אאא

ים המלח הולך ומשנה את פניו. בעבר הרחוק נדיר היה לראות לחופיו יהודים בעלי חזות דתית שלא לדבר על חרדית. היום התמונה כבר שונה. רבים מגיעים לבתי המלון שלחופי הים, אך רבים עדיין נמנעים מלעשות זאת באין חוף נפרד ומסודר העומד על רמה ובאין באזור מקווה מסודר.

עכשיו הולך כל זאת להשתנות. המועצה האזורית תמר השוכנת לחופי ים המלח תקים חוף רחצה חדש ומהודר עם הפרדה מוחלטת בין נשים לגברים. החוף הנפרד ימוקם בחמי זוהר, בסמוך למלון מוריה והוא ייפרס על פני שטח של 15 דונם. קיר בטון בגובה 4 מטרים יחצוץ ויפריד בין עזרת הגברים לעזרת הנשים.

החוף החדש יציע לקהל המבקרים את כל השירותים הנדרשים כגון: מלתחות, שירותים ומקלחות, שמשיות וסוכות מוצלות, גישה נוחה לנכים וכמובן שירותי הצלה.

בשדרוג החוף ובפיתוחו יושקעו 8 מיליון ש"ח. "החוף יהיה בסטנדרטים שהציבור הדתי והחרדי טרם ראה בארץ", אומר גורם במועצה האזורית תמר. העבודות יחלו בימים הקרובים והן צפויות להסתיים בעוד כחצי שנה, אז ייפתח החוף לציבור.

דב ליטבינוף, ראש המועצה האזורית תמר, שהוביל את פיתוח חוף הרחצה הנפרד, אומר: "ים המלח יש רק אחד ולכן חשוב לנו מאוד שגם הציבור הדתי והחרדי יוכל ליהנות מאיכויותיו. בנוסף, לצד החוף החדש יוקם מקווה טהרה אשר ישמש את הציבור המגיע להתארח באזורנו".