אאא

חברת Ducere ההודית, חשפה בימים האחרונים פטנט ראשון ובלעדי, נעל חכמה בשם lechal (לאצ'ר). הנעליים החכמות הראשונות, יוכלו כמובן לשמור את נתוני ההליכה והכושר של הנועל. אך גם לנווט את נעול הנעליים בשיטה חדשנית.

הנעל תתממשק עם הטלפון החכם, בעזרת קישוריות בלוטות', וכך להתחבר לאפליקציית המפות של גוגל, Google maps, ולהכווין את הנועל ליעדו בעזרת רטט בכיוון שעליו לפנות - שעל פי המפות. כך לא תפספסו שום פניה בדרך ליעדכם, ומבלי להציץ במסך הטלפון החכם. מה שגם יתרום למניעת תאונות דרכים, בפרט לרוכבי אופנועים, שלא יסיחו את דעתם בנהיגה.

הנעל תוכל גם לרטוט כדי להודיע לכם שהגעתם ליעד. כמו כן תוכל הנעל לרטוט כשאתם עוברים על יד מקומות מסוימים, כך למשל אם אתם רוצים לעצור בדרך לשתות קפה ולהתרענן, תרטוט הנעל כשתעבור על יד בית קפה.

מלבד זאת, ישמשו הנעליים כמנטרי בריאות, כאשר ינטרו את הפעילות הגופנית שלכם, ישירות מהנעל. כך תוכלו למדוד כמה הלכתם היום, וכמה קלוריות שרפתם. כשלדברי המייסדים, השימושיות של הנעל כמנטר בריאות על פני המחשוב הלביש הנפוץ היום, כמו צמידי כושר ושעונים חכמים. היא העובדה הפשוטה, שאת הנעליים איש לא ישכח בבית, בניגוד לצמידים למיניהם.

מחיר הנעליים החכמות עומד על כ-150 דולרים. וחיישניהן פועלים בכוח סוללה נטענת קטנה וייחודית. הנעליים יכולות להתממשק עם כל מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים הקיימים בשוק. אלא שבינתיים, היא מוגבלת לסנכרון אך ורק עם אפליקציית המפות של גוגל.

הנעליים יוכלו גם לשמור על הטלפון החכם שלכם מפני אבדה וגניבה, וירטטו בכל פעם בה הטלפון ייצא מרדיוס שתגדירו לו.