תמונת אילוסטרציהתושבי הדרום מתלוננים: לא יכולים לבצע טסט לרכבתומר הדר, כלכליסט
עקב מטחי הטילים בדרום, מכוני הרישוי באזור סגורים עד להודעה חדשה. בנוסף התושבים מרותקים לבתים. תושב אחד היישובים: "אין סיכוי שאצליח להעביר טסט בזמן" (רכב)
עיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמלייםעיריית ת"א מקימה יחידת אכיפה לעבירות של אופניים וקורקינטים חשמלייםתומר הדר, כלכליסט
למרות שהאכיפה החלה כבר בנובמבר 2017, העירייה החליטה לעלות מדרגה ולהקים יחידה יעודית בתוך אגף הפיקוח שתמנה 25 פקחים ותאכוף עבירות תנועה של אופניים וקורקינטים חשמליים במדרכה (תחבורה)
הטסט השנתי למכונית  צפוי להשתנותהטסט השנתי למכונית צפוי להשתנותתומר הדר, כלכליסט9
משרד התחבורה פירסם מסמך לשיפור עתידי במערך הרישוי, והפיץ שאלון המתייחס, בין היתר, לטפסים הכרוכים בתהליך ולהפסד של שעות עבודה (חדשות תחבורה)
החל מהיום: חובה להדליק אורות גם ביוםהחל מהיום: חובה להדליק אורות גם ביוםדניאל הרץ
החל מהיום הראשון בנובמבר ועד הראשון באפריל ישנה חובת הדלקת אורות גם בשעות היום ובכל כלי הרכב בכבישים בין עירוניים. הקנס עומד על 100 ש"ח ושתי נקודות (תחבורה)
פקקים בירושלים, ארכיוןתקלה ברמזורים: פקקים קשים בכל ירושליםדניאל הרץ7
עקב תקלה במערכת הרמזורים ותאונה בכביש בגין, עומסי תנועה קשים בכל רחבי העיר. המשטרה קוראת לציבור לנקוט בסבלנות ולהישמע להוראות שוטרי התנועה בדרכים (תחבורה)
הסדרי התנועה בירושלים בעצרת הבחירותהסדרי התנועה בירושלים בעצרת הבחירותכיכר השבת3
במסגרת היערכות משטרת ישראל לקיומה של עצרת הבחירות של 'יהדות התורה' בצומת בר אילן בירושלים, ייחסמו לתנועה ע"י המשטרה כבישים סמוכים המובילים לצומת (חדשות, רכב)
מתחם החתונה עצמהאלו הסדרי התנועה בי-ם לרגל החתונה בגורדוד הכהן1
עשרות אלפים צפויים להגיע היום לי-ם לחתונת נכד האדמו"ר מגור, ובמשטרה סיימו את ההיערכות לבוא ההמון ולסגירת הרחובות הרלוונטיים לפני - ובעת - חתונת הענק (אקטואליה)
רכבים חדשים בנמלהקומבינה המוזרה של משרד התחבורה: עכשיו כל המכוניות החדשות הן אב טיפוסתומר הדר, כלכליסט
כדי להביא מכונית חדשה לישראל, יבואן היה צריך לייבא עד 10 מכוניות המוגדרות כ"אב טיפוס" - לשם בדיקות בטיחות. לכלכליסט נודע כי בחודש שעבר הוסרה מגבלת הכמות, כדי "להקל על ייבואני הרכב", אך בפועל - ביטול המגבלה עלול לגרום לכך שאלפי מכוניות ימכרו מבלי לעבור את בדיקות משרד התחבורה (רכב)
מתוך הוידאואופנוען נתקע באוטובוס ועף על רכב נוסעכיכר השבת6
בתאונה שהתרחשה ברחוב קוליץ במערב ירושלים נפגע רוכב אופנוע באופן בינוני. בתיעוד הוא נראה נתקע באוטובוס חונה ואז הוא עף על רכב שהיה באמצע הנסיעה. צפו בתיעוד (רכב)
משאית משאיות תחבורה, אילוסטרציהכביש 6 ישקול משאיות בנסיעהאודי עציון, כלכליסט2
סכנת עומס היתר ברכבים כבדים: משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל יתחילו להפעיל ב-2020 מערכת שתשקול תוך כדי נסיעה כל משאית שחולפת בכביש 6, והעבריינים ייעצרו לקבלת דו"ח משוטר (רכב)
פורשה Type 64 1939 מכירה פומבית סותבי'ס 270 מיליון במקום 17? למה בוטלה המכירה הפומבית של מכונית פורשה משנת 1939שירות כלכליסט1
מכונית שנבנתה על ידי פרדיננד פורשה בתקופה בה הועסק על ידי השלטון הנאצי כמעצב עבור פולקסווגן הוצעה למכירה פומבית על ידי סותבי'ס, אולם בשל טעות נגררת במסך שהציג את הסכומים - נאלץ הכרוז להפסיק את המכירה (רכב)
קורקינט אאודיזה היה (לא) צפוי: אאודי מציגה קורקינטתומר הדר, כלכליסט
יצרניות רכב רבות מנסות למצוא פתרונות לתופעת ה"המייל האחרון" - הניסיון לנסוע את המרחק בין המכונית ליעד, ובייחוד בעתיד, כשלא תותר כניסת מכוניות לערים; חברת אאודי הוציאה כעת את קורקינט ה-E TRON לצרכי מחקר, שכבר בשנה הבאה הוא צפוי להימכר בגרמניה בכ-2,000 אירו (רכב)
האיגוד מדווח: ירידה של 4% במסירות כלי רכבהאיגוד מדווח: ירידה של 4% במסירות כלי רכבתומר הדר, כלכליסט
לפי איגוד יבואני הרכב, מתחילת השנה נמסרו 181 אלף כלי רכב. בראש הטבלה - יונדאי, עם 30 אלף מסירות. דולקת אחריה טויוטה עם זינוק של 29% במסירות (חדשות, רכב)
קורקינט תל אביב רכיבה מדרכהזה היה צפוי: מפעיל קורקינט ראשון מודיע - הקנסות על הרוכביםתומר הדר, כלכליסט
לפי דיוור ששלחה מפעילת הקורקינט השיתופי wind ללקוחותיה - כל לקוח שלא יפעל בהתאם ללשון התקנות וייקנס על ידי העיריה יצטרך לשאת בקנס וגם ב-100 שקל דמי טיפול (רכב)
נתיבי איילון פקק פקקים רכבת תל אביבהפקקים בדרך: אלקטרה זכתה במכרז לנתיבי איילוןליאור גוטמן, כלכליסט
החל מאוגוסט - ובמשך 3.5 שנים - צפויה החברה להקים פרויקט ענק באיילון שהיקפו נאמד ב-420 מיליון שקל. העבודות יבוצעו באיילון צפון מאזור וולפסון ועד למחלף קק"ל ובאיילון דרום ממחלף קק"ל ועד מחלף השלום. אם לוקחים בחשבון את סגירתו המיועדת של רחוב חיל השריון - איילון עלול להפוך לפקק תנועה ענק גם בשעות הלילה המאוחרות (תחבורה)
קורקינט על המדרכה בתל אביב, ארכיוןעיריית תל אביב מתכננת: הקמת יחידת אכיפה לקורקינטיםתומר הדר, כלכליסט
ב-1 באוגוסט ייכנסו "חוקי הקורקינט" של עיריית תל אביב לתוקף ובעירייה מתכננים יחידה שתטפל בכלים דו גלגליים הנוסעים על המדרכות ולא חונים כחוק (חדשות תחבורה)
נהגים, שימו לב: מצלמות המהירות - חוזרותנהגים, שימו לב: מצלמות המהירות - חוזרותקובי רוזן
במשטרה החליטו כי עשרות אלפי הנהגים שתועדו נוסעים במהירות מופרזת מחודש יוני 2018, לא יצטרכו לשלם, אך מהיום, מתחדשת האכיפה באמצעות מצלמות א'3 (תחבורה)
ארכיון, אילוסטרציהתקלה במחשב: אין הנפקת רישיונות נהיגהכיכר השבת1
ערב תקלה במחשב המרכזי של משרד התחבורה , לא תתקיים קבלת קהל בכל סניפי משרד הרישוי ברחבי הארץ כמו גם העברת בעלויות על רכבים ומבחני התיאוריה (חדשות תחבורה)
עומסים בז'בוטינסקי: בולען התגלה בכבישעומסים בז'בוטינסקי: בולען התגלה בכבישכיכר השבת7
עומסים כבדים הבוקר בציר ז'בוטינסקי סמוך לבני ברק בשל בולען שנפער הלילה בכביש ככל הנראה בשל עבודות הרכבת שנערכות באזור. המשטרה מכווינה את התנועה (תחבורה)
משרד התחבורה בוחן פעילות מוגבלת של UBERמשרד התחבורה בוחן פעילות מוגבלת של UBERאודי עציון, כלכליסט
משרד התחבורה בוחן אפשרות להתיר לאפליקציית הנסיעות להתחיל לפעול בארץ באמצעות נהגים פרטיים, אך באופן מוגבל - עם שירות Uberpool, המקביל לשירותי הנסיעות המשותפות של ווייז ומוביט (רכב)
אילוסטרציהבעקבות מטען חורג: בשני בלילה ייחסמו כבישיםכיכר השבת
המשטרה הודיעה על הסדרי תנועה זמניים בעקבות ליווי מטען חורג מנמל אשדוד לנתב"ג מחר בלילה החל משעה 22:00 בלילה עד 05:00 לפנות בוקר. כל הפרטים בכתבה (תחבורה)
הקטע המסומן שייחסם לתנועה כלי רכב פרטייםמיום ראשון: בלי רכבים פרטיים בכניסה לי-םכיכר השבת4
ביום ראשון הקרוב, בשעות הבוקר, יחלו העבודות על השלב השני של פרויקט רובע העסקים החדש של ירושלים, ואלו הם הסדרי התנועה החדשים, שיימשכו לפחות 3 שנים (תחבורה)
מכונית-על יקרה שאי אפשר לנהוג בה בכבישמכונית-על יקרה שאי אפשר לנהוג בה בכביששירות כלכליסט3
ענקית הרכב האמריקאית תייצר 45 יחידות בלבד של המכונית היוקרתית - GT Mk II - שיש לה 200 כוחות סוס יותר ממכונית המירוץ של פורד המיועדת למירוץ 24 השעות של "לה מאן" (רכב)
נתיבי איילון פקק פקקים רכבת תל אביבתחת חשש לעוד עיכוב: נתיב מהיר נוסף יצא לדרךליאור גוטמן, כלכליסט
נתיבי איילון החלה בעבודות לפתיחת מקטע מהיר נוסף בעלות של 100 מיליון שקל. הנתיב יעקוף את עומסי התנועה ויחבר את דרום תל אביב לחולון ולראשון לציון. המשמעות המיידית: צירי תחבורה שייסגרו עד שנת 2023 לפחות (רכב)
רכבים חשמליים בטעינההמכוניות החשמליות יחוייבו ל...השמיע רעששירות כלכליסט1
התקינה החדשה נועדה למנוע סכנה להולכי רגל מכלי הרכב, השקטים מהרגיל. בארה"ב תיכנס לתוקף תקינה דומה רק בעוד יותר משנה - בחודש ספטמבר 2020 (חדשות, תחבורה)
בלי רכבים פרטיים מהמיתרים לבנייני האומהבלי רכבים פרטיים מהמיתרים לבנייני האומהדניאל הרץ4
לקראת תחילת שלב ב' בעבודה על פרויקט רובע העסקים החדש של ירושלים, יסגרו לתנועת רכבים פרטיים בשדרות שז"ר במקטע שבין גשר המיתרים לבנייני האומה (תחבורה)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8