אאא

חייל דתי המתגורר באזור השומרון ומשרת ביחידה קרבית, לא קיבל נשק אישי כפי שקיבלו חבריו ליחידה וזאת בעקבות החלטת המשטרה. בית המשפט דן בנושא ויצטרך להכריע בקרוב. 

החייל הנמצא בימים אלה בקורס קצינים, משרת בסיירת מובחרת ולקח חלק בלחימה בעזה. היות והחייל מתגורר בישוב כפר תפוח הוא ביקש גם שבמקביל לנשק הצבאי הוא יקבל רישיון גם על נשק פרטי אך במשטרה סירבו להנפיק אישור בטענה כי לחייל תיקים במשטרה מהעבר. 

החייל עתר לבית המשפט באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר, ובעתירה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נכתב בין היתר כי "בשעה זו שהעתירה מוגשת העותר, לוחם בסיירת רימון עוסק בשמירה ובהגנה על ארץ ישראל ועל עם ישראל לאחר שלפני כחודשיים נלחם בעזה את מלחמתה של מדינת ישראל ופעל בשם צבא הגנה לישראל. למרבה האבסורד, באותו הזמן ממש מתהלך אותו עותר, לוחם קרבי מסור, עם החלטה של המשיבים (המשטרה - צ"ג) אשר מסרבים לאפשר לו קבלת רישיון לנשיאת כלי ירייה". 

בכתב העתירה נטען עוד כי החלטת המשטרה שלא לאפשר לחייל לשאת נשק אישי היא החלטה לא סבירה באופן קיצוני שעל בית המשפט להתערב בה: "לא יעלה על הדעת כי העותר כשר לנשיאת נשק במסגרת תפקידו הצבאי, אך לצורך הגנתו האישית הוא אינו כשיר. למצער ולחלופין, במקרה כגון על הרשות לפרט ולנמק את החלטתה אף יותר מחובת ההנמקה המוטלת עליה מאשר ברגיל". 

עוד נכתב בעתירה: "יוצא מכך כי העותר חש שבשל דעותיו הפוליטיות הוא חש התנכלות. שכן חלף זמן רב, האירועים התרחשו בעודו קטין, כל הפ"א נסגרו, בדרך כלל מהעדר ראיות, חזקת החפות עומדת לו שכן לא התקיים כל הליך משפטי ותיקי החקירה נסגרו כולם". 

בכתב העתירה, הצד התובע לא מכחיש כי החייל היה מעורב במחאות פוליטיות: "נודה ולא נכחיש, לעותר, במיוחד כאשר היה נער רך בימים, היו דעות פוליטיות, דעות אלה הובילו אותו לא אחת לפעילות מחאתית אולם מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, ודעות פוליטיות לא אמורות לפסול אדם מלשאת בנשק קל וחומר בן בנו של קל וחומר שמאז עברו חלפו שנים רבות והעותר נמצא היום במקום אחר, התגייס לצבא הגנה לישראל לסיירת מובחרת והחלטת המשיבים ודאי שאינה סבירה בנסיבות העניין". 

עו"ד איתמר בן גביר אומר ל"כיכר השבת" כי "מדובר בפסטיבל אבסורד ולא ברור מי הגורם שעומד מאחורי ההחלטה האומללה הזאת, אם החייל מספיק טוב כדי לחרף נפש בעזה ואפשר לסמוך עליו והוא נגיש לציוד לחימה הרבה יותר משמעותי מנשק אישי אין שום סיבה בעולם שלא יקבל נשק אישי לצורכי הגנה כאשר הוא חוזר מביתו". 

"כרגע החייל בקורס קצינים ומתכוון לעלות מעלה מעלה בסולם הדרגות אבל מה שיותר חשוב לו מכל הוא להיאבק למען עמו ומולדתו, ובמקום לברך חיילים כאלה נדמה שיש גורמים שעושים ככל אשר הם יכולים כדי לפגוע בחיילים", הוסיף הפרקליט.