אאא

אחרי המאבק שהחל בכנסת בירושלים לאישור נסיעת התחבורה הציבורית בשבת, גורמים חילונים בעיריית חולון שבו והעלו את דרישתם לאשר בעיר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. הנציגים החרדים בעירייה הרימו קול זעקה והבהירו כי הם לא יישארו בקואליציה שתחלל את השבת.

הסיפור החל לפני כמה שנים כאשר מספר חברי מועצה העלו את הדרישה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת, אך העירייה התנגדה לכך. בימים האחרונים התקיימה ישיבת מועצת העיר שבמהלכה שבו הם והעלו את הדרישה. באותה ישיבה הבהירו הנציגים החרדים כי הם מתנגדים נחרצות למהלך.

סגן ראש עיריית חולון מטעם סיעת ש"ס, חיים זברלו, אמר בתגובה ל"כיכר השבת" כי הוא וסיעתו ינהלו מאבק עיקש נגד המהלך. "בעירייה מחללים שבת גם בלי שיפעילו את האוטובוסים בשבת. אנחנו נפעל כפי שהרבנים יורו לנו ובינתיים אמרנו שאם העירייה תיתן הוראה להפעיל את האוטובוסים בשבת אנחנו לא נשב בחיבוק ידיים".

"אנחנו נשקול פרישה מהקואליציה. דיברנו עם ראש העיר והוא הבטיח שהאוטובוסים לא יפעלו בשבת. אמרתי לו שאם תהיה תחבורה בשבת אנחנו נפרוש מהקואליציה. אנחנו לא ניתן שיחללו את השבת בעיר. מה שהיה יהיה ומה שלא היה לא יהיה בעיר. הסטטוס קוו ישמר". הוסיף נציג ש"ס