אאא

מאבק הקברים ביבנה מתעצם: עשרות מפגינים, בראשות גאב"ד 'העדה החרדית' הגרי"ט וייס, יגיעו היום (ראשון) בשעות הצהריים לאתר הבנייה של רכבת ישראל, למחות נגד חילולי קברים באתר.

"השוד חייב להפסק!", זועקות מודעות ענק בשכונת מאה שערים בירושלים. "לא יתכן שקברי ישראל יושלכו לאשפתות לפנות מקום ל"רכבת ישראל'! כולנו בראשות מרן הגאב"ד והביד"צ שליט"א למפגן מחאה אדיר בעיר יבנה מקום מנוחתם של רבן גמליאל וכל קדושיו עמו", לשון המודעה.

במודעה נוספת, נכתב: "מרנן ורבנן שרי התורה הגאונים הצדיקים בי דינא רבא דפעיה"ק בראשות רבינו הגדול שר צבא ה' כ"ק מרן הגאב"ד שליט"א ואתם עמם רבנים, גדולי תורה, ראשי ישיבות, ומורי הוראה יוצאים יחד עם אלפי בית ישראל למחאה אדירה נגד הגזירה הנוראה של חיטוטי שכבי בכל רחבי ארה"ק ובפרט עתה בעיר יבנה, בבית הקברות בו טמונים קדושי עליון מזמן הבית מקום מנוחתו של רבן גמליאל זיע"א שתקיים ביום ראשון פסח שני. למען ישני עפר שבזכותם אנו חיים - איש על יוותר בביתו".

ההפגנה ביבנה תתקיים באישור המשטרה, ובשל החשש ממהומות אלימות יוצבו במקום כוחות גדולים של משטרה.

אוטובוסים להפגנת המחאה יצאו מירושלים, בית שמש, בני ברק ומודיעין עילית. במהלך מפגן המחאה, יאמרו המשתתפים פרקי תהילים, תפילת הגר"ח פלאג'י נגד חילולי קברים. במקום יישאו דברים הגאב"ד הגרי"ט וייס והרב דוד שמידל יו"ר ארגון 'אתרא קדישא'.

בימים האחרונים הגיעו כמעט מדי יום קומץ מפגינים למתחם העבודות ביבנה למחות נגד חילולי הקברים המתבצעים לטענתם באתר.

יצויין כי בעוד בארגון 'אתרא קדישא' טוענים כי במקום ישנם קברים עתיקים שמחוללים על-ידי העובדים בשטח, הרי שבארגון המתחרה, 'האגודה למניעת חילולי קברים', טוענים כי פקח שלהם בדק את השטח ובמקום כלל אין קברים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מלבד זאת, העבודות במקום מתבצעות תחת פיקוחם של אנשי 'האגודה למניעת חילולי קברים' והגאון רבי שבח צבי רוזנבלט, כאשר בימים האחרונים גדולי התורה חתמו כי הם סומכים ידיהם על פעילותו של הגרש"צ רוזנבלט במקום.

עדכון: עשרות מפגינים הגיעו בצהריים להפגין במתחם העבודות ביבנה, לאחר שלטענתם במקום מתבצעים חילולי קברים. בעקבות חתימת גדולי התורה כי סומכים ידיהם על הגרש"צ רוזנבלט, החל מסע לחצים על הגאב"ד שלא ישתתף בהפגנה.

בסופו של דבר הגאב"ד הגרי"ט וייס לא הגיע להפגנה למרות שדבר השתתפותו הבטיח את השתתפותם של עשרות מפגינים. מקורביו של הגאב"ד אומרים כי לא הגיע להפגנה מאחר ולא חש בטוב, כהוכחה לכך הם מביאים את העובדה שלא יצא הבוקר אל הכולל ובשבת לא הגיע בסעודה שלישית אל בית המדרש כמנהגו. לדבריהם, הגאב"ד שלח את חבר הבד"צ, הגרא"י אולמן, שהשתתף בהפגנה, ושיגר את דבריו באמצעות מכתב.

המשטרה עצרה שני מפגינים שהשתתפו בתפילה במקום. לטענת המשתתפים, אחד העצורים נעצר מיד כשירד מהאוטובוס עוד בטרם החלה ההפגנה.