אאא

התגלית החמורה שחשף הרב שמואל אליהו, במהלך דרשתו השבועית מקבלת היום תפנית דרמטית: לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה אמש (רביעי) בקשה לתביעה ייצוגית בגובה 200 מיליון שקל נגד חברת זוגלובק, המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית.

על-סמך דברי הרב אליהו שסיפר כי חברות בשר משווקות נקניקיות עם עטיפה טריפה - הגישו שחר לוי וסלאימה מאלק, יהודי ומוסלמי דתיים תביעה נגד הגופים הללו בשל "הטעייה חמורה של הצרכן".

כזכור, וכפי שפורסם לראשונה ב"כיכר השבת", הרב אליהו אמר לתלמידיו במהלך השיעור כי הדבר מגובה במסמכים רשמיים של הרבנות הראשית לישראל. "אמרנו להם שהרבנות לא מאשרת לייבא שרוולים מטריפות, היות ואפשר גם לייצר שרוולים מעורות כשרים".

הרב אליהו הבטיח לתלמידיו כי בשיעור ביום שני בשבוע הבא, הוא יחשוף לעיני כל את רשימת החברות שמשתמשות בשרוולים של טריפות ומכשילים יהודים תמימים, יראי השם.

אלא שעוד קודם לכן נחשפת בכתב התביעה לפחות אחת מהחברות הללו: "זוגלובק", הנחשבת לאחת החברות הגדולות בישראל בתחום ייצור ושיווק בשר.

לפי התובעים, "זוגלובק" קיבלה אישור לעשות שימוש בשרוולים העשויים מחומר קולגן, שהוא חלבון מהחי ומופק מבהמות טמאות, כמו חזיר - כך מדווח אתר וואלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זוגלובק: "נגיש תביעת דיבה"

"מדובר באחד המקרים החמורים ביותר של הטעיית הצרכנים ביודעין, כאשר המשיבים גורמים למבקשים לאכול מוצרים בהם מעורבים רכיבים מעורות של חזירים ובעלי חיים טרפים", נכתב בתביעה.

"האיסור על אכילת בשר חזיר ואף על גידול חזיר קיים הן ביהדות והן באסלם, ובדתות אלה הוא נחשב לסמל הטומאה. האיסור על אכילתו נטמע בתרבויות שהתפתחו סביבן עד כד כך, שגם אנשים לא דתיים בעלי רקע יהודי או מוסלמי מתייחסים לעתים קרובות לאכילת חזיר כאל דבר מגונה".

בזוגלובק הגיבו בחריפות לתביעת הענק: "אנו דוחים ומגנים בשאט נפש את התביעה השקרית וההזויה הזו. זוגלובק מאז שנוסדה הקפידה בנושא הכשרות ונהנית כבר למעלה מ-70 שנה מכשרות מטעם הרבנות הראשית לישראל על כל חומריה ומוצריה.

"חברת זוגלובק מצוידת בכתב גם בכל האישורים המתאימים מהרבנות הראשית ומתכוונת להגיש תביעת הוצאת דיבה על כל נזק שייגרם לה בעקבות תביעה מטורפת והזויה זו".