מרצדס היברידי. אילוסטרציההלהיט של שוק הרכב הישראלי: מכוניות היברידיות נטענותאלי רוטמן1
בזכות שיטת 'המיסוי הירוק' שמוזיל את מחירן ושהוחלט להמשיך את החלתה גם בשנת 2017, יותר ויותר דגמים חדישים של רכבים נטענים מיובאים לכבישי ישראל (תחבורה)
המנהרות החדשותעם סיום העבודות: מנהרות הראל נפתחודניאל הרץ4
המשטרה פתחה לתנועה את מנהרות הראל לאחר שכביש אחד נחסם הלילה לשם השלמת העבודות לקראת פתיחת המנהרות לתנועה. ההערכות הנסיעה תקוצר ב-10 דק' (רכב)
תצפיתן בשולי הדרךהתצפיתנים של מג"ב עוקבים אחריכם בכבישיםכיכר השבת6
משטרת התנועה החלה לעשות שימוש ביחידת התצפיתנים של משמר הגבול. אנשי היחידה, המכונה 'עטלף', מתמקמים בסמוך לכבישים ומתעדים נהגים עבריינים (חדשות תחבורה)
מ-10 בלילה, ל-12 שעות: כביש 1 ייחסםמ-10 בלילה, ל-12 שעות: כביש 1 ייחסםכיכר השבת2
לקראת פתיחת מנהרות הראל הצפויה ביום שישי ייחסם הלילה כביש מספר 1, החל מהשעה 10 בלילה ועד לעשר בבוקר שלמחרת. המשטרה ממליצה להשתמש בדרכים חלופיות (רכב)
הספר הדיגיטלילימוד תיאוריה דרך המחשב או הסלולרדניאל הרץ1
הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הפיקה ספר לימוד נהיגה דיגיטלי המתאים למחשב ולסלולר ומאפשר לימוד ומבחנים מתאימים כדי להכין את התלמיד למבחן התיאוריה (רכב)
הדמיית הפרויקטנאס"א פיתחה, הרצליה תממש: רכבל מגנטיאלי רוטמן1
העומס התחבורתי המסוים שבעיר המפונקת שבמרכז הארץ, הרצליה, מקשה על התושבים ומניע את העירייה למיזם חדשני מסקרן הכולל בין היתר רכבל על בסיס מגנטי (חדשות תחבורה)
שר התחבורה מבקש להגדיל את הקנסותשר התחבורה מבקש להגדיל את הקנסותכיכר השבת2
ישראל כץ פנה בבקשה לוועדת הכלכלה כדי להעלות את המיסים על עבירות תנועה חמורות דוגמת נסיעה באדום ומהירות גבוהה כמו גם על אופניים חשמליים לילדים (רכב)
הרווח ממס הדלק: 17.679 מיליארד ש"חהרווח ממס הדלק: 17.679 מיליארד ש"חאלי רוטמן1
מקומם: רווחי עתק גרפה מדינת ישראל בשנה החולפת, 2016, מהמסים הרבים שהיא גובה מבעלי הרכבים. המס על הדלק, שבכותר, הוא רק אחד מהם (תחבורה, רכב)
פתיחת המנהרות: כביש 1 יחסם לתנועהפתיחת המנהרות: כביש 1 יחסם לתנועהכיכר השבת1
לקראת פתיחת מנהרות הראל וגשר מוצא בכביש מספר אחת, תתבצע סגירה זמנית של הכביש ביום חמישי 19.1.17 בלילה עד ליום שישי בשעה 10 בבוקר (חדשות תחבורה)
זורקים האשמות: אגרת הרכב באחריות האוצרזורקים האשמות: אגרת הרכב באחריות האוצרדניאל הרץ1
בתגובה לדיון בועדת הכלכלה בכנסת משרד התחבורה מתנער וטוען כי אגרות הרישוי לרכב הן באחריותו המוחלטת של משרד האוצר. השר כץ: יש להפחית את גובה אגרת הרכב (רכב)
דגם המטוס של אדלסוןמטוסו של אדלסון שבר את השיא של נתב"גכיכר השבת
מטוס האיירבאס של המיליארדר היהודי, בעליו של 'ישראל היום', יצא אתמול מנמל התעופה בן גוריון למסלול הארוך ביותר מאז ומעולם - טיסה ישירה להונולולו בהוואי (חדשות תחבורה)
שוטר תנועהמשבוע הבא הקשחות בדו"חות התנועה ומצלמות באיילוןכיכר השבת1
המשטרה הקשיחה את מדיניות המרת דו"חות התנועה באזהרה. בנוסף משבוע הבא יוצבו מצלמות בנתיבי איילון לאיתור נהגים עבריינים הנוסעים בנתיבי תחבורה ציבורית (חדשות, בארץ)
נתיבי איילון. אילוסטרציהממחר בבוקר: הקלה בעומסי התנועה במרכזאלי רוטמן
"שיפור דרמטי לטובת משתמשי הדרך, בין אם הם נוסעים בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי" - כך מוגדרת פתיחת מקטעי כביש חדשים לצד חלק מנתיבי איילון (חדשות, תחבורה)
מחלף הראלפקקים אדירים צפויים בכביש ירושלים ת"אכיכר השבת2
בעיות תכנון בכביש 1 החדש צפויות לגרום לפקקי ענק סביב הכניסה למבשרת ציון. השינויים בהסדרי התנועה באזור ייגרמו לסבל חמור לתושבי מבשרת וישפיעו על הכביש כולו (תחבורה)
הודו תקנוס מטוסים שהפסולת שלהם תושלך מהאווירהודו תקנוס מטוסים שהפסולת שלהם תושלך מהאווירכיכר השבת
בהודו מנסים להילחם בחברות תעופה המשליכים ביוב ממטוסים, והודיעו שיקנסו את החברות העברייניות. הכסף - יתרם "למטרות ירוקות שונות" (חדשות, בעולם)
עבודות כריית הרכבת התחתית לירושליםבוטלה התוכנית לרכבת עד הכותל המערביאלי רוטמן2
בעוד משרד התחבורה התפאר לפני זמן מה בתוכניתו להאריך את הרכבת הנבנית בין תל אביב לירושלים עד לכותל המערבי, מתברר כי ככל הנראה לא נראה רכבת בפתח הכותל (תחבורה)
אילוסטרציה"אלפי טייסים לוקים במחשבות אובדניות"אלי רוטמן2
הנוסעים יודעים? מחקר חדש שהתפרסם בכתב עת מדעי נחשב, חושף את השיעור העצום של טייסים שלוקים במחשבות אובדניות. חיי הנוסעים בסיכון מוגבר (תחבורה)
משאית וולוו נגד מכונית מירוץ - מי ינצח?משאית וולוו נגד מכונית מירוץ - מי ינצח?דניאל הרץ2
משאית ה-Iron Knight, החדשה של וולוו, התמודדה במסלול המירוצים מול מכונית מירוץ מתקדמת של החברה והפתיעה ביכולותיה הטובות למרות גודלה ומשקלה (חדשות תחבורה)
תל אביב: כולם מחפשים חניהשליש מתנועת כלי הרכב - על חיפוש חניהדניאל הרץ1
כמות כלי הרכב בכבישים גדלה מידי שנה אך מספר מקומות החניה נותר כשהיה ואף הופחת מה שהופך את מרכזי הערים לבזבוז זמן עבור הנהגים שמחפשים חניה בקדחתנות (רכב)
המצלמות החדשות  שיתעדו נהיגה בנת"צהמצלמות החדשות שיתעדו נהיגה בנת"צאלי רוטמן5
בעוד כחודש, לאחר אישורים מתאימים, יחלו לפעול שלוש מצלמות שהותקנו בימים האחרונים במקטע מכביש החוף, כדי להפחית את הנהיגה בנתיב התחבורה הציבורית (תחבורה)
האם רכבת על קולית תחל בקרוב לטוס בהודו?האם רכבת על קולית תחל בקרוב לטוס בהודו?כיכר השבת4
ממשלת הודו במגעים מתקדמים עם חברת הייפרלופ של אלון מאסק לקראת אפשרות של בניית צינור אוויר שישמש רכבת על קולית במהירות של 1,200 קמ"ש (חדשות תחבורה)
חברת אפל רומזת: נבנה מכונית אוטונומיתחברת אפל רומזת: נבנה מכונית אוטונומיתכיכר השבת1
ענקית הטכנולוגיה האמריקנית אפל, שמתקשה להוציא חידושים טכנולוגיים פורצי דרך בשנים האחרונות, בדרך לכניסה לשוק המכוניות האוטונומית - כך עולה ממסמך רשמי שפרסמה החברה בימים האחרונים (דיגיטל)
תחנה ללא שילוט. סבל מיותרמיזם השילוט האלקטרוני בתחנות האוטובוסים לא יורחבאלי רוטמן5
חוסר תקציב - זוהי הסיבה בגינה נתקע מיזם השילוטים האלקטרוניים בתחנות ההסעה הרבות בהן ממתינים הנוסעים הרבים לאוטובוסים המיוחלים שיביאום אל מחוז חפצם (חדשות, תחבורה)
בקרוב: הוזלה בתעריפי ביטוח החובה לרכבבקרוב: הוזלה בתעריפי ביטוח החובה לרכבדניאל הרץ
בעוד פחות מחודש צפויים תעריפי ביטוח החובה לרדת בעיקר לנהגים צעירים, נשים ורכבים עם מערכות בטיחות מצילות חיים. ההפחתות - בשיעור של כ-40% מהמחיר כיום (רכב)
המס על הרכב - הגבוה בעולם המערביהמס על הרכב - הגבוה בעולם המערבידניאל הרץ4
מחיר הרכבים בישראל גבוה במיוחד ולא רק בגלל מחיר הרכב עצמו אלא בגלל המיסים שגורמים להכפלת מחיר הרכב זאת בנוסף למס הגבוה על דלק שהופך את הרכב למוצר יקר (רכב)
אילוסטרציהלאחר השביתה: תביעה ייצוגית נגד אל עלאלי רוטמן1
לפי התביעה, במהלך שביתת הטייסים והניסיונות לסיומה שהצליחו לבסוף, התברר כי היתה במשך שנים "עריצות של ממש וזלזול בוטה בזמן היקר של ציבור הצרכנים" (תחבורה)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8