אאא

הכת שרצתה "לקרב את הגאולה": מאחורי חשיפת הכת המשיחיסטית שחשודה בניצול בנות יהודיות בדרכים שונות כדי "לקרב את הגאולה", עומד ארגון להב"ה - העוסק במניעת התבוללות בארץ הקודש, שעל שולחנו התקבלו בשנים האחרונות לא מעט תלונות אודות חברי הכת.

בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה, אמר הערב (ראשון) ל"כיכר השבת" כי שמועות רבות שהגיעו אליו גרמו לו להעביר את המידע למשטרה: "מסתובבות שמועות בקריית ארבע במשך כמה שנים, אחרי שבדקנו הגענו לכמה סיפורים שתחילתם לפני 15 שנים. עכשיו לאט לאט מתגלים סיפורים נוספים שעיקרם עבירות מוסריות ואולי חוקיות".

"העברנו את המידע למשטרה אחרי שכמובן בדקנו אותם לעומקם, ועכשיו המשטרה חוקרת", אומר גופשטיין. "זה דבר חמור מאוד, הגיעו למצב כזה שאנשים שכלפי חוץ משדרים כביכול שמחה ואף רוקדים ברחובה של עיר, למעשה מביאים למעשים חמורים. צריך להיזהר מכל הדברים האלה".

פעיל הימין מגלה כי מאז חשיפת הפרשה, ישנם מקרים נוספים שנבדקים. "מן הסתם יש עוד כתות כאלה בארץ וזו לא הכת היחידה. כל מידע שיש לנו אנחנו בודקים. מתקבלים אצלנו כל הזמן סיפורים מהסוג הזה".

בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה במהלכה נחשפה הכת המסוכנת ונעצרו שישה חשודים בניצול הבנות בשיטות שונות של דת וגאולה. החקירה החלה לפני כארבעה חודשים כאשר למשטרת ישראל הגיעה תלונה על כך שכת כלשהי ובה מספר אנשים מנצלים את הבנות שנכנסות אליה.

לאחר קבלת התלונה נפתחה חקירה סמויה ביחידה המרכזית של מחוז ש"י שכללה פעילות מודיעינית, מבצעית, וחקירתית במהלך החקירה התגלו מספר דרכי פעולה 'מסמרי שער' של הכת.

בין היתר עלה כי החשד לשטיפת מח לנשים שעיקרה מעשים שונים שיטהרו את הגויים והניצוצות שלהם יביאו לגאולה, חשד ליצירת תלות בראשי הכת באמצעות שימוש בחומרים מסוכנים ובאלכוהול וכן כסף תמורת הניצול והפצת פעילות הכת בכל רחבי הארץ.

בין העצורים, תושב קריית ארבע בן 60, תושב אשקלון בן 47, תושבת קריית ארבע בת 40 ותושבת ירושלים בת 39 זאת לצד שני עצורים נוספים.