1500  f16  simcha spot  אבוחצירא
חיים אדלר בבית הכנסת הגדולאדלר כבר לא החזן הראשי של ביהכ"נ הגדולצביקה גרוניך5
החזן חיים אדלר עזב את תפקידו כחזן הראשי של בית הכנסת הגדול בירושלים, לאחר שתם מועד החוזה איתו ומעתה יופיע בביהכ"נ פעם בחודש. עד למינוי חזן חדש יחזיק בתפקיד אברימי קירנשבוים (חזנות)
הפורום לחזנות מגישים: "כבודו" • האזינוהפורום לחזנות מגישים: "כבודו" • האזינויאיר טוקר6
הפורום לחזנות מגישים סינגל נוסף. הסולן אודי אולמן וחברי הפורום בביצוע צעיר ומרענן ליצירתו של ואנגליס - מרכבות האש (Chariots of Fire) "כבודו" מתוך תפילת מוסף של שבת קודש. האזינו (סינגל)
החזן של סטיבן שפילברג משיק אלבום חדשהחזן של סטיבן שפילברג משיק אלבום חדשיאיר טוקר1
החזן נתנאל הרשטיק, שמופיע בבית הכנסת של במאי הסרטים סטיבן שפילברג, הזמרת ברברה סטרייסנד וידוענים נוספים מסצנת הבידור האמריקאית משיק אלבום שלישי. קבלו הצצה מתוכו (שירים)
גלריה: הקונצרט הירושלמי עם גדולי החזניםגלריה: הקונצרט הירושלמי עם גדולי החזניםיאיר טוקר3
בירושלים התקיים השבוע בפעם השביעית, הקונצרט השנתי של "אמונה ירושלים", בהשתתפות גדולי החזנים ובליווי התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוחו של מאססטרו אלי יפה. צפו (חזנות)
מיוחד: ההבדלה של הפייטן יחיאל נהרי • צפומיוחד: ההבדלה של הפייטן יחיאל נהרי • צפוישי כהן21
יחיאל נהרי עשה את השבת לירושלמים כשהגיע בליל שבת ל'מוסיוף' והצטרף למשה חבושה בשירת הבקשות. במוצאי השבת הוא ערך את ההבדלה בבית ידידו הרב אברהם ועקנין, הנה התיעוד (חזנות)
נהרי וחבושהבאורח נדיר: נהרי וחבושה הופיעו ביחדישי כהן15
אירוע נדיר בעולם החזנות: משה חבושה ויחיאל נהרי שרו זה לצד זה ב"שירת הבקשות" בבית הכנסת מוסיוף בירושלים, מאות בני אדם הגיעו. "מעולם לא היה מעמד בקשות כזה במוסיוף" (מוזיקה, חזנות)
מאיר דרופמןהתשובה לאנטישמיות בטקסס: קונצרט חזנותצביקה גרוניך2
בעקבות גל אירועי אנטישמיות כנגד הקהילה היהודית בסן אנטונינו שבטקסס ארה"ב, החליטו בקהילה להגיב בתגובה יהודית הולמת ואירגנו קונצרט חזנות מיוחד בהשתתפות החזן מאיר דרופמן (מוזיקה)
אילוסטרציה"אתה לא אמור להיות תוכי"; חזנים מדבריםצביקה גרוניך2
"כל חזן צריך שתהיה לו את האמירה, הרגש, ההגשה והנוסח שלו. נכון שצריך ללמוד מאחרים אבל לא צריך להיות תוכי" אומר אברימי רוט, חזן ותיק. וגם: איך זה להיות חזן כבר בגיל 18 (ראש השנה)
70 לשחרור: אילוביצקי בביצוע מרגש70 לשחרור: אילוביצקי בביצוע מרגשיאיר טוקר6
במהלך טקס שבעים שנה לשחרורם של יהודי אירופה, ביצע החזן נתנאל אילוביצקי את תפילת "קהילות הקודש" מתוך תפילת המוסף של יום שבת. צפו בקטע המלא והמרגש (מוזיקה,וידאו)
באולפן: 'יה ריבון עלם' בביצוע וואקליבאולפן: 'יה ריבון עלם' בביצוע וואקלייאיר טוקר5
לרגל ימי ספירת העומר, מארח אלי שפירא אמנים וזמרים בתכנית קבלת שבתבקול ברמה. השבוע התארחו דב הלר, גלעד פוטולסקי ויחיאל לכטיגר שביצעו את 'יה ריבון עלם' (וואקלי)
ביצוע מרטיט: שנשרפו על קדושת ה'ביצוע מרטיט: שנשרפו על קדושת ה'יאיר טוקר7
ביצוע מרטיט לתפילת "קל מלא רחמים" לזכרם של קדושי השואה הי"ד, מתוך הקלטה חיה של ה-BBC מהטקס המרכזי ליום השואה העולמי בלונדון בשנת 2001. וידאו מרטיט (יום השואה)
חזן ליום הדיןחזן ליום הדיןשושי הלר24
מקהלה של חזן אחד: כל הקולות בקטע שלפניכם שייכים לגדול החזנים, החזן משה שטרן. הקטע המרגש והעצמתי מתוך תפילת ראש השנה "בראש השנה ייכתבון" (מיוזיק)
דאור הרשטיק ואלמליחמופע של אחדות בהיכל התרבותצביקה גרוניך1
בשבת הקרובה יהפוך היכל התרבות בראשל"צ לבית-כנסת, ובמקום תיערך תפילה משותפת של חזן חרדי, דתי ומסורתי: דוד ד'אור, חיים אליעזר הרשטיק וליאור אלמליח (מוזיקה)
מרדכי בן דוד (צילום: ישראל ברדוגו)"כל נדרי" של מרדכי-בן-דודאיטל קציר22
לפני התקדש יום הדין, צפו בוידאו מרטיט של ענק הזמר החסידי מרדכי בן דוד מבצע את "כל נדרי" לפני עשרות שנים. ושנזכה כולנו לגמר חתימה טובה (מוזיקה, חזנות)
החזן חיים אדלרתואר 'יקיר ת"א' הוענק לחזן החרדישושי הלר6
ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, העניק לחזן חיים אדלר את אות יקיר העיר תל אביב. בשיחה ל'כיכר השבת' אומר אדלר: "זוהי התרגשות רבה להבחר לקבל את האות" (ברנז'ה, חזנות)
משה שטרן וישראל מונק ז"למטלטל: שטרן שר לישראל מונק ז"ליאיר טוקר13
החזן משה שטרן, חברו הטוב של ישראל מונק ז"ל, שנעדר במשך ימים ארוכים וגופתו נמצאה סמוך לצפת, מקדיש שיר לזכרו. "הלל וזמרה" קוראים ליצירה המרגשת. האזינו (חזנות, שיר)
חבל על דאבדין. ר´ שלמה קרליבךתיעוד: הושענא רבא עם קרליבךיוסי וייס44
"למענך אלוקנו הושע נא", שר ר´ שלמה קרליבך בלחנו הייחודי והמרטיט. בואו לצפות בתיעוד חי ומיוחד של האיש בעל הלב היהודי החם, לרגל הושנעא רבה (מוזיקה, חזנות)
טובים השנייםטובים השנייםכיכר השבת9
הסדרה "חזנות ומוסיקה ליטורגית יהודית" של התזמורת הסימפונית ירושלים, בניצוחו של אלי יפה, יוצאת השבוע מהמגרש הביתי. כמה קולות יהיו על הבמה? (חזנות)
חזן ליום הדין: דובלה הלר, "שרפי מעלה"חזן ליום הדין: דובלה הלר, "שרפי מעלה"יאיר טוקר22
החזן דוב הלר ביצירתו של החזן לייבל׳ה וולדמן, ״שרפי מעלה״. זו קינה הנאמרת בחזרת הש"ץ בתפילת מוסף ביום הכיפורים. צפו בביצוע המרגש (במוזיקה, חזנות)
הסליחות הגדולות בתל-אביב ●  צפו בוידאוהסליחות הגדולות בתל-אביב ● צפו בוידאויאיר טוקר19
כמיטב המסורת הנהוגה בבית הכנסת הגדול בתל-אביב, גם השנה נערך מעמד הסליחות ברוב עם הדרת מלך. צפו בוידאו: יצחק נבו עובר לפני התיבה, השבוע (במוזיקה)
חזן לשבת: דוד וינברג בשיר ומזמורחזן לשבת: דוד וינברג בשיר ומזמורשושי הלר22
הכירו את החזן דוד וינברג. הוא גדל בשכונת שערי חסד בירושלים, בילדותו האזין ולמד מכל חזן ששמע. כיום חזן קבוע בבית הכנסת "אוהל יצחק" ברחביה (חזנות, שירה)
אורח לשבת: החזן חיים אליעזר הרשטיקאורח לשבת: החזן חיים אליעזר הרשטיקשושי הלר10
ילד פלא שמגיל 4 ריגש את שומעיו, בגיל 7 כבר הופיע בקונצרטים, והתחיל את הקריירה הארוכה. החזן חיים אליעזר הרשטיק מתארח ב"כיכר השבת". מיוחד (חזן)
"קול דודי" ● 26 דקות של חזנות מרגשת"קול דודי" ● 26 דקות של חזנות מרגשתשושי הלר7
מלחין, מעבד, מנצח, מבצע ובעיקר מלמד חזנות. החזן בנימין זאב מונק מתארח ב"כיכר השבת", מספר על עצמו ומגלה: עתיד החזנות לאן? ויש גם וידאו (שירים, חזנות)
אורח לשבת: החזן ישראל רנדאורח לשבת: החזן ישראל רנדשושי הלר5
מיוחד: הוא מהיחידים שהגיעו לחזנות שלא ממשפחת חזנים, נחשף לתחום והושפע רבות מחזן שמעולם לא פגש. החזן ישראל רנד מתארח ב"כיכר השבת" (חזנות)
תל-אביב, דרום אפריקה, מינכן: חזן לשבתתל-אביב, דרום אפריקה, מינכן: חזן לשבתשושי הלר2
מגיל 19 שימש כחזן ב"ישורון" בתל אביב, בהמשך היה החזן בית הכנסת בדרבן - דרום אפריקה, ובבית הכנסת הגדול של מינכן. חזן לשבת מארח את שמואל לוין (צפו)
חזן לשבת: שמואל ברזיליחזן לשבת: שמואל ברזילישושי הלר4
הוא הוציא תשעה אלבומים, ולמד אצל גדולי החזנים בעולם. "כיכר השבת" מארח את החזן שמואל ברזילי לראיון נרחב ומיוחד. וגם: קליפ מרגש לצפיה (חזנות)

חזנות

מכורים למוזיקה קלאסית, חזנות אשכנזית או חזנות מזרחית? כיכר השבת מביא לכם בערוץ מיוחד, יצירות, קטעי חזנות אשכנזית וקטעים נדירים של חזנות ירושלמית מזרחית.

כיכר facebook