אאא

עונת הרחצה הכללית נפתחה לאחרונה, אולם מה שטוב לציבור הכללי אינו מתאים לציבור הרוחצים הדתי.

הציבור הדתי המתגורר בהרצליה ובאיזור השרון יכול ליהנות מתקופת רחצה בחוף הנפרד לתקופה של חודשיים בלבד, מראשית יולי ועד סוף אוגוסט. בעוד שיתר החופים המעורבים, פתוחים לרוחצים למשך ארבעה חודשים שלמים כבר מאמצע האביב.

יצויין כי החוף הנפרד בהרצליה, מופעל במשותף על ידי עיריות הרצליה ובני ברק, ומשרת בו זמנית בימים בהם הוא פתוח, מאות רבות ואף יותר, של רוחצים שמגיעים מבני ברק ומאיזור השרון.

השבוע העביר עו"ד שמואל סעדיה מכתב לראשי המועצה הדתית בהרצליה, בו ביקש בשם התושבים הדתיים להאריך את תקופת הרחצה של החוף הנפרד. "בקשת הציבור הדתי היא שהפתיחה תוארך בעוד חודשיים ובכך יהיה החוף פתוח כארבעה חודשים, באופן שיאפשר לציבור המסורתי-דתי ליהנות ממנו מרבית תקופת הקיץ", כתב עו"ד סעדיה. "מגיע לציבור המסורתי-דתי ליהנות ממשאבי הטבע הקיימים כשליש מתקופת השנה ולא שישית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

משתמשי החוף הנפרד ממבקשים להדגיש, כי מאחר והחוף פועל במתכונת של ימי רחצה נפרדים לגברים ולנשים, הרי בסופו של דבר ימי הרחצה מעטים עוד יותר. בנוסף גם בימי ´בין המצרים´ יש אנשים רבים שאינם הולכים לים ובכך פוחתת משמעותית תקופת הרחצה.

תושבים העריכו שקיימת אפשרות שהעירייה תתנגד לבקשתם משום שתושבים רבים מקיימים הליכות ספורטיביות לאורך רצועת החוף ועוברים גם בתחום החוף הנפרד. אם קטע החוף ייסגר להליכת עוברים ושבים, הדבר עלול להפריע לרצף ההליכה.

מנגד מציע עו"ד סעדיה פיתרון פשוט יחסית. "כדי למנוע התנגדות של הציבור החילוני בעיר, שלא יטען שדרכי הגישה בחופים נסגרות, ניתן להציע לפתוח פתח מעבר חסום לראיה ברוחב כמטר למרגלות מדרון רכס הכורכר, ממזרח לחוף. כך הציבור הדתי יוכל ליהנות ובקטע קצר זה של כמה מאות מטרים הציבור החילוני יוכל לעבור מצד לצד והחוף הסגור לא יהווה עבורם מחסום".

לא נמסרה תגובת עיריית הרצליה.