רכב טויוטה ראב 4 Rav4 2019מתחילות עליות המחירים בגלל המיסוי הירוק: טויוטה ראב4 מתייקר ב-10,000 עד 18 אלף שקלאודי עציון, כלכליסט4
יבואנית טויוטה הודיעה למזמינים כי מה-1 באפריל תתייקר הגרסה ההיברידית, שאיבדה את הטבת המס בגלל עדכון המיסוי הירוק. הישראלים הסתערו על כל המלאי הקיים ורכשו את כל 2,400 הראב4 ההיברידיים שבארץ, במחירים הישנים (רכב)
הבימבה המסוכנתישראל החליטה: "בימבה חשמלית" - אסורהדניאל הרץ1
ייבוא הבימבה החשמלית נאסר עד להודעה חדשה, לאחר שהתברר כי בני נוער מתחת לגיל 16 עושים בה שימוש תוך שהם משנים לרעה את המהירות המותרת בחוק (חדשות,ארץ)
רולס רויס קאלינןשנת שיא לרולס רויס: יותר מ-4,000 מכוניותתומר הדר, שירות כלכליסט
יצרנית מכוניות הפאר הבריטית רשמה שיא מכירות לכל 115 שנות קיומה • הסיבה העיקרית - הפופולריות של רכב הכביש-שטח שלה, הקאלינן • "מיקוד קפדני בכל לקוח" (רכב)
אילוסטרציהחובה: ממחר - רוכבים יחבשו קסדות מלאותיוני גבאי1
ממחר, אסור לחבוש 'קסדת חצי' בעת נהיגה על אופנוע - תקנה חדשה, המצטרפת לתקנה משבוע שעבר שחייבה את כל רוכבי האופניים החשמליים בחבישת קסדה (תחבורה, ארץ)
חניון חנה וסע של הנתיב המהיר לתל אביבהמדינה מקדמת הקמת מתחמי "חנה וסע" עבור רשת הנתיבים המהירים בתל אביבליאור גוטמן, כלכליסט
לחניונים תהיה קיבולת של יותר מ-11 אלף כלי רכב, כאשר בדומה לנתיב המהיר הנוכחי בכניסה ממזרח לתל אביב בעלי מכוניות יוכלו להשאיר את הרכב ולהכנס לעיר בשאטלים (תחבורה)
מבחן רכב רנו זואי 110R רכב חשמליאלקטריאון מדווחת: ניסוי מוצלח בטעינה אלחוטית בישראלתומר הדר, כלכליסט
הניסוי בוצע במכונית מדגם רנו זואי; לפי החברה, מדובר בניסוי טעינה ראשון במתקניה בבית ינאי, והמכונית נסעה למרחק של 25 מטרים באמצעות חשמל שהועבר אליה ישירות באופן אלחוטי מהכביש (רכב)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהתקנות חדשות לרוכבי אופניים חשמלייםיוני גבאי8
בשל העלייה החדה בשנת 2018 במספר ההרוגים בתאונות אופניים חשמליים, יוחלו מה-1 לינואר 2019 תקנות מחמירות - ותוגבר האכיפה והענישה למפרי התקנות • כל הפרטים (רכב)
אילוסטרציההדלק יוזל בשיעור של 18 אגורות לליטרליאור גוטמן2
הצניחה המתמשכת במחיר חבית הנפט מתגלגלת בחלקה אל בעלי המכוניות. החל מיום שני בחצות, ליטר בנזין לא יעלה על 5.83 שקל לליטר, לעומת 6.01 שקל לליטר היום (רכב, בארץ)
ככה עושים את זה נכון -  בהולנד הממשלה משלמת לתושבים כדי שירכבו על אופנייםככה עושים את זה נכון - בהולנד הממשלה משלמת לתושבים כדי שירכבו על אופנייםשירות כלכליסט1
הממשלה ההולנדית תשקיע 390 מיליון דולר בתשתיות אופניים כדי שבתוך שלוש שנים עוד 200 אלף אנשים יבחרו להגיע לעבודה ברכיבה. ואיזה תמריצים יקבלו העובדים? (רכב)
כביש 90 ישונה לכביש 8מהפכה בכבישים: המספרים החדשים בדרךדניאל הרץ3
משרד התחבורה הודיע על מהלך לשינוי מספריהם של כבישים רבים, מתוך התאמה לכבישים החדשים שנסללו וכדי למנוע בלבול ולהקל על הנהגים. העדכונים יופיעו בווייז (תחבורה)
סופרמרקט צף בהולנדדובאי: שירות סופרמרקט בלב ים עד היאכטהשירות כלכליסט
זכיינית של 'קרפור' מפעילה סירות סופרמרקט עם יותר מ-300 מוצרים שיהיו נגישות לסירות קטנות ששטות בלב ים. לקוחות כלי שיט גדולים יוכלו להזמין מוצרים בטלפון, ולקבלם בים (רכב)
אילוסטרציהצעדת התפוצות: הסדרי התנועה בירושליםכיכר השבת
היום בצהריים תתקיים צעדת התפוצות באזור גן הפעמון ובריכת הסולטאן. הרחובות הסמוכים ייחסמו לתנועה החל משעות הבוקר ועד לסיום האירוע. כל הפרטים (תחבורה)
רכב אוטונומיהידיים נשארות על ההגה: הרכב האוטונומי מוריד הילוךעומר כביר, כלכליסט
ענקיות הטכנולוגיה הצהירו על 2020 כשנת היעד להעלאת רכב אוטונומי מלא על הכביש. אלא שהתפתחויות חדשות בפרויקט הרכב של מובילת התחום וויימו וביקורות של מומחי בינה מלאכותית מעלים ספק לגבי היכולת של החזון להתגשם
קסדה בראש טוב: גם רוכבי סגוויי והוברבורד יחויבו לחבוש קסדהקסדה בראש טוב: גם רוכבי סגוויי והוברבורד יחויבו לחבוש קסדהתומר הדר, כלכליסט
מעתה הקסדות היחידות שיאושרו לשימוש ברכיבה על אופנוע, קטנוע או טרקטורון יהיו קסדות אשר מכסות את אפרכסת האוזן של הרוכב כמו כן יחויבו רוכבי הוברבורד וסגוויי בקסדה (רכב)
פלא שאתם עומדים בפקקים?פלא שאתם עומדים בפקקים?רן אברמסון, כלכליסט
בעוד שהתחבורה הציבורית בישראל מדשדשת לה לאטה, מספר המכוניות הפרטיות על הכביש מזנק בקצב רצחני מדי שנה והופך את ישראל לאחת המדינות הצפופות (תחבורה)
פקק. אילוסטרציהמאיזו עיר לוקח הכי הרבה זמן להגיע לעבודה?שחר אילן2
מנתונים שפרסם מרכז טאוב, 54% מהישראלים עובדים מחוץ ליישוב שבו הם מתגוררים, 60% מגיעים לעבודה ברכב פרטי וחלה ירידה בשיעור המגיעים לעבודה ברגל או באופניים (רכב)
מכונית מרצדס-בנץאזהרת רווח שנייה ליצרנית הרכב היוקרתיתומר הדר, שירות כלכליסט1
לפי דיימלר, החברה האם של מרצדס-בנץ, הרווח התפעולי של החברה יירד השנה ב-10%; מרצדס מצטרפת בכך למתחרותיה, אאודי ו-BMW שפרסמו אזהרות דומות (תחבורה)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבהמשרד התחבורה: אופניים חשמליים - מבורךאטילה שומפלבי ואלכסנדרה לוקש - ynet, שירות כלכליסט3
בריאיון ל-ynet הודפת מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל, את הטענות על התקלות בקו לירושלים, מבטיחה שגשר יהודית יוקם ומגנה את תרבות הנהיגה הישראלית (תחבורה)
מיצובישי אקליפס קרוסהח"כים יתחדשו במכוניות מצ'ופרות יותרתומר הדר, כלכליסט2
על פי "כלכליסט", בפעם הראשונה יוצעו לבחירת הח"כים הגרסאות היוקרתיות והמאובזרות של כלי הרכב, ובהן מכוניות פרטיות, מיני־ואנים, ואפילו רכבי שטח (חדשות תחבורה)
לקראת הילולת רחל אמנו • הסדרי התנועהלקראת הילולת רחל אמנו • הסדרי התנועהכיכר השבת3
הילולת רחל אמנו תחל ביום חמישי בערב ואלפים צפויים להגיע במהלך יום שישי ובמוצאי שבת למתחם בפאתי בית לחם. המשטרה מפרסמת את כל פרטי ההיערכות (תחבורה)
לימודי נהיגהשינוי במבחני התיאוריה: צעירים בני 15 וחצי יוכלו ללמודתומר הדר, כלכליסט4
משרד התחבורה הודיע כי גיל המינימום לצורך בחינת תיאוריה יופחת מ-16 ושלושה חודשים; לפי המשרד, הדבר יאפשר "גם לבני 16 שיעמדו במבחן התיאוריה, לרכוב כחוק על האופניים והקורקינטים החשמליים" (רכב)
אוטובוסים של חברת אפיקיםהבכיר החשוד במשרד התחבורה: דרור גנוןתומר גנון וליאור גוטמן, שירות כלכליסט1
דרור גנון, מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, נעצר בשבוע שעבר בחשד שקיבל טובות הנאה ממשפחת סלע שבבעלותה חברת האוטובוסים אפיקים • כל הפרטים (תחבורה)
שר התחבורה, ישראל כץמשרד התחבורה נכשל בגביית חובות של 340 מיליון שקלשחר אילן, כלכליסט1
המשרד לא הצליח לגבות מ־170 אלף איש אגרות חידוש רישיון רכב בשלוש וחצי השנים האחרונות. שרת המשפטים הגישה בקשה לוועדת החוקה להעברת הגבייה למרכז לגביית חובות. הבקשה תעלה לדיון בשבוע הבא עם פתיחת מושב החורף של הכנסת (רכב)
לא מחכים לישראל כץ: מותג הקורקינטים אינוקים מסרב למכור לצעיריםלא מחכים לישראל כץ: מותג הקורקינטים אינוקים מסרב למכור לצעיריםתומר הדר, כלכליסט1
היבואן של המותג הפופולרי הודיע שלא ימכור יותר קורקינטים חשמליים לצעירים מתחת לגיל 18; רוכבים מעל גיל זה יזכו בקורס מיוחד לשיפור יכולת הרכיבה (חדשות תחבורה)
אילוסטרציההוכרז: אלו השיפורים שיהיו בטסט שלכםרפאל קאהאן, שירות כלכליסט5
מצלמות, הקלטה, תוצאות תוך חצי שעה: מבחני הנהיגה המעשיים מעולם לא היו פשוטים יותר • וגם: מועד לטסט בתוך ימים ספורים; מסלול ייחודי ושקיפות מלאה (חדשות תחבורה)
אילוסטרציהנסיעה מוצלחת של מונית אוטונומית בטוקיושירות כלכליסט
המונית של חברת ZMP וחברת המוניות הינומורו קוטסו הצליחה לאסוף נוסעים, לנווט ברחובות העיר הצפופים ולגבות תשלום • יתכן שהשירות יפעל בעיר כבר בשנת 2020 (רכב)

חדשות תחבורה

תחבורה היא תנועה של אנשים או סחורות ממקום אחד למקום אחר על ידי אמצעי תחבורה. מדור רכב מביא לכם חדשות מעולם התחבורה, כבישים חדשים, דרכים ועוד.

עדכונים
כיכר facebook
עו"ד רוני פאלוך
עו"ד רוני פאלוך
איך נכנסים לצומת? / עו"ד רוני פאלוך
י"ח באייר תשעו8