אאא

החיילים והמפקדים אינם מרוצים מהחלטתו של הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, על ביטול האימונים של כל מערך המילואים בצה"ל שאמורים היו להתקיים בתקופה הקרובה. לדבריהם, החלטה זו עלולה לפגוע אנושות במערך המילואים.

לאור החלטה זו, חיילי המילואים שקיבלו צווים המורים להם להתייצב בבסיסם, יוכלו שלא להתייצב עד להחלטה אחרת מצד גורמי הביטחון. כנגד החלטה זו יוצאים לא מעט חיילי מילואים וארגונים העוזרים לחיילים אלו. לדבריהם, ביטול האימונים עלול לפגוע בראש ובראשונה באזרחי המדינה כמו גם בחיילים עצמם.

יואב, חייל מילואים חרדי המתגורר בעיר אלעד, אמר ל"כיכר השבת" כי הוא לא מרוצה מההחלטה: "תראה, למרות שלא תמיד כיף לעזוב את השגרה ולצאת לכמה ימים לאימונים קשים ומפרכים בצפון הארץ, אבל עדיין כשאתה יודע שאין אימונים זה הורס לך את הכול. פעם הבאה כשיקראו לי יהיה לי קשה להגיע, כי איך הסתדרתם כשביטלתם את האימונים?".

החייל החרדי אומר כי להערכתו גם חבריו חושבים כמוהו: "אני בטוח שגם החברים שלי בפלוגת האימונים חושבים שיהיה קשה אחר-כך לשוב ולהתאמן אחרי הפסקה ארוכה. האימונים שלנו אמורים היו להתחיל בחודש יוני ועכשיו אנחנו לא יודעים מתי הם יתקיימו. דיברתי עם חברים והם אמרו לי שהם ששוחחו עם המפקדים והם עצמם לא יודעים מה לומר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרמטכ"ל עצמו אמר לחיילי המילואים: "אני מבטיח לכם שנעשה כל שניתן כדי למנוע מהפגיעה בתקציב הביטחון ופגיעה של ממש בביטחון. אין לנו כוונה להרפות או לוותר, מתוך מקום אחראי ושקול נביא את הדברים בפני הגורמים הרלוונטיים שיכולים וצריכים להשפיע".

"נכון לרגע זה התכניות החשובות מאוד מבחינה ביטחונית והנוגעות למערך המילואים לא יוכלו להתממש השנה" אמר הרמטכ"ל והוסיף, "במהלך השנה מערך המילואים לא יתאמן. בעת הזאת תיעדפנו את אימוני הסדיר לפני אימוני המילואים. לא מפני שהם לא חשובים, לא מפני שהם לא נחוצים, אלא מפני שזהו אילוץ משאבי".

"אני מוטרד מהכשירות בהווה ומודאג מאוד מהכיוונים לעתיד. כראש המטה הכללי במדינה השולחת את צבאה אל הקשות שבמשימות, אני מבטיח לכם - נעשה כל שניתן כדי למנוע מהפגיעה בתקציב הביטחון להפוך לפגיעה של ממש בביטחון", אמר הרמטכ"ל.