אאא

בעוד הסערה סביב הדחתו של הרב חיים אמסלם מסיעת ש"ס גועשת ורועשת, ניסינו לברר אצל יוסף פריצקי (זוכרים?) חה"כ לשעבר מטעם מפלגת שינוי ז"ל (שיש המנבאים לה תחיית המתים בקרוב) ושר בממשלות ישראל בכנסת ה-15 וה-16, אודות תחושות הדה ז´וו שלו מפרשת חיים אמסלם וש"ס.

למי שכבר הספיק לשכוח את פרשת פריצקי שהסעירה בזמנו את המדינה ואת התקשורת, נזכיר שחה"כ יוסף פריצקי שהיה בעימות מתוקשר עם שותפו לסיעה אברהם פורז, ניסה בשנת 2004 באמצעות חוקר פרטי להפליל כביכול את האחרון כשהוא לא בוחל בשום אמצעי.

קלטת המתעדת את שיחתו עם החוקר הפרטי יעקב אשל בו הוא אומר: "אשמח לקבל כל חומר שעשוי להפליל את אברהם פורז" נחשפה.

הקלטת הלוהטת שנפלה לידי התקשורת כפרי בשל עשתה את שלה ויוסף פריצקי הודח בשאט נפש ע"י מפלגתו בראשות יוסף טומי לפיד וגורש בבושת פנים מעל הבמה הציבורית.

פריצקי לא החזיר את המנדט שלו לתנועה, והעדיף לפעול כסיעת יחיד בכנסת עד תום כינונה תחת השם "צל"ש".

בשיחה טלפונית עימו אמש היה נשמע פריצקי ספק ציני ספק רציני כשאיחל לחבר הכנסת חיים אמסלם את הדברים הבאים. "ראשית אני מאחל לו שיהיה בריא ושיראה בנים ונכדים ורק טוב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כשנשאל לגבי התחושות דאז ענה "זה היה כל כך מזמן שאני באמת לא זוכר".

לאחר מכן כשנתבקש להשיא לאמסלם עצה האם לפרוש או לא מסיעת ש"ס ולהחזיר לה את המנדט כמתבקש ממנו, שחרר פריצקי עקיצה משלו: "שלא יפרוש! שיישאר בכנסת וימשיך ליהנות ממנעמי השלטון. לעניות דעתי האוכל במזנון הכנסת עדיין מסובסד והמשלחות שבמסגרתן הוא יכול לצאת לחו"ל עדיין לא תמו..."

לבסוף, הוסיף פריצקי תובנה ועצה עניינית למודח הטרי מסיעת ש"ס: "לחיים אמסלם אסור לשכוח שגם כסיעת יחיד הוא רשאי להגיש הצעות אי-אמון והצעות לסדר".

הגר"מ מאזוז והבבא ברוך מצטרפים

כתב "כיכר השבת", יוסי נכטיגל מוסיף כי הבוקר צרפו שני רבותיו המובהקים של חבר-הכנסת, חיים אמסלם, את חתימותיהם להחלטת מועצת החכמים בעניינו.

מדובר בגאון הרב מאיר מזוז, ראש ישיבת "כסא רחמים", וברבי ברוך אבוחצירה, בנו של ה"בבא סאלי" זצוק"ל.