"רצה עתירתם": הביצוע של יוסל'ה רוזנבלט קם לתחייה"רצה עתירתם": הביצוע של יוסל'ה רוזנבלט קם לתחייהיאיר טוקר4
לרגל עשרת ימי תשובה, משחררת מקהלת "כתר" ביצוע מרגש ליצירה 'רצה עתירתם' של החזן האגדי יוסלה רוזנבלט. מדובר בביצוע "חי" שצולם באירוע בר מצווה לבן הנגיד ר' חיים שפיגל מאנטוורפן (מוזיקה)
הסליחות המלאות: צבי וייס ומקהלת בית הכנסת הגדול • צפוהסליחות המלאות: צבי וייס ומקהלת בית הכנסת הגדול • צפונתנאל לייפר3
סליחות ראשונות בבית הכנסת הגדול בירושלים על ידי החזן צבי וייס בליווי מקהלת בית הכנסת הגדול בניצוחו של המאסטרו אלי יפה • צפו בסליחות במלואן (חזנות, מוזיקה)
מה טובו - צבי וייס, יוסף מלובני, אבריימי רוטמה טובו - צבי וייס, יוסף מלובני, אבריימי רוטיאיר טוקר
"מה טובו אהליך יעקב", יצירתו של ר' מנחם בריסטובסקי שפתחה את הקונצרט המיוחד בביצוע החזנים: צבי וייס, יוסף מלובני ואבריימי רוט, בלווי תזמורתו של גבריאל שוראקי (חזנות)
יוסל'ה רוזנבלט לצד התווים שכתבחשיפה: הלחן הגנוז של מלך החזנים היהודיםישראל כהן10
בתוך מזוודה עתיקה שעברה בירושה, התגלה ניגון עתיק של יוסל'ה רוזנבלט שלא נחשף מעולם לעולם החזנות. "כיכר השבת" מגיש את הסיפור המלא מאחורי הניגון והתווים בכתב ידו של רוזנבלט (חזנות)
אדר בעולם החזנות: שני מנצחים, שתי מקהלות • צפואדר בעולם החזנות: שני מנצחים, שתי מקהלות • צפויאיר טוקר2
'מכון תל אביב לחזנות' בניהולו של החזן נפתלי הרשטיק אירח את מקהלת החזנים הירושלמית בניצוחו של פול סולטר בקונצרט מחווה למנצח והחזן בנימין גליקמן • צפו בביצוע המושתף ב'הדרן' (מוזיקה)
צפו: "שבת היובל" לגדול החזנים יחיאל נהריצפו: "שבת היובל" לגדול החזנים יחיאל נהרירפי נתיב12
חזנים, פייטנים וחברים התאספו השבת באחד מחופי ים המלח, לחגוג "יובל" לחזן יחיאל נהרי, שהופיע בפני הקהל ואף עבר לפני התיבה. צפו בהבדלה המיוחדת של נהרי במוצאי השבת (מוזיקה)
איזה "נוסח" לקדיש של נעילה יודע השטן?איזה "נוסח" לקדיש של נעילה יודע השטן?יאיר טוקר1
אירוע מיוחד התקיים השבוע בעולם החזנות, כשהחזן משה האשל, אחד החזנים המפורסמים בלונדון, חזר אל המקום ממונו התחיל "מכון תל אביב לחזנות". ומה העירו לו בתפילה הראשונה? (חזנות)
חיים אדלר, ארכיוןההנהלה התקפלה: אדלר ישוב לשמש חזן ראשיצביקה גרוניך9
הנהלת בית הכנסת הגדול בירושלים חזרה בה וחתמה מחדש על הסכם עם החזן המיתולוגי חיים אדלר, שישוב לכהן כחזן הראשי של בית הכנסת. "נהנה משני מוזיקאים בעלי שם וידע נדיר" (חזנות)
צפו: החזן אברימי קירשנבוים בביצוע מיוחדצפו: החזן אברימי קירשנבוים בביצוע מיוחדצביקה גרוניך6
החזן אברימי קירשנבוים, שנכנס לתפקידו כחזן בית הכנסת הגדול בירושלים, הופיע לאחרונה בקונצרט "אמונה" שנערך בתיאטרון ירושלים. "כיכר השבת" מגיש את הביצוע ל"שמע ישראל" (חזנות)
חיים אדלר בבית הכנסת הגדולאדלר כבר לא החזן הראשי של ביהכ"נ הגדולצביקה גרוניך6
החזן חיים אדלר עזב את תפקידו כחזן הראשי של בית הכנסת הגדול בירושלים, לאחר שתם מועד החוזה איתו ומעתה יופיע בביהכ"נ פעם בחודש. עד למינוי חזן חדש יחזיק בתפקיד אברימי קירנשבוים (חזנות)
הפורום לחזנות מגישים: "כבודו" • האזינוהפורום לחזנות מגישים: "כבודו" • האזינויאיר טוקר6
הפורום לחזנות מגישים סינגל נוסף. הסולן אודי אולמן וחברי הפורום בביצוע צעיר ומרענן ליצירתו של ואנגליס - מרכבות האש (Chariots of Fire) "כבודו" מתוך תפילת מוסף של שבת קודש. האזינו (סינגל)
החזן של סטיבן שפילברג משיק אלבום חדשהחזן של סטיבן שפילברג משיק אלבום חדשיאיר טוקר1
החזן נתנאל הרשטיק, שמופיע בבית הכנסת של במאי הסרטים סטיבן שפילברג, הזמרת ברברה סטרייסנד וידוענים נוספים מסצנת הבידור האמריקאית משיק אלבום שלישי. קבלו הצצה מתוכו (שירים)
גלריה: הקונצרט הירושלמי עם גדולי החזניםגלריה: הקונצרט הירושלמי עם גדולי החזניםיאיר טוקר3
בירושלים התקיים השבוע בפעם השביעית, הקונצרט השנתי של "אמונה ירושלים", בהשתתפות גדולי החזנים ובליווי התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוחו של מאססטרו אלי יפה. צפו (חזנות)
מיוחד: ההבדלה של הפייטן יחיאל נהרי • צפומיוחד: ההבדלה של הפייטן יחיאל נהרי • צפוישי כהן21
יחיאל נהרי עשה את השבת לירושלמים כשהגיע בליל שבת ל'מוסיוף' והצטרף למשה חבושה בשירת הבקשות. במוצאי השבת הוא ערך את ההבדלה בבית ידידו הרב אברהם ועקנין, הנה התיעוד (חזנות)
נהרי וחבושהבאורח נדיר: נהרי וחבושה הופיעו ביחדישי כהן15
אירוע נדיר בעולם החזנות: משה חבושה ויחיאל נהרי שרו זה לצד זה ב"שירת הבקשות" בבית הכנסת מוסיוף בירושלים, מאות בני אדם הגיעו. "מעולם לא היה מעמד בקשות כזה במוסיוף" (מוזיקה, חזנות)
מאיר דרופמןהתשובה לאנטישמיות בטקסס: קונצרט חזנותצביקה גרוניך2
בעקבות גל אירועי אנטישמיות כנגד הקהילה היהודית בסן אנטונינו שבטקסס ארה"ב, החליטו בקהילה להגיב בתגובה יהודית הולמת ואירגנו קונצרט חזנות מיוחד בהשתתפות החזן מאיר דרופמן (מוזיקה)
אילוסטרציה"אתה לא אמור להיות תוכי"; חזנים מדבריםצביקה גרוניך2
"כל חזן צריך שתהיה לו את האמירה, הרגש, ההגשה והנוסח שלו. נכון שצריך ללמוד מאחרים אבל לא צריך להיות תוכי" אומר אברימי רוט, חזן ותיק. וגם: איך זה להיות חזן כבר בגיל 18 (ראש השנה)
70 לשחרור: אילוביצקי בביצוע מרגש70 לשחרור: אילוביצקי בביצוע מרגשיאיר טוקר6
במהלך טקס שבעים שנה לשחרורם של יהודי אירופה, ביצע החזן נתנאל אילוביצקי את תפילת "קהילות הקודש" מתוך תפילת המוסף של יום שבת. צפו בקטע המלא והמרגש (מוזיקה,וידאו)
באולפן: 'יה ריבון עלם' בביצוע וואקליבאולפן: 'יה ריבון עלם' בביצוע וואקלייאיר טוקר5
לרגל ימי ספירת העומר, מארח אלי שפירא אמנים וזמרים בתכנית קבלת שבתבקול ברמה. השבוע התארחו דב הלר, גלעד פוטולסקי ויחיאל לכטיגר שביצעו את 'יה ריבון עלם' (וואקלי)
ביצוע מרטיט: שנשרפו על קדושת ה'ביצוע מרטיט: שנשרפו על קדושת ה'יאיר טוקר7
ביצוע מרטיט לתפילת "קל מלא רחמים" לזכרם של קדושי השואה הי"ד, מתוך הקלטה חיה של ה-BBC מהטקס המרכזי ליום השואה העולמי בלונדון בשנת 2001. וידאו מרטיט (יום השואה)
חזן ליום הדיןחזן ליום הדיןשושי הלר24
מקהלה של חזן אחד: כל הקולות בקטע שלפניכם שייכים לגדול החזנים, החזן משה שטרן. הקטע המרגש והעצמתי מתוך תפילת ראש השנה "בראש השנה ייכתבון" (מיוזיק)
דאור הרשטיק ואלמליחמופע של אחדות בהיכל התרבותצביקה גרוניך1
בשבת הקרובה יהפוך היכל התרבות בראשל"צ לבית-כנסת, ובמקום תיערך תפילה משותפת של חזן חרדי, דתי ומסורתי: דוד ד'אור, חיים אליעזר הרשטיק וליאור אלמליח (מוזיקה)
מרדכי בן דוד (צילום: ישראל ברדוגו)"כל נדרי" של מרדכי-בן-דודאיטל קציר22
לפני התקדש יום הדין, צפו בוידאו מרטיט של ענק הזמר החסידי מרדכי בן דוד מבצע את "כל נדרי" לפני עשרות שנים. ושנזכה כולנו לגמר חתימה טובה (מוזיקה, חזנות)
החזן חיים אדלרתואר 'יקיר ת"א' הוענק לחזן החרדישושי הלר6
ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, העניק לחזן חיים אדלר את אות יקיר העיר תל אביב. בשיחה ל'כיכר השבת' אומר אדלר: "זוהי התרגשות רבה להבחר לקבל את האות" (ברנז'ה, חזנות)
משה שטרן וישראל מונק ז"למטלטל: שטרן שר לישראל מונק ז"ליאיר טוקר13
החזן משה שטרן, חברו הטוב של ישראל מונק ז"ל, שנעדר במשך ימים ארוכים וגופתו נמצאה סמוך לצפת, מקדיש שיר לזכרו. "הלל וזמרה" קוראים ליצירה המרגשת. האזינו (חזנות, שיר)
חבל על דאבדין. ר´ שלמה קרליבךתיעוד: הושענא רבא עם קרליבךיוסי וייס44
"למענך אלוקנו הושע נא", שר ר´ שלמה קרליבך בלחנו הייחודי והמרטיט. בואו לצפות בתיעוד חי ומיוחד של האיש בעל הלב היהודי החם, לרגל הושנעא רבה (מוזיקה, חזנות)

חזנות

מכורים למוזיקה קלאסית, חזנות אשכנזית או חזנות מזרחית? כיכר השבת מביא לכם בערוץ מיוחד, יצירות, קטעי חזנות אשכנזית וקטעים נדירים של חזנות ירושלמית מזרחית.

עדכונים
כיכר facebook