אאא

אלפי לוחמי צה"ל נטלו חלק בפעילות הקרקעית ברצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן". מרביתם אינם מרוצים מהפסקת האש ואומרים כי ניתן היה להביס את החמאס ולגרום לשקט ממושך בדרום.

אחד הלוחמים, אומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי הוא חש אי נוחות עם ההכרזה על הפסקת אש. "לא האמנתי שפתאום יש הפסקת אש. הרי היו כמה הפסקות אש וחמאס הפר אותן שוב ושוב. אני באמת לא מבין למה היינו צריכים להגיע למצב הזה? עם עוד קצת לחימה היינו במצב הרתעתי טוב יותר".

"מבלי להיכנס לפרטים אני יכול לומר לך שהמחבלים שם ממש פחדנים, הם לא באמת נמצאים בטווח ישיר אתנו וכשהם רואים אותנו - רובם בורחים. ובגלל זה אני אומר במאה אחוז שהיינו יכולים לסיים את הלחימה בצורה אחרת. חבל מאוד שכך סיימנו עם התקפלות ישראל", הוסיף הלוחם.

"אתה יודע", מוסיף הלוחם, "היינו בשטח יותר מחמישים יום, לא ראינו את אמא והמשפחה, והיה לנו ברור שהמחיר האישי שווה רק כדי להגן ולהחזיר את השקט למדינה שלנו, אבל עכשיו אנחנו חוששים שסתם נלחמנו".

"אנחנו מוכנים להיכנס עכשיו שוב לעזה. לא רק שאנחנו מוכנים אנחנו רוצים. אנחנו רוצים להביא למדינה שלנו ניצחון מוחץ. נקודה. אין לי בעיה לא להיות בבית גם חודש נוסף. אימא שלי מבינה את זה וגם היא מוכנה לזה נפשית", מוסיף החייל.