יונדאי איוניק94,300 מכוניות חדשות נמסרו ברבעון הראשוןליאור גוטמן
ברבעון הראשון של שנת 2018 נמסרו בישראל כ-94,300 מכוניות חדשות - כך מדווח איגוד יבואני הרכב. במקום הראשון - יונדאי. המכונית הנמכרת ביותר - יונדאי איוניק (רכב, חדשות)
טכנולוגיה ישראלית להצלת חיים ברכב. אילוסטרציה"מוצר השנה": טכנולוגיה ישראלית להצלת חיים ברכבkikar.co.il בשיתוף הכפתור
מערכת הכפתור, טכנולוגיה כחול-לבן ראשונה מסוגה בעולם להצלת חיים ברכב, זכתה בתואר "מוצר השנה", בקטגוריית אביזרי בטיחות לנהיגה (רכב, שיווקי)
הרשיון הבריטי ששבר את הרשתתופעה: הדברים שנהגים שולפים במקום רשיונותכיכר השבת
ראשון לציון והעיירה מילטון קינס בבריטניה אינן ערים תאומות, אך השבוע אירע בשתיהן מקרה דומה לאחר שנהגים החליטו ללעוג לשוטרים, והפכו אותם לבדיחה ברשת. את השוטרים זה לא הצחיק(בארץ)
הפקק יימשך: עוד רחובות נחסמו בירושליםהפקק יימשך: עוד רחובות נחסמו בירושליםדניאל הרץ
פרויקט הכניסה לעיר נכנס לשלב השני ומקטע רחובות נוסף נחסם לתנועה כשהרכבים מופנים לצירים צדדיים שהורחבו מעט לקראת העבודות. והפקקים בבירה? מחמירים (תחבורה)
נתיב תחבורה ציבוריתנתיבי התח"צ ייפתחו לרכבים פרטייםדניאל הרץ
החל מהקיץ הקרוב ייפתחו כמה מקטעים של נתיבי תחבורה ציבורית גם לרכבים פרטיים בהם יהיו שני נוסעים חוץ מהנהג. המטרה: הפחתת הרכבים הפרטיים בשעות העומס (תחבורה)
בקרוב: צריכת הדלק של המכוניות בישראל תעלהבקרוב: צריכת הדלק של המכוניות בישראל תעלהכיכר השבת1
המשרד להגנת הסביבה מחייב יבואנים להציג תוצאות של תקן חדש ומחמיר, לפיו מדד הצריכה של המכוניות ייבדק לא רק במעבדה אלא גם בנסיעה בכביש חיצוני (חדשות רכב)
תכנית הגריטה לרכבים ישנים - תחזור בקרובתכנית הגריטה לרכבים ישנים - תחזור בקרובדניאל הרץ
מחזיקים במשאית 'גרוטאה' עם מנוע דיזל? אולי תוכלו לראות ממנה כמה שקלים בחסות המדינה עם חזרתה של תכנית הגריטה לרכבים כבדים ומזהמים בעוד כחודשיים (חדשות רכב)
המהפכה החשמלית: מרצדס מציגה את השחקן הכבד ביותרהמהפכה החשמלית: מרצדס מציגה את השחקן הכבד ביותרכיכר השבת1
החברה הגרמנית הציגה את השחקן הכי כבד בשוק המכוניות החשמליות. עשר חברות ישתתפו בפיילוט מיוחד שישמש כבדיקה לפני עליה לכבישים באופן רשמי (רכב)
הדמיית המטוסתשכחו ממסלולי המראה: המטוס שימריא וינחת כמו מסוקכיכר השבת1
המטוס החדש ידידותי לסביבה כמו רכב חשמלי, נע יותר מהר מכל מטוס או רכבת, ומפואר כמו מטוס פרטי. ככל הנראה הוא יכנס לשימוש ב-2024 (תחבורה)
המתנדבים החרדים שמתקנים פנצ'רים בחינםהמתנדבים החרדים שמתקנים פנצ'רים בחינםכיכר השבת4
אם אתם בעלי רכב, אתם בטח מכירים אותם: מתנדבי "ידידים" שזמינים מסביב לשעון בכדי לסייע בתקלות שונות ברכב. בחינם. ישראל אלמסי, מנכ"ל הארגון, בראיון ל"כיכר השבת" (חרדים)
שוק הרכב הישראלי נכנס להאטהשוק הרכב הישראלי נכנס להאטהכיכר השבת
יבואניות הרכב הגדולות מדווחות על האטה במכירות אך ישנם כאלה שדווקא מתחזקות. ומי החברה שלא מכרה אף לא רכב אחד מתחילת השנה? כל הנתונים (רכב, חדשות)
רכבת ישראל (אילוסרציה)הפעלת הקו המהיר לת"א תידחה בחצי שנהכיכר השבת3
חלמתם כבר על הנסיעה המהיר מירושלים לתל אביב ללא פקקים - לפני פסח? זה כבר לא יקרה, חרף התחייבותו הברורה של שר התחבורה כץ. הסיבה? כרגיל - רגולציה (תחבורה)
הרלב"ד. אילוסטרציהשליש מההרוגים בתאונות הדרכים הם הולכי רגלkikar.co.il בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
רכב אוטונומי (אילוסטרציה)אשדוד מציגה: עיר ראשונה ללא נהגכיכר השבת
סדרת שיתופי פעולה של עיריית אשדוד עתידה להפוך אותה לעיר המתקדמת ביותר בישראל, לפחות מבחינה תחבורתית. וגם, הקשר בין מבצעי גט טקסי לעתיד האוטונומי בעיר (רכב)
תיעוד התאונהניסו לחתוך לנתיב אחר - וזה מה שקרה • צפוקובי רוזן10
רכב שניסה לעבור נתיב תנועה שלא כחוק התהפך, ולולא עמוד הרמזור שבלם את מכת ההתהפכות, היה נהג מתועד זה מתווסף ל-16 הרוגי השבועיים האחרונים בדרכים • צפו (בארץ)
אילוסטרציהבקרוב: אלפי חניות חדשות ברחבי הארץכיכר השבת
תושב ראש העין שקיבל דו"ח חניה לאחר שהחנה את רכבו בסמוך לברז כיבוי יצא למאבק בתקנה, וככל הנראה כבר מקרוב יוכלו כולם לחנות את רכבם אל מול ברזי הכיבוי (תחבורה, רכב)
יונדאי או קיה? מהו הרכב הנמכר בישראליונדאי או קיה? מהו הרכב הנמכר בישראלכיכר השבת1
אם הרגשתם הקלה בפקקים בתקופה האחרונה, יתכן וזה קשור לעובדה ששוק מכירת הרכב החדש בישראל סובל מירידה של 13%. אבל יש גם חברות שהצליחו למכור יותר(רכב)
יצרניות רכב גרמניות ביצעו ניסוי גז בבני אדםיצרניות רכב גרמניות ביצעו ניסוי גז בבני אדםדניאל הרץ1
שלוש יצרניות הרכב הגדולות מגרמניה מימנו מחקר בו נוסו קופים ובני אדם בשאיפת גזים של מנועי דיזל, זאת בשל המחקרים שהראו כי הם גורמים למחלת הסרטן (רכב, תחבורה)
המצלמה חשפה: עוקץ הצמיגים של הסוכןהמצלמה חשפה: עוקץ הצמיגים של הסוכןדניאל הרץ8
לקוח תמים שבסך הכל לא רצה להמתין בתור לטסט ושכר את שירותיה של חברה חיצונית כמעט נעקץ בהחלפת צמיגים ורק מצלמת הדשבורד שלו חשפה את ההתנהלות המכוערת (רכב)
אילוסטרציהבקרוב: אופנוענים ישלמו יותר בטסטדניאל הרץ3
משרד התחבורה משנה את הדרישות לטסט לאופנועים ומעלה אותן מה שיכריח את המכונים לרכוש ציוד בעשרות אלפי שקלים שמחירו יגולגל כנראה על הרוכבים (חדשות תחבורה)
עולים לירושלים? בקרוב כניסה חדשה לבירהעולים לירושלים? בקרוב כניסה חדשה לבירהכיכר השבת2
הפקקים הארוכים בכניסה לעיר וביציאה ממנה ברוב שעות היום והערכה כי העתיד לא יקל עליהם הובילו את הוועדה המחוזית ואת העירייה לפעול להקמת כביש כניסה חדש (תחבורה)
רישיון בינלאומי? לא בדיוק צריךמשרד התחבורה מציג: סיבוב פרסה בינלאומיתומר הדר, כלכליסט3
המשרד פרסם נוסח חדש שלפיו מי שאין לו רישיון נהיגה בינ"ל עלול להיתקל בקשיים בעת השכרת רכב. זאת בניגוד לנוסח הקודם שמחייב הוצאת רישיון בינ"ל אף שמדינות רבות מכבדות את הרישיון הישראלי (רכב)
בלילות השבוע: הסדרי תנועה בכביש 2 ו-4בלילות השבוע: הסדרי תנועה בכביש 2 ו-4כיכר השבת
המשטרה מודיעה על הסדרי תנועה זמניים עקב עבודות תשתית בכביש 4 לדרום מחלף רעננה דרום ובכביש 2 מצפון מחלף שפיים לצפון. השינויים יעודכנו גם ב-WAZE (תחבורה)
אילוסטרציהנמשכת ההוזלה בנסיעות בתחבורה ציבוריתאלי רוטמן3
למעט אפלייה לא מוסברת בין תושבי הצפון לתושבי הדרום בנסיעתם לגוש דן, מתעריפי התשלום החדשים שפורסמו עולה הוזלה משמעותית בנסיעה באמצעות כרטיס חופשי יומי (בארץ)
הבנין בחולון שחציו יופקע וייהרסבנין מגורים ייחצה לשניים - בשביל הרכבתאלי רוטמן
הליך הפקעה ראשון למען תוואי הרכבת הקלה בגוש דן יוצא לדרך, כשה"קורבן" הוא בנין מגורים בן 116 דירות בחולון, שחציו ייהרס - בעוד חציו השני ישאר על כנו (חדשות תחבורה)
רישיון בינלאומילידיעת הנוסעים לחו"ל: מעתה חובה להוציא רישיון בינלאומיתומר הדר, כלכליסט3
לפי הודעת משרד התחבורה, לא ניתן עוד להסתמך רק על הרישיון הישראלי - ויש להנפיק במקביל רישיון בינלאומי, זאת בשל העובדה שבמקומות רבים הוא אינו מכובד (תחבורה)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8