אאא

סמל נועם עדין רכטר לוי, בן 20 מבית נטופה, נהרג הלילה (חמישי) במהלך מעצר מבוקשים שביצע גדוד דוכיפת של חטיבת כפיר בכפר ביר זית מצפון לרמאללה. נסיבות האירוע עדיין לא ברורות, אולם התרחיש המרכזי שנבחן הוא כי אחד הפלסטינים השתלט בכוח על נשקו של אחד מהחיילים בכוח וירה בחייל. עם זאת בצה"ל לא שוללים כי החייל נהרג כתוצאה מפליטת כדור. החייל נפצע אנושות ולאחר זמן קצר מת מפצעיו. מספר פלסטינים נעצרו בכפר.

לאחרונה חלה הסלמה באירועים האלימים בגדה המערבית. שוטרי מג"ב ירו אמש למוות בפלסטיני שהתקרב לעמדת בדיקה של מג"ב סמוך למערת המכפלה בחברון. כתוצאה מהירי, נפצע גם אחד מלוחמי מג"ב באורח קל מאוד מרסיסים.

לפני כשבוע אירעה תקרית דומה במחסום תרקומיא מדרום לחברון. מאבטחים המועסקים על ידי משרד הביטחון ירו למוות בפלסטיני לא חמוש שהתקרב למחסום. המאבטחים פתחו בנוהל מעצר חשוד, ומשהוא המשיך להתקדם לעברם הוא נורה בפלג גופו התחתון. מחקירת כוחות הביטחון עולה כי הפלסטיני היה מעורר בנפשו.

בתוך כך, לפני כחודשיים נהרג חייל צה"ל וחייל נוסף נפצע באורח קשה לאחר שהג´יפ בו נסעו עלה על מטען רב עוצמה במעבר כיסופים סמוך לגדר המערכת עם רצועת עזה. החייל שנהרג הוא גשש מגדוד הסיור הבדואי. משפחתו ביקשה שלא לפרסם בכלי התקשורת את שמו ודרגתו.