הבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תנהגיהבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תגיעו לעמק השווה
ב' בכסלו תשפא | 18.11.20
יכול להיות שאתם כלל לא מפחדים מהמילה "לא", אבל הפרטנר שלכם אף פעם לא מסרב לבקשת ממתק או צעצוע חדש. כיצד תוכלו לעזור לו להפחית את הדחף שלו לפנק את הצאצאים? (משפחה)
איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?תהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן1
קנאה היא תגובה רגשית רגילה לחלוטין המופיעה לאורך חיי האדם. אנחנו פשוט משתפרים בהסתרתה כשאנו גדלים. אבל אצל ילדים היא נוכחת כל הזמן. אז איך מלמדים אותם לפרגן? (משפחה)
מילים יוצרות מציאות // יהונתן שגבמילים יוצרות מציאות // יהונתן שגביהונתן שגב2
שוחחתי עם בחור צעיר ומוכשר המרותק לכסא גלגלים. לדבריו, יחסם של אנשים רבים הינו פוגעני ומחפיר. בימים אלו נידונה בכנסת הצעת חוק בעניין שינוי והתאמת הטרמינולוגיה הקיימת לאנשים בעלי מוגבלות, כי מילים יוצרות מציאות (חינוך)
תקיים לאורה של החסידות, על ידי תלמידיו של הרב יצחק גינזבורג'תלמוד תורה' שהוא בית חינוך לאורה של החסידותכיכר בשיתוף תורת חיים7
תלמוד תורה מתקדם לחסידות, המקבץ בתוכו מגוון רחב של תלמידים מחובשי כיפה סרוגה ועד חובשי כיפה שחורה הממוקם בשכונת הר נוף בירושלים (חיידרים, מקודם)
אילוסטרציה"רק רגע!" // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן4
חכה קצת, מה בוער? מה יקרה אם תמתין רק עוד כמה רגעים? העולם לא נברא ביום אחד, לא יקרה כלום, וכו'. שלל ניסיונות החילוץ להמתנה בביצוע גזר הדין - אינם מועילים (חינוך ילדים)
להכיל את השונה // יהונתן שגבלהכיל את השונה // יהונתן שגביהונתן שגב3
האם אנו מכילים את השוני? לומדים ליהנות ממנו? כשפוגשים מישהו חריג, האם היחס אליו שווה והגון? לצערנו, רבים מתקשים ליטול חלק מלא בחברה כך שה"נגישות" היא חובתנו (חינוך)
יתכן שאתם מפנקים את המתבגרים שלכם יותר מדייתכן שאתם מפנקים את המתבגרים שלכם יותר מדיתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן3
הורות מודרנית מתמקדת בשאלה 'האם הילד שלי מאושר?' והתוצאה: למרות שנראה שאנחנו נותנים לילדינו הכל, הם בסוף הופכים לחסרי ביטחון. כך תדעו אם אתם מפנקים אותם (משפחה)
מרגש: ביום בו הילד המיוחד קורא לך 'אבא'מרגש: ביום בו הילד המיוחד קורא לך 'אבא'כיכר השבת6
אביעד פרידמן, מחבר הספר 'ביום בו תקרא לי אבא' על גידול ילדים מיוחדים, בראיון מיוחד לאולפן 'כיכר השבת' בעקבות המהדורה החרדית של הספר, וברקע ימי הקורונה • צפו (בבית)
אילוסטרציהלמה אבא תמיד כועס? // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן7
"דודי, מה קורה לך? ככה מתנהגים? זוז מכאן, שב שם! תתבייש לך! למה אתה נוגע? הבט מה אתה מעולל!" • כל דרישה חינוכית - טעונה הסבר מפורט מראש (חינוך ילדים, משפחה)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשרמה זה "להתנהג יפה"? // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן7
אפרים הוא ילד נחמד כבן ארבע, פעיל במיוחד ומלא מרץ נעורים כרימון. ידו בכל וקולם של הכל עליו. בכל ששולח ידו הוא מסתבך ומעורר עליו את חמת המציק • מאמר אקטואלי (חינוך)
אילוסטרציההגל השני הגיע? בין הזמנים מסתיים? מה עושים עם הילדים?!כיכר בשיתוף א.מ. סגל
יחידת הורות במינהל חינוך עיריית ירושלים מעניקה להורים ירושלמים סבסוד של 90% על תוכנית ייחודית להדרכה להורים של היועץ החינוכי הרב א.מ. סגל • כל הפרטים (חינוך, מקודם)
שולחן של אמון • סיפור // הרב דוד פיירמןשולחן של אמון • סיפור // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן2
לא כל מה שחדש, יפה, מבריק ונראה מבטיח הוא אכן כזה; לעיתים הרעוע הדהוי וחסר הברק שורד יותר ומצליח יותר • דברים אלו אמורים אף בחינוך ילדים - נקודה למחשבה (חינוך)
אילוסטרציהעבודת המחקר של בן ה-4 // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן5
ילד מצוי תדיר בעיצומו של 'מחקר' לימודי בו הוא בודק את תגובות הטבע • אין הוא מזיק מתוך רוע וזדון חלילה, הוא עושה זאת אך ורק לצורך מחקרי, מנסה ובודק כמדען בעל שם (חינוך)
הרב א.מ. סג"לניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
לכל הורה יש חלום: ובחלומו, הוא מורה לילדיו את הדרך, והם מצייתים. הוא מסביר, והם מקבלים. הוא אוסר, והם נשמעים. כמה זה רחוק מהמציאות? - בואו לשמוע (משפחה, מקודם)
"אבא, מה זה להתנצל?" - הרב דוד פיירמן"אבא, מה זה להתנצל?" - הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן7
לא תמיד הדברים שאמרנו לילדינו הובנו כהלכה, לפעמים מבינים ממש ההפך • המחנך הרב דוד פיירמן עם סיפור ומסר מעשי להורים: הילד שלא רצה להתנצל (חינוך ילדים, משפחה)
אילוסטרציהההמלצה שלנו: ערוץ סרטים וסדרות חינוכיות לילדים ונוערכיכר בשיתוף ניצוצות של קדושה1
איך מתמודדים עכשיו עם שעות על שעות בהן צריך להעסיק את הילדים ואפילו היציאה מחוץ לבית בלתי אפשרית? כמה אפשר לתת לילד דפים וצבעים? כמה אפשר משחקי קופסא? (חינוך, מקודם)
ההזדמנות שטמונה בליל הסדר השנה • צפוההזדמנות שטמונה בליל הסדר השנה • צפוכיכר השבת1
בידינו הבחירה לזהות את ההזדמנויות הייחודיות שחג זה פותח בפנינו: חגיגה ביתית, גיבוש משפחתי, יכולת לתת ביטוי לייחודיות של כל ילד ושבירת שגרה בתקופה שאנחנו זמן רב בבית • צפו (משפחה)
כיכר קידס: אלוף הקפוארה החרדי - מדגיםכיכר קידס: אלוף הקפוארה החרדי - מדגיםכיכר קידס43
מיקי חייט, אלוף הקפוארה החרדי מעמותת חרדים בקצב, עושה לנו הדגמה לכמה תרגילים שכולם בבית יכולים ללמוד בקלות ובמהירות ולשמור על האושר ועל הכושר (כיכר קידס)
להציב גבולות לילדים - דווקא עכשיומדוע חשוב להציב גבולות לילדים דווקא עכשיושרה גרשוביץ, מטפלת באמנות ומדריכת הורים
נכון, אנחנו מסוגרים יחד בבית כבר חודש והמצב לא מראה על שיפור בקרוב, אך גבולות זה בדיוק מה שהילדים צריכים עכשיו, למרות הקושי הגדול. הנה 4 דרכים כיצד לעשות זאת (חינוך)
ילדים, מנוחה פוקס מספרת לכם עוד סיפור!ילדים, מנוחה פוקס מספרת לכם עוד סיפור!כיכר השבת6
סיפור נוסף מבית סדרת 'הדינדונים', מסר חינוכי עבורכם, ההורים - וגם: הגרלה על סדרת ספרים של מנוחה פוקס • שבו עם כל המשפחה - וצפו יחדיו בסיפור המיוחד (משפחה, חינוך)
"האחים הקדושים". סיפור באנימציהסיפור אנימציה לילדים על 'האחים הקדושים'כיכר השבת4
לרגל הילולת מחבר ה"נועם אלימלך" שחלה היום, כ"א באדר, הופק סרטון אנימציה לילדים על סיפור "האחים הקדושים" - רבי אלימלך מליז'ענסק ורבי זושא מאניפולי (משפחה)
כך תדברו עם ילדיכם על נגיף הקורונהכך תדברו עם ילדיכם על נגיף הקורונהתהילה אלטמן
מוסדות הלימוד נעולים וגני שעשועים הומי אדם הם מחוץ לתחום, אז איך תעברו בשלווה את השבועות הקרוביםעם ילדיכם בבית? פסיכולוגית ילדים מייעצת איך לשוחח עם הילדים על המצב בצורה נכונה (משפחה)
רוצים שהילדים יאכלו מזון בריא? אל תקראו לו כךרוצים שהילדים יאכלו מזון בריא? אל תקראו לו כךתהילה אלטמן2
כשאתם מנסים להחדיר הרגלי אכילה טובים יותר לדור הבא, הצמדה של התווית "בריא" למזונות שונים, יכולה לפעמים להרוס במקום להועיל ויש לא מעט מחקרים המוכיחים זאת (משפחה)
אויה, הילד נשך את חבר שלו; מה עושים?אויה, הילד נשך את חבר שלו; מה עושים?תהילה אלטמן
פתאום זה קורה. הוא תוחב את שיניו לתוך זרוע של ילד אחר בגן השעשועים וזה לא נעים בכלל. אתם מתחילים לחשוש שאולי אתם מגדלים בבית פסיכופת. אז האם יש לכם ממה לדאוג? רופאת ילדים מייעצת (משפחה)
המתנה זה מתנה: הדרך לגידול פעוטות סבלנייםהמתנה זה מתנה: הדרך לגידול פעוטות סבלנייםתהילה אלטמן
"מתיחת סבלנות" היא גישה שמלמדת פעוטות לחכות כדי לקבל את מבוקשם. המטרה היא לתת להם את זה, אך באיחור (אפילו רק של כמה שניות) על מנת להחדיר למוחם את חשיבותו של אורך הרוח (משפחה)
באיזו מדינה הכי כדאי ורצוי לגדל את הילדיםבאיזו מדינה הכי כדאי ורצוי לגדל את הילדיםמישאל לוי3
במחקר מקיף וגדול נבדקו מספר פרמטרים, היכולים לגלות לנו באיזו מדינה הכי כאי לכם לגדל את הילדים. במדינות הממוקמות במקומות הראשונים, הילדים זוכים לתנאים מפליגים (חינוך)

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

כיכר facebook
הרב א.מ. סג"ל
כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
ניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!
כ"ח בתמוז תשפ
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27