אאא

המאבק סביב חוק הגיור נמשך. הבוקר (שלישי) צפוי להיערך הדיון בוועדת החוקה של הכנסת על חוק גיורי צה"ל של חבר-הכנסת דודו רותם (ישראל ביתנו).

יו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי, זועם על "ישראל ביתנו", לאור ההתעקשות שלהם לקדם את החוק חרף אישורם של גיורי צה"ל על-ידי נשיא מועצת החכמים מרן הגר"ע יוסף שליט"א.

"אני דורש מיו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין להפעיל משמעת קואליציונית על ישראל ביתנו בכדי שיפסיקו את קידום החקיקה", אומר השר ישי בשיחה עם "כיכר השבת".

לטענת ישי, "נתניהו התחייב בישיבת הממשלה כי באם יאושרו גיורי צה"ל הממשלה והקואליציה יצביעו נגד החוק".

"רותם מחפש רייטינג?"

ישי זועם בעיקר על רותם, הח"כ חובש הכיפה. "הרב הצבאי הראשי רפי פרץ כתב מפורש כי חוק גיורי צה"ל מיותר. דודו רותם מבין טוב יותר מהרב הצבאי הראשי? דודו רותם מחפש את טובת חיילי צה"ל או את טובת הרייטינג?" שאל ישי.‬‬

‫‫"החוק של ישראל ביתנו יהפוך את גרי צה"ל לגרים סוג ב´. אישור החוק ייצור גיור נפרד שפוגע בחיילי צה"ל, וכך במסווה של סיוע לגרים ישראל ביתנו פוגעת בהם קשות". ישי הוסיף כי "ברגע שאושרו הגיורים על ידי הרב, גרי צה"ל הופכים להיות גרים מן המניין".

להערכת השר ישי, גם אם יובא החוק להצבעה להערכתו הוא לא יעבור. "החוק הזה נגד חיילי צה"ל ולכן קשה לי להאמין שהח"כים יצביעו בעד החוק נגד החיילים".

אושר הגיור הצבאי

כזכור, בסוף-השבוע הראשון-לציון, הרב שלמה משה עמאר וחברי הוועדה לענייני גיור שהקים בשבועות האחרונים, הגיעו אל מעונו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף, והציגו לו את מסקנותיהם בנושא הגיור הצה"לי.

הרבנים דנו בשאלה מה יהיה גורל הגיורים שכבר נעשו במסגרת הרבנות הצבאית ומה יהיה הנוהל בעניין הגיורים העתידיים.

חברי הוועדה - הדיין הרב ניסים בן שמעון והרב שמעון אליטוב אמרו לגר"ע יוסף כי אין בידיהם מסקנה חותכת באשר לגיורי צה"ל. לדבריהם, הם אינם יכולים להביע דעה על גיורים שנעשו בעבר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתום הפגישה, ולאחר שהוצגו בפניו המסקנות המפורטות, הגר"ע פסק כי גיורי העבר כשרים באופן גורף. בפסק ציין כי הוא מסתמך על נסיונו האישי והכרותו עם מערכת הרבנות הצבאית, בזמן שכיהן כרב ראשי.

"יתד" תוקף, הגר"ש מוחה

בתחילת השבוע, היומון הליטאי "יתד נאמן" תקף חזיתית את מרן הגר"ע יוסף, וגרם לסערה ציבורית.

"מקובל שיש מחלוקות ודעות שונות. זה לא דבר חדש. אבל צריך לשמור על הכבוד של גדולי הדור. שחס ושלום לא יהיה שום פגיעה. כל מי ששלח ידו במרן - לא יצא נקי. לא היה אחד שיצא נקי", אמר הרב עמאר.

עוד אמר הרב עמאר: "מרן הוא גדול הדור, גדול הפוסקים. מרן ישב עשרות רבות של שנים בדיינות. פניתי לפני מספר שבועות למרן ושאלתי אותו מה לעשות. הוא אמר לי למנות וועדה. בתקופה האחרונה הם ישבו ודנו והביאו את מסקנותיהם למרן. הרב חקר ודרש ואז פסק".