אאא

חייל ממערך התקשורת של צה"ל, שהתלווה לכוח שניסה לפזר את המפגינים הפלסטינים בביתוניא ב"יום הנכבה", השתתף בירי לעבר המפגינים. כך עולה מחקירת הצבא.

כזכור, בתקרית נהרגו שני צעירים פלסטינים שיידו אבנים לעבר החיילים, כאשר עדיין לא ברור ממה בדיוק נהרגו הנערים. בעקבות הירי של החייל ממערך התקשורת, הוא הושעה מתפקידו. כך מדווח היום "הארץ".

עם זאת, מממצאי התחקיר עד כה, לא נמצאה ראיה לכך שהחייל הוא זה שהביא למותו של אחד הנערים. בית הדין הצבאי הטיל צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

האירוע, בו חייל ממערך התקשורת יורה לעבר מפגינים ללא סיבה מוצדקת הנראית לעין, הינו נדיר ביותר. גורמים בסנגוריה הצבאית הבהירו כי החקירה מעלה שהחייל ירה באירוע שני כדורי גומי בלבד, זאת בהתאם לפקודות ובאישור המפקדים בשטח.

לדבריהם, ממצאי החקירה מעלים בצורה חד משמעית כי אין כל קשר בין הירי של החייל לבין הפגיעה בנערים הפלסטינים.

כזכור, לפני כשבוע וחצי, בעת הפגנת "יום הנכבה" בביתוניא, נורו למוות שני פלסטינים, נדים נווארה ומוחמד סלאמה, כאשר עדיין ישנם חילוקי דעות בין הצבא לפלסטינים באשר לסיבת מותם של השניים.

בעוד בצה"ל מתעקשים כי החיילים באירוע ירו אך ורק כדורי גומי, דבר שככל הנראה לא היה אמור להביא לתוצאה של הריגת שני הנערים, הפלסטינים מתעקשים כי החיילים השתמשו באש חיה באירוע וכתוצאה מהירי החי נהרגו שני הנערים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, רשת CNN פרסמה סרטון בו נראה אחד הלוחמים יורה לעבר המפגינים בדיוק כאשר אחד מהנערים מתמוטט ומפונה לבית החולים. בנוסף, אביו של אחד הנערים הציג קליע שלטענתו הרג את בנו.

הסרטון שחשף CNN בו מתועד החייל ממערך התקשורת יורה לעבר המפגינים

עם זאת, מומחים ישראליים לכלי נשק טענו בתוקף כי הרובה בו השתמש החייל בסרטון מיועד לירי כדורי גומי בלבד.

בנוסף, הקליע אותו הציג אביו של אחד הנערים, בטענה כי זה הרג את בנו, לא יכול להיות זה שהרג את הנער, זאת בעקבות העובדה כי הקליע היה אמור להיות הרוס לחלוטין.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח. עם סיומה יועברו ממצאיה לחוות הדעת של הפרקליטות הצבאית".