אאא

בסוף-השבוע שודר בערוץ 10 סיפור הזוי על נערה לבית משפחת כלפא מאופקים שנחטפה, לכאורה, על-ידי משפחה מבני-ברק לפני חודשיים מבני-ברק. הסיפור הזה מתחיל בתקופת מבצע "עופרת יצוקה", אז החליטה הבת הגדולה של משפחת כליפא לעבור ולגור יום אחד אצל משפחה בבני ברק, החשודה בהתעללות בילדיה שלה.
מאז, בהדרגה, היא סירבה ליצור קשר עם הוריה. הוריה של הנערה, סיפרו כי הבת לא מעוניינת לדבר איתם. לדבריהם, היא כינתה אותם בתיאורי גנאי כמו "היטלר" - דבר שלא היה בעבר. לדברי הוריה של הנערה, האם "החוטפת" מסיתה את הנערה, בדרכים שונות.
מסתבר, כי סיפורה של המשפחה שמחזיקה את הנערה - סבוך ביותר. ששה מילדיה ברחו מהבית, בעקבות התעללות שעברו. משפחה זו כיכבה בעבר בתוכנית תחקירים בערוץ 10.
קרובי משפחת כליפא ניסו להגיע לבית המשפחה "החוטפת" בבני-ברק ולחלץ את הנערה, אולם המשפחה סירבה בתוקף לפתוח את הדלת. באחת הפעמים, המשטרה ניסתה להתערב, אך לא הצליחה לשחרר את הנערה. "היא לא מעוניינת", אמרו בלאקוניות.
מחלקת הרווחה בבני ברק מסרה בתגובה: "הואיל ומשפחת כלפה גרה באופקים, הטיפול בנושא זה הוא של שירותי הרווחה בעיריית אופקים. למרות זאת, כיוון שהורי הנערה טענו על מצבה של הילדה, ביקרה במקום פקידת סעד ושוחחה עם הנערה שאמרה שהיא מרוצה במקום בו היא נמצאת ולא רוצה לחזור לבית הוריה. אין בידה של פקידת הסעד אמצעים לכפות על נערה בת 17 להתלוות אליה".
תגובת מחלקת הרווחה באופקים: "מיד כשנודע לנו על המקרה פנינו לפקידת הסעד בבני ברק, האחראית על האזור הגיאוגרפי בו נמצאת עתה הילדה. לאחר שהניסיונות להוציאה לא צלחו, הגשנו בקשה לבית המשפט לצורך דיון אודות המצב".
ממרחב דן במשטרה נמסר: "משפחתה של הנערה הגישה תלונה ולאחר בדיקת החומר נסגר התיק מאחר ולא מדובר בעבירה פלילית. למשפחה הוסבר כי הסמכות להוצאת הנערה מכוח צו נתונה לבית המשפט ולשרותי הרווחה".
ממשרד הרווחה נמסר בתגובה: "פרטי המקרה הובאו לידיעת שר הרווחה, יצחק הרצוג, לפני יומיים. השר הנחה את פקידת הסעד הראשית של משרד הרווחה לבדוק את התנהלות המחלקות לשירותים חברתיים המעורבות בפרשה ולבחון אותה עד תום. נכון לכניסת השבת דווח לשר הרצוג כי לנערה נמצאה במסגרת חוץ ביתית ראויה בה תוכל להמשיך בלימודיה. פתרון זה יוכל להתקיים רק על פי רצונה של הנערה והסכמת בני משפחתה הביולוגיים".