אאא

למרות הסערה סביב שירו השנוי במחלוקת "אחמד אוהב ישראל", הזמר והיוצר עמיר בניון הופיע אמש (שלישי) בזאפה תל אביב מול קהל של 400 איש.

בניון הגיע אל ההופעה במונית ולא ברכבו, כשהוא מלווה במאבטח צמוד. כלי התקשורת שהגיעו למקום בכדי לקבל את תגובתו נתקלו בסירוב של בניון להתייחס לשאלותיהם.

מאות האנשים שהגיעו אל ההופעה למרות גשם הזלעפות שיורד בחוץ הביעו תמיכה בזמר. "הוא אומר את מה שכולם חושבים, זאת מדינה דמוקרטית וזכותו לומר את דעתו" אמרו לכלי התקשורת. כשעלה לבמה, הקהל אף ביקש ממנו לבצע את השיר השנוי במחלוקת. 

 

השיר שהוציא בניון בתחילת השבוע גרם לסערה גדולה שהגיעה לשיא כאשר נשיא המדינה ראובן (רובי ריבלין) ביטל את הופעתו המתוכננת של הזמר במסגרת הטקס לציון יום היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ואיראן, שיתקיים במשכן הנשיא ביום ראשון הקרוב.

בעקבות כך זכה הזמר לתמיכה גורפת גם ממוזיקאים בהם אריאל זילבר. "אני איתך! כל מה שאתה אומר וכל מה שאתה שר ומוציא לאור אני איתך! אוהב אותך!", כתב זילבר בדף הפייסבוק שלו. "בעז"ה לא ניתן שיחריבו אותנו אף פעם". הוסיף.

זילבר טען ש"הצביעות חוגגת" וביקר בחריפות את הנשיא ריבלין. "זו תעודת עניות לרובי ריבלין ולבית הפרזידנט (כפי שנהג הרבי מלובביץ לקרוא למקום) זה בסך הכל פוליטיקה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זילבר שב וכתב דברי תמיכה לבניון "חזק ואמץ לדמוקרטיה ולחופש הביטוי במדינת ישראל יש רק כיוון אחד לגזירת כליון על יהדותנו!!! מחזק את ידך! אוהב אותך! עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה!".

בשיר מתאר בניון את חיי הערבים הישראלים מפיו של "סטודנט ערבי". בין שלל הביטויים ניתן לשמוע "אני סתם חלאה כפוית טובה", ו"יבוא הרגע שאתה תפנה לי את הגב ואני אתקע לך סכין מושחז, אני אירה בך בגב" ועוד.

בניון הסביר בעמוד הפייסבוק שלו: "למען הסר כל ספק, השיר "אחמד אוהב ישראל", נועד להביע תחושות בלבד, ולא קורא לאלימות כלשהי כלפי שום אדם. אנו נגד אלימות באופן מוחלט, ואילו היינו אלימים, לא היינו שרים שירים כואבים שבוקעים הישר מהלב".

"לכל המזדעזעים - אני מציע שלפני הכל, תזדעזעו ותחששו מהטרור שמשתולל במדינה. תזדעזעו קודם מיהודים נרצחים עם טליתות מוכתמות מדם. מאזרחים שנדרסים על ידי חיות אדם. ממחבלים שיורים על תושבי הדרום מתוך בתי ספר ובתי חולים. יש דברים הרבה יותר מזעזעים משיר שביטא כאב וחשש ותו-לא". הוסיף.