אאא

יממה אחרי שחיילים מפיקוד העורף הותקפו בעת שהגיעו לסיור מודרך בבית הכנסת 'איצקוביץ', מתברר כי מקרה תקיפה נוסף כנגד חיילים התרחש, הפעם בירושלים.

חייל דתי הלבוש במדים הגיע אל בית הכנסת 'בית ישראל' בשכונת מאה שערים בבירה, בכדי להתפלל אלא שרצונו הרוחני הפך עד מהרה לתגרה מילולית שאילצה אותו לעזוב את המקום.

החייל הגיע בשעות הבוקר המוקדמות אל בית הכנסת, שהינו מקום מרכזי עבור תלמידי ישיבת 'מיר' הסמוכה וכמו גם של תושבי השכונה, כאשר במהלך התפילה הבחינו כמה חרדים קיצוניים כי יחד עימם נוכח חייל צה"ל. נוכחותו הפריעה להם ובשל כך הם החלו לצעוק לעברו בכדי שיעזוב את המקום. 

"הם גידפו אותו במשך כמה דקות ללא רחם", סיפר עד ראייה. "הוא סך הכול רצה להתפלל והם פשוט לא נתנו לו אפילו לסיים פסוק אחד. הם גרמו לו לבושות עד שהוא פשוט עזב את המקום".

אחד המוחים צעק לעברו "אתה פושע" ו"יש לך דין של רודף". מתפללים רבים שעמדו וצפו במחזה ניגשו אחר לאותו אדם ומחו כנגד דבריו שלדעתם היו קיצוניים. 

שלום, עד הראייה קובל על כך: "לא ייתכן שאדם חובש כיפה יגיע להתפלל בבית הכנסת, ואני לא מדבר האם הוא דתי או חילוני וזה לא העניין כאן, "יזכה" לקבלת פנים שכזו. זכותו של כל אדם להתפלל בבית הכנסת ואם למישהו לא נוח עם אותו חייל אז שייגש אליו בנפרד אחרי התפילה וינסה לדבר על ליבו, אבל כך לבייש אותו ברבים? מה התועלת בזה?".

התגרה האלימה בבני ברק (צילום: שאול קרוייזר)

כזכור, רק בתחילת השבוע הותקפו חיילים מפיקוד העורף שהגיעו לסיור בבני ברק. במקום התפתחה תגרה אלימה במיוחד. 

"זה היה מבייש לראות את זה", תיאר ל"כיכר השבת" אחד מעדי הראייה באירוע. "זה גרם חילול ה', חבל שבזמן כזה שמגיעים מאות אנשים שאינם דתיים מידי ערב לבני ברק בכדי לספוג מאווירת החג ומהקדושה הרי שיש כאלו שבמקום לקדש שם שמיים ולקרב אותם בוחרים ליצור ריב מדון ומחלוקת".