אאא

הוא צעד לו בזריזות תוך שהוא מקווה שהכל יעבור בשלום, לאחרונה מתחוללת הסתה פרועה נגד שכמותו, סממני יהדותו בלטו למרחוק, כיפתו שחורה וניצבת על ראשו, ציציותיו מתנופפות לצדי גופו וכל התנהגותו אומרת עליו שבן הוא לעם הנבחר, לרגע הוא לא העלה בדעתו להתיר את זהותו היהודית.

הוא קיווה שגל ההסתה המשתולל נגד שומרי המצוות לא יגיע ח"ו לכדי סכנה של ממש ולמרות שלאחרונה הוא נתקל במספר מקרים בהם התגרו בו או סיננו לעברו כינויי גנאי, הוא לא ייחס לכך חשיבות רבה, הרי בן הוא לעם היהודי ומאז ומתמיד סבל עמו מגילויי שנאה.

קראו גם: 

קבוצת צעירים מקומיים זיהתה אותו והחלה להתקרב, הוא קיווה שהם יתעלמו ממנו אבל ככל שהתקרבו - הוא הבין שתקוות לחוד ומציאות לחוד, מהר מאד הוא גילה שהוא מוקד של אטרקציה לשבאב המקומי אשר כיפתו השחורה וציציותיו המתבדרות הם כמו סדין אדום בפניו של שור זועם.

 (צילום: באדיבות ירוחם אסטרייכר)
קמפיין ההסתה נגד ה'חרדקים' (צילום: פלאש 90)
הגדלה

השבאב שהתאסף סביבו התקרב בצורה מאיימת תוך שהוא משמיע קריאות גנאי על יהדותו ועל תורתו, הוא הבין שהפעם לא טוב לו להתעכב והחל למהר, אולם הצעירים הרבים וההמון המשולהב החל ליידות לעברו אבנים תוך סיכון חייו, הפחד אפף אותו והוא הבין שאסור לו לקפוא על מקומו כי ההמון המשולב עלול לפגוע בו וחייו בסכנה של ממש.

תוך כדי ריצה, הוא הצליח להתחמק ולהגיע לשיעור עליו אין הוא מוותר גם לא במחיר של סכנת נפשות מול המון קיצוני זועם.

מה שהעציב אותו היא העובדה שעד כה התמודד העם היהודי עם אנטישמיות ושנאת חרדים ע"י גויים, הרי אנחנו בגלות, ומה אפשר לעשות? אבל הפעם מדובר היה ביהודים.

אייכלר, גפני, ולדר, והרב מוטק'ה בלוי, להיכן נעלמתם?

בד"כ, כאשר יהודי חרדי מוקף ע"י המון משולהב המוסת משנאת האחר - הדבר מעורר מהומה, חברי כנסת חרדים כמו ישראל אייכלר רצים ממקרופון למקרופון ובטון מתבכיין זועקים על שנאת חרדים ועל כך שהכתובת הייתה על הקיר, גפני ממהר להזהיר שמדובר באירוע חמור של חציית גבול שאשמים בו ההסתה הפרועה של התקשורת, והחינוך, וחיים ולדר ממהר לכתוב מאמר מערכת ב"דער שטרימער" הליטאי על כך שמראות מסוג זה מזכירים לו ימים אפלים ורחוקים והרב מוטק'ה בלוי ממהר לספר על החינוך החרדי הטהור והנקי אל מול החינוך הקל שם בחוץ.

אבל הפעם, נדם קולם של פרנסי המגזר החרדי, מבחינתו כנראה  שלא יקרה כלום אם קבוצת צ'אלמערס מגובה בחבריהם החדשים מהפלג הירושלמי ישליכו אבנים על אדם לבוש מדים רק כי הוא חרדי שומר תורה ומצוות וחזותו אומרת למרחוק כי דבר ראשון הוא חרד לדבר השם, הרי הוא שייך לזרם שנזכרים בו רק לפני בחירות.

 (צילום: באדיבות ירוחם אסטרייכר)
התפרעות במאה שערים נגד חיילים חרדים (צילום: אהרון והב, סוכנות הידיעות חדשות 24)
הגדלה

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

רק לפני כחצי שנה, בתקופת טרום הבחירות לכנסת, יום יום דאג גפני להתראיין בכלי תקשורת חרדים ולא חרדים ושכנע את הצבור שהחייל החרדי צריך לדעת שגפני נמצא כאן כדי להגן על זכויותיו, היכן הוא עתה להילחם בתופעה אנטישמית זו של אותם מסיתים הקוראים להשמדת חלק מהציבור החרדי?

איפה חיים ולדר, והרב מוטק'ה בלוי שיודעים לאייר במילים מרטיטות סיפורים על ימים שעם ישראל מעדיף לשכוח?

איפה יחיאל סבר כתבנו לענייני הלם ותדהמה שיספר על חרדים שהותקפו בתוככי שכונות חרדיות ונזרקו מבתי הכנסת?

השתיקה הרועמת של לבלרי המגזר החרדי עם העידוד המפורש מבית המדרש של הפלס, מעלים בי תהיה האם כאשר ח"ו יפגעו בנפש יהודי פגיעה שאין ממנה חזור, האם אז הם יודו שבשתיקתם הם נתנו לגיטימציה לשפיכות דמים זו?