אאא

מקורב לגר"ע יוסף אומר למעריב כי "החרדים יפילו את ברקת מכסאו אם יתעקש לנהוג בניגוד לפסק ההלכה שלו (של הגר"ע, ב.נ.), על פיו אסור לפתוח שום חניון חדש בירושלים ואין הבדל בין חניון קרתא לחניון ספרא או לכל חניון אחר".

אך כאילו לא די בדבר, מקורבו של הגרי"ש אלישיב אומר למעריב כי המאבק החרדי נגד פתיחת החניונים עלול להפוך למשבר פוליטי ממשלתי.

כהן אומר כי "הסיפור העירוני הזה עוד עלול להוביל למשבר קואליציוני בממשלה. בעבר כבר פרשנו בגלל נסיעה של משחן בשבת".

הפרת הסטטוס קוו, פוגעת בראש ובראשונה בראש העיר, שעליו אומר כהן: "יש לנו בעיה שהיהדות החרדית לא הכירה. הפעם אנחנו לא נאבקים באדם רשע, אלא באדם שאין לו שכל. עם דבר כזה היהדות החרדית עוד לא התמודדה. אני מציע לאהרון פרנקו, מפקד משטרת ירושלים, שימשוך את הדרישה לפתוח את החנייה מסיבה ביטחונית כי האיום הביטחוני הגדול על ירושלים הוא ראש העיר ניר ברקת".

מקורבים לברקת כבר העריכו בסוף השבוע שעבר כי ההפגנות סביב פתיחת חניון קרתא לא יפחתו מאלה שקדמו להן, אך בסביבת ראש העיר האמינו כי באם לא יישבר הסטטוס קוו וחיי המסחר באזור לא יפתחו בשבת, המחאה החרדית תגווע.

גורמים בוועדה למען השבת ובעדה החרדית, אמרו ל'כיכר השבת' עם פרסום החלטת שופט המחוזי לפתוח את חניון קרתא בתקווה שהדבר יביא לרגיעה בירושלים, כי "המחאה על קרתא תהיה לאין ערוך קשה יותר מזו שהתנהלה על ספרא".

עוד אמרו אותם גורמים, כי חילול השבת, מהווה צעד ראשון בדרך להריסת צביונה הייחודי של ירושלים.

שלא לציטוט אומרים רבים מהאישים איתם שוחחנו, כי "ברקת נוהג בטיפשות, והשאלה היא מי מוביל אותו, יועציו החרדיים או אלו החילוניים".