אאא

ככל שהימים נוקפים חיילים נוספים עושים את דרכם אל גבול רצועת עזה, במטרה להיכנס פנימה ולהצטרף לאלפי הלוחמים ותומכי הלחימה הנמצאים בתוך רצועת עזה כחלק מבצע "צוק איתן". בין אותם חיילים ישנם לא מעט חיילים חרדים ודתיים.

הבוקר (ראשון) יצא אחד החיילים החרדים מביתו במרכז הארץ, אל עבר הגבול. רגע לפני שהסלולרי שברשתו נלקח מידיו, התפנה הוא לשיחה עם "כיכר השבת". "תראה, אני מרגיש תחושה של שליחות ממש. מאז שקיבלתי את ההתראה שאני אמור להגיע לרצועה, פשוט רק התפללתי. לא השקעתי זמן בשביל להיפרד מהחברים שלי ומהקרובים אלי".

החייל מסביר כי את דבר יציאתו לרצועת עזה, לא חשף בפני משפחתו: "לא דיברתי עם המשפחה שלי שאני יוצא למבצע בתוך עזה. אני פשוט לא רוצה שהם יהיו מודאגים כל הזמן. גם-כך הם מודאגים מעצם השירות שלי, אז להוסיף להם עוד אבן ללב לא רציתי".

"אני בטוח שנעשה את העבודה כמו שצריך. נעשה הכול כדי שהשקט יחזור לתושבים בארץ שלנו", הוא אומר. "התאמנו על-זה חודשים רבים. אנחנו מוכנים לכל דבר בעזה" הוא מבקש להרגיע את האזרחים החוששים. "אנחנו נחזור הביתה בגאווה ונאמר כי יש שקט. אנחנו הלוחמים עושים את זה בשבילנו עצמנו ובשביל עם ישראל כולו. הגיע הזמן להחזיר את הכבוד".

ממה אתה הכי חושש?

"אני חושש שאני יפצע שם. אני חושש שחברים שלי יפצעו. ולא פחות מכך אני חושש שלא נשיג את השקט לתושבים ובעצם סתם יצאנו למבצע ואיבדנו בדרך חברים יקרים. אני כולי תפילה שהכול יהיה טוב".