מידי יום. כיצד מקבלים אותה? כל הפרטים בכתבה (תחבורה)
רכב אוטונומי של מובילאיי ופורד בניסוי בירושליםעתידו של הרכב האוטונומי בישראל אינו ודאיתומר הדר, כלכליסט
לפי דו"ח ראשון מסוגו שפירסם היום מרכז מחקר והמידע של הכנסת - לא ניתן לצפות מתי המדינה תהיה ערוכה לתפעול רכבים אוטונומיים ומתי אלה יהיו בשלים לשיווק (חדשות רכב)
אושרה תביעה ייצוגית נגד פנגו על גביית עמלת יתראושרה תביעה ייצוגית נגד פנגו על גביית עמלת יתראורנה יפת, כלכליסט5
התביעה הוגשה בטענה כי החברה גובה עמלת יתר של 40 אגורות מצרכנים שמשלמים באמצעות האפליקציה ו־50 אגורות מצרכנים אשר משלמים על החניה בהודעת טקסט (SMS), זאת בעוד צרכנים המתקשרים לפנגו ומשלמים דרך הטלפון, אינם נדרשים לתוספת עמלה (רכב)
צפירת הרגעה: הטיפול השנתי ברכב לא יתייקר בינתייםצפירת הרגעה: הטיפול השנתי ברכב לא יתייקר בינתייםאודי עציון, כלכליסט
ועדת הכספים ורשות המסים הסכימו לדחות את המס החדש על שמנים ותחליפי דלקים - מהלך שעלול היה לייקר את הטיפול השנתי ברכב. הטלת המס נועדה להיאבק בתופעה של מהילת שמנים ומכירתם כסולר מזויף - כדי לשלם פחות מס (רכב)
חשד לאירוע חומרים מסוכנים בכביש 6חשד לאירוע חומרים מסוכנים בכביש 6דניאל הרץ
המשטרה חסמה חלק מכביש 6 בשל חשד לדליפת חומרים מסוכנים. לאחר כחצי שעה נפתח הכביש מלבד היציאה מכביש 6, מחלף אייל, שחסומה עדיין לתנועה על ידי המשטרה (רכב)
בגלל זייפני הסולר ומעלימי המס: הטיפול השנתי ברכב יתייקרבגלל זייפני הסולר ומעלימי המס: הטיפול השנתי ברכב יתייקראודי עציון, כלכליסט1
רשות המסים החליטה להטיל מ־1 בינואר הקרוב מס בלו גם על שמנים לרכב - כדי שלא יהיה משתלם למהול אותם ולמכור כסולר מזויף; החלפת שמן ברכב תתייקר בעשרות שקלים; רשות המסים: "עובדים על פתרון" (רכב)
הריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראלהריקול התקדימי של ניסאן מגיע לישראלתומר הדר, כלכליסט
בעלי מכוניות אלטימה ומקסימה - כמו גם בעלי אינפינטי QX50 ו QX60 - מוזמנים למוסכי ניסאן יבואנית ישראל לריקול בעקבות תקלה במצלמה האחורית; הפעם מדובר בריקול שמהווה סוג של תקדים - כיוון שהוא נוגע לרכבים בתקינה אמריקאית (רכב)
תתכוננו לפקקים: ברכבת יסגרו בעוד שבוע את אחת משלוש המסילות שעוברת לאורך ת"אתתכוננו לפקקים: ברכבת יסגרו בעוד שבוע את אחת משלוש המסילות שעוברת לאורך ת"אליאור גוטמן, כלכליסט
ברכבת יסגרו למשך 6 שבועות את מסילת איילון - אחת משלוש המסילות שעוברות לאורך תל אביב - וזאת בהתאם להמלצתו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. המטרה: להשלים את חשמול הרכבת בתחנות ת"א תוך פרק זמן קצר. סגירת המסילה תגרום ללא מעט שינויים בתנועת הרכבות (תחבורה)
הפקקים יחמירו?התחזית ל-2030: יותר מ-5 מיליון מכוניות על הכבישאודי עציון ותומר הדר,כלכליסט
מחקר של איגוד יבואני הרכב מעריך כי ההשקעה בתחבורה הציבורית לא תצליח להקטין את הביקוש לרכב חדש. ב-2030, יימכרו בישראל 453 אלף כלי רכב חדשים, ובארץ ייסעו יותר 5.2 מיליון מכוניות לעומת 3.5 מיליון כיום
ביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהביקור הרבי מסאטמר: אלו הסדרי התנועהכיכר השבת3
משטרת ישראל סיימה את היערכותה לאירוע של חסידות סאטמר בירושלים, שיתקיים ברחוב מלכי ישראל. אלו הסדרי התנועה באזור מרכז העיר ירושלים, לפני - ובעת האירוע (ארץ)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8