רכב נטוש,, אילוסטרציהמבצע מוגבל: תשלום אגרת רישוי ללא ריביתתומר הדר, כלכליסט
במסגרת המבצע שימשך ארבעה חודשים יוכלו בעלי רכבים שלא שילמו את אגרת הרישוי בשבע השנים האחרונות לשלם את החוב ללא ריבית והצמדה עד תחילת אוקטובר הקרוב (רכב)
נרדמים על ההגה? אתם ממש לא היחידיםנרדמים על ההגה? אתם ממש לא היחידיםכיכר השבת
סקר חדש מעלה כי מחצית מתושבי הצפון הודו כי "ניקרו" השנה במהלך נהיגה, ומעל מחצית מתושבי הדרום וירושלים הודו כי נסעו השנה עם נהג שנרדם בנהיגה (חדשות תחבורה)
סקודה IV חשמליתסקודה משנה כיוון: חושפת משפחת דגמים חשמלייםתומר הדר, כלכליסט
החברה תשקיע כ-2 מיליארד יורו עד שנת 2025 בפיתוח דגמים חשמליים - שעשרה מהם יוצגו עד 2022. הדגם הראשון נקרא IV (חדשות רכב)
קורקינט חשמלי מפגע ציבוריעיריית תל אביב יוצאת לקרב נגד הקורקינטיםתומר הדר, כלכליסט3
העירייה החלה להחרים קורקינטים החוסמים מדרכות ולגבות 63 שקל על כל קורקינט שהוחרם. חלק מהחברות המפעילות את שירות ההשכרה מיהרו לעדכן את הלקוחות כי הם יידרשו לספוג את המחיר (רכב)
פקק בנתיבי איילוןהלמ"ס: ישראל צפופה, ורחוקה מרמת המינוע המקובלת באירופהתומר הדר
לפי נתונים שפורסמו היום ומסכמים את שנת 2018 - רמת המינוע עומדת על 390 רכבים ל-1000 נפש, עלייה קלה ביחס ל-383 רכבים אשתקד; עוד עולה כי 45% מהרכבים שעלו על כבישי ישראל הם לבנים, ושב-99% מהרכבים יש בקרה המתריעה מפני סטיה מנתיב, אך למעשה מדובר רק על מערכות פאסיביות
אילוסטרציהעמדות טעינה חשמלית יוצבו ברחבי הארץאודי עציון, שירות כלכליסט1
חברה תשקיע מיליוני שקלים בהצבת 300 עמדות עירוניות ברחבי ישראל - כבר השנה • מספר עמדות כבר הותקנו כפיילוט - בחניון גולדה בתל אביב, ובאוניברסיטת בר אילן (רכב)
אילוסטרציהנהג 'דן' המשיך לנסוע בצפירה וזומן לשימועכיכר השבת5
נהג אוטובוס של חברת "דן" נצפה אמש כשהוא ממשיך בנסיעה למרות 'צפירת יום הזיכרון', ב"דן" לקחו את התלונות שהופנו אליהן ברצינות, והזמינו את הנהג לשימוע (תחבורה)
אילוסטרציהכמעט אסון: רכבת הוסטה למסילה בשיפוציםכיכר השבת2
רכבת שנסעה מרעננה לכפר סבא הוסטה בטעות לכיוון מסילה שבאותה העת היו עליה עובדי תחזוקה. הנהג, הצליח לבלום את הרכבת, פגע בבלוני גז ובנס לא היו נפגעים בנפש (בארץ)
רוכב קורקינט חשמלי בפריזקורקינט חשמלי על המדרכה - קנס 135 יורושירות כלכליסט1
בצרפת מתוסכלים מכלי הרכב הדו-גלגליים המסכנים את שלומם של הולכי הרגל, והחליטו לאסור על נסיעה בהם על מדרכה; שרת התחבורה: "לא ראינו את זה בא" (תחבורה, רכב)
אילוסטרציההוועד תובע את הנהלת הרכבת במיליון שקלכיכר השבת
לאחר חילופי מהומות בלתי פוסקות בין הנהלת רכבת ישראל לוועד עובדי הרכבת, כעת זה מגיע לבית המשפט. הוועד תובע דיבה את ההנהלה במיליון שקל בגין הוצאת לשון הרע (בארץ)
רגע התאונה, מתוך הסרטוןצפו • מי אשם? תאונה בין שני רוכבי אופנועכיכר השבת57
תאונה שהתרחשה הבוקר בין שני כלי אופנוע בכביש 471 ליד כפר גנים, נראה רוכב אופנוע המגיע מהשול נתקע באופנוע שירד משול הכביש, מי לדעתכם אשם בתאונה? (חדשות, רכב)
אילוסטרציהנתונים: 'מכונית ישנה - פצצת זמן מתקתקת'אודי עציון, שירות כלכליסט2
מאות אלפי ישראלים נוהגים ברכב ותיק ‑ ומסוכן יותר; מכוניות בנות 10 מעורבות ב–21% יותר בתאונות קטלניות, בנות 13 ב–12% יותר; וגם: כך תקנו משומשת בטוחה (רכב, אקטואליה)
אילוסטרציההרכבת שלכם איחרה? מגיע לכם פיצויכיכר השבת
בצל דרישת הנהלת רכבת ישראל להדיח את יו"ר הועד, משרד התחבורה מפרסם היום נוהלי פיצוי חדשים בגין רכבות שאיחרו ואת גובה הפיצויים המגיע בגין איחור הרכבת (חדשות תחבורה)
נוהג בשיכרותטיוואן: עונש מוות ומאסר עולם לנהג שיכורכיכר השבת
לתושבים בטיוואן נמאס מריבוי התאונות בעיר בעקבות שכרות, והממשלה החליטה לפעול בנושא, ולגזור במקרים מסוימים "גזר דין מוות" על הריגה תוך כדי נהיגה בשכרות (רכב)
דונלד טראמפדונלד טראמפ: "לא סומך על מחשב שיסיע אותי ממקום למקום"תומר הדר, כלכליסט6
כך לפי הביזנס אינסיידר אמר נשיא ארה"ב בשיחה על רכבים אוטונומים. ועדיין, הממשל האמריקאי מקצה משאבים ניכרים למחקר ופיתוח בתחום (חדשות תחבורה)
הסתיים מרתון ירושלים: כל הצירים נפתחוהסתיים מרתון ירושלים: כל הצירים נפתחוכיכר השבת6
מרתון ירושלים יצא לדרך, אלו רשימת הכבישים החסומים והסדרי התנועה בבירה. המשטרה ממליצה לעשות שימוש רק בתחבורה הציבורית ולהימנע מנסיעה ברכב פרטי (משטרה)
סובארו XVהריקול העולמי של סובארו מגיע לישראל: עשרות אלפי מכוניות יזומנו למוסכיםתומר הדר, כלכליסט
בין השאר מדובר במכוניות סובארו מדגמי אימפרזה ופורסטר; הסיבה לריקול: שחיקה של מגעים חשמליים (חדשות תחבורה)
פקקי תנועהעובד מדינה? קבל חצי שעה עבודה מתנהכיכר השבת2
עובדי מדינה, העובדים ב'קרית הממשלה' בתל אביב זוכים ל'חצי שעה הסתגלות', כך שהם יכולים לעזוב את העבודה חצי שעה לפני הסיום, עקב הפקקים הגדולים שיש באזור (חדשות)
יונדאי איוניק בטעינהרכבים חשמליים שיתופיים מגיעים לקיבוציםתומר הדר, שירות כלכליסט3
דגמי רנו זואי ויונדאי איוניק יוצבו מאפריל בעשרות קיבוצים; המחיר: עד 1.5 שקלים לקילומטר • "יאפשר לנסוע יותר על חשמל, לתרום לצמצום זיהום האוויר - ולחסוך כסף רב" (רכב)
רכבים חדשים בנמל אשדודהערכות ראשונות: 60 אלף מכוניות חדשות ישוחררו ממכס במרץ הקרובתומר הדר, כלכליסט
זהו שיא של כל הזמנים בענף הרכב הישראלי עקב כניסתו לתוקף של מתווה המס הירוק ב-1 באפריל. בנוסף, תחול עלייה ניכרת במחירי חלק מדגמי המכוניות החדשות, בעיקר במכוניות סופר מיני (רכב)
אילוסטרציהמצלמות הותקנו במסכי גב-המושב במטוסיםשירות כלכליסט
החברות יונייטד, אמריקן איירליינס וסינגפור איירליינס הואשמו בכך שמערכות הבידור במטוסיהן כוללות מצלמות, שלטענתן הותקנו ע"י יצרניות המטוסים • האם זו סכנה לפרטיות? (רכב)
פקקהמלחמה בפקקים צריכה לעבור דרך שינוי בשוק העבודהליאור גוטמן, כלכליסט1
הטלת קנסות על הנוסעים ברכב פרטי בשעות העומס עשויה להקל על הגודש בכבישים. אבל זה לא מספיק. לטובת שינוי כולל במועדי הפקקים, גם המעסיקים צריכים להירתם ולהגמיש את מבנה יום העבודה המסורתי (רכב)
נרנדרה מודי בהשקת הרכבת'בגלל החום': הרכבת המהירה בהודו נתקעהשירות כלכליסט
רכבת ונדה בהראט אקספרס שנבנתה בהודו נתקעה בדרכה חזרה לניו דלהי מהעיר ואראנסי בצפון, כ-200 ק"מ מהבירה • לדברי ההנהלה, התקלה נוצרה בשל החום הקיצוני (תחבורה)
מטוס A330STהמטוס התנפח: הכירו את לווייתני השחקיםניצן סדן, כלכליסט2
הסופר-טרנספורטר הוא תצורת מטוס נוסעים מיוחדת במינה, שנולדה בפיתוח יצירתי של הנאצים ממלחמת העולם השנייה ולבשה צורה משונה: מטוס שנראה כאילו ניפחו אותו מעבר לפרופורציות. מה מיוחד בהם, עבור מי נבנו ולמה אנחנו לא טסים בהם לחו"ל?
רכבלית חיפההבטחה: רכבלית תפעל בחיפה כבר ב-2020ליאור גוטמן, שירות כלכליסט1
אורך תוואי הרכבל הוא כ-4.4 ק"מ, עם אפשרות לעצור במספר תחנות שונות • משך הנסיעה ממרכזית המפרץ לטכניון הינו כ-10 דקות, ועוד 9 דקות מהטכניון לאוני' חיפה (חד' תחבורה)
בשל תקלה: שיבושים קשים בתנועת הרכבותבשל תקלה: שיבושים קשים בתנועת הרכבותליאור גוטמן, כלכליסט3
תקלה ברמזורי המסילה באזור שפיים גורמת לשיבושים בתנועת הרכבות באזור המרכז. מספר רכבות יסיימו את נסיעתן מדרום בתחנת הרצליה (תחבורה ציבורית)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8