מתסכל: מדוע הילד חזר "הפוך" מהקעמפ?איך עוזרים לילד שמתקשה להתאקלם בבית אחרי שחזר מהקעמפ
כ' באב תשפא | 29.07.21
הילד חזר מהקעמפ, אתם מצפים לשמוע את החוויות המלהיבות שעבר ולראות את תוצאות החינוך שספג, אך במקום זאת אתם מקבלים ילד עצבני ומרוחק שלא מפסיק להציק לאחיו. מדוע זה קורה וכיצד מגיבים נכון? המטפלת ציפי אהרונוב עם מדריך להורים (חינוך)
הרב אליאב מילר עם הגרב"ד פוברסקימה שמאיר צומח // הרב אליאב מילרהרב אליאב מילר4
במקום תמיכה הוא מקבל דחייה, במקום קרבה ואהבה הוא מרגיש לא רצוי. אין דבר שמרחיק בין ילד להוריו - כמו התחושות שאתם נותנים לו; יו"ר 'לב שומע' בטור להורים (עולם הישיבות)
בין הזמנים"הגיע במייל"; הכתבה ששברה את הרשתכיכר השבת10
הטור של ישראל גינצבורג ובו עשרה צעדים שאם ההורים יעשו אותם בבין הזמנים - הם פשוט יהרסו את הבחור שלהם, הכה גלים; אלא שיש מי שמפיץ אותו - תוך גניבת הקרדיט (ברנז'ה)
הגנב שהפך ל... איש חינוך!הגנב שהפך ל... איש חינוך!כיכר השבת7
הרב צבי הורביץ, רב שכונת נוה צדק בתל אביב, מרצה ויועץ זוגי - בחומר למחשבה על פרשות השבוע, פרשת 'דברים' • "הגנב שהפך ל... איש חינוך!" • צפו בפינה המיוחדת (יהדות)
הגישו לילדיכם קינוח מיד בתחילת הארוחההגישו לילדיכם קינוח מיד בתחילת הארוחהתהילה אלטמן4
רוב הילדים הם אכלנים בררנים בשלב כלשהו, אבל זה לא מנחם כשאתם מביטים בצלחת מלאה מזון שאיש לא אכל. ובכן, שינוי אחד קטן עשוי להפוך את הדרמה בארוחות להיסטוריה (משפחה)
איך מגיבים לתעודה של הילד?איך מגיבים לתעודה של הילד?הרב אוהד יוסף1
כשהילד מביא תעודה טובה, הילד שמח נרגש וההורים שמחים וגאים בו. אך מה עושים כשהילד מביא תעודה לא טובה, שלא לומר גרועה, איך צריכים ההורים להגיב, מה אומרים? (משפחה)
האדמו"ר מסאטמר נושא דבריםבהשתתפות האדמו"ר: בסאטמר ערכו כינוס חינוך להוריםשימי שפר1
בקהילת סאטמר (מהרי"י) בבורו פארק שבניו יורק התקיימה אסיפת חינוך מרכזית להורי תלמידי המוסדות בראשות האדמו"ר ובהשתתפות צוות המחנכים (חסידים ואנ"ש)
'תאונה' בגמילה מחיתולים? שימו לב לזה'תאונה' בגמילה מחיתולים? שימו לב לזהתהילה אלטמן
אתם מוכנים לגמילה: קניתם סיר ופיניתם את כל סוף השבוע. אבל הפעוט שלכם, לעומת זאת, פחות מתלהב. הוא 'מפשל' לא מעט על הרצפה. או במכנסיו. כך מומלץ לטפל בתקלות אלו (משפחה)
איך להגיב כשילד נופל ולגרום לו לקום מזהאיך להגיב כשילד נופל ולגרום לו לקום מזהתהילה אלטמן2
הקטן שלכם מתרוצץ בשמחה בגן המשחקים ולפתע נופל. הוא בסדר גמור (זו היתה רק מעידה קלה), אך אתם מתפתים לחוש לעזרתו ופשוט להגיד לו שהכל טוב, אבל יש שיטה טובה יותר לעשות זאת (חינוך)
מתגוננים מרקטותאיך מתמודדים עם הפחד // הרב אוהד יוסףהרב אוהד יוסף1
בימים טרופים אלו שעם ישראל מצפה לישועה, רבים שואלים – כיצד ואיך מתמודדים עם הפחד? מה עושים כאשר הילדים מפחדים? אם נתבונן, נשאל איזו תועלת יש בפחד? (מאמרים)
הטריק שיגרום לילדים מתבגרים להיפתחהטריק שיגרום לילדים מתבגרים להיפתחתהילה אלטמן
אין שום הוראות הפעלה להורים למתבגרים, אך יש משהו שתוכלו לעשות בכדי לשפר את הסיכויים לגרום לילדיכם לשתף פעולה: תצטרכו לספר להם על עצמכם (משפחה)
אשת החשוד לילדיה: 'אבא אזוק - כבוד'. צפואשת החשוד לילדיה: 'אבא אזוק - כבוד'. צפוחיים גולדברג53
בעת הארכת מעצר נוספת, שבוצעה לחשודים באלימות ממאה שערים, זעק אחד מהם "יהודי אינו ציוני", והאישה הסבירה לשוטרת למה הביאה ילדים לראות כך את אביהם. צפו (חרדים)
אהבה מהי  // הרב אוהד יוסף בטור חינוכיאהבה מהי // הרב אוהד יוסף בטור חינוכיהרב אוהד יוסף3
באחת מהפגישות שלי הגיעה אלי אמא ולדבריה יש לה ויכוחים ומריבות בלי סוף עם בנה. היא אינה מבינה מה הוא רוצה. היא נותנת ומעניקה לו כל מה שהיא יכולה וחושבת שהוא צריך. אך הוא כל הזמן מטיח בה שאינה אוהבת אותו (חינוך)
אילוסטרציההורים, אל תסגרו בפניו את הדלתהרב אוהד יוסף6
הרב אוהד יוסף, נכדו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, העוסק כיום בחינוך, מציב את השאלה שאמורה להעסיק כל הורה: איך מתמודדים עם בן שלא הולך בתלם? / טור חינוכי (חינוך ילדים)
חנה מלכה גרוס"קראתי לזה 'ניקוי רעלים' כי כיבוד הורים זה כבד מדי"חנה מלכה גרוס42
ירקות מקולפים, מצות שאוכלים בשקית, לא נוגעים במזלג שנפל לרצפה - יש משהו יפה באתגר של חומרות של פסח, אבל איך אנחנו מתווכים אותן לילדים? (חינוך, הורים)
הגר"ש אלתר בשיעור במודיעין עיליתהצצה למשנתו החינוכית של הגר"ש אלתרשאול כהנא57
ביום עיון שנערך לבקשת האדמו"ר מבאיאן נשא הגר"ש אלתר משא מיוחד בפני מחנכי באיאן, בו הוא שטח את משנתו החינוכית • וגם: איך התמודדו הילדים עם הסגרן? (חסידים)
הבן שרוצה ליהנות בחיים, עם הרב סרברניקהבן שרוצה ליהנות בחיים, עם הרב סרברניקאלי דן1
איך רותמים את החשק הבריא להנאות העולם הזה עבור קידומו החינוכי של הילד? וגם, האם זה בסדר?! • סדרה שכל הורה ומחנך חייב לראות • צפו בפרק הרביעי (והגדת לבנך)
הבן שמכור לסמארטפון; הרב שלום סרברניקהבן שמכור לסמארטפון; הרב שלום סרברניקאלי דן4
הפעם נדבר על האתגר הגדול שמציבה הטכנולוגיה בפני בני הנוער, וההתלבטות - האם להתעמת או להיכנע? • סדרה שכל הורה ומחנך חייב לראות • צפו בפרק השלישי (והגדת לבנך)
הבן שלא נהנה ללמוד; הרב שלום סרברניקהבן שלא נהנה ללמוד; הרב שלום סרברניקאלי דן1
'את פתח לו'; הנער שלנו לא מצליח להתחבר למתיקות התורה, זאת בעיה אצלו או אצלנו? מה עושים? פרק שני בסדרה שההורים והמחנכים - חייבים לצפות בה (והגדת לבנך)
"את פתח לו" • צפו בפאנל החינוכי המרתק"את פתח לו" • צפו בפאנל החינוכי המרתקאלי דן3
כחלק ממגזין פסח של כיכר השבת, כינסנו פאנל חינוך לדון בקשיים של בני הנוער המתמודדים בדורנו. זווית נוספת למצוות החג, 'והגדת לבנך', לפי הרב סרברניק • צפו (מגזין חג)
"את פתח לו"; קשיי הנוער בדורנו • צפו בפאנל חינוכי מיוחד"את פתח לו"; קשיי הנוער בדורנו • צפו בפאנל חינוכי מיוחדאלי דן3
כחלק ממגזין פסח של 'כיכר', כינסנו פאנל חינוך לדון בקשיים חינוכיים של הנוער המתמודד בדורנו • יחד עם הרב ד"ר שלום סרברניק ור' אבא טורצקי נעסוק במצוות החג, "והגדת לבנך" • צפו (מגזין חג)
הבן שרוצה למרוד; הרב ד"ר שלום סרברניקהבן שרוצה למרוד; הרב ד"ר שלום סרברניקכיכר השבת6
אהבה או סמכות הורית? איך אפשר לחבר את הילד המנותק והמתמרד, האם זאת בעיה או דרך הטבע, הסידרה שהורים ומורים חייבים לצפות בה. פרק ראשון בהגשת אלי דן (מגזין חג)
'סדר' נפרד לילדים • מנהגי הפסח העתיקים'סדר' נפרד לילדים • מנהגי הפסח העתיקיםציקי ברנדוין3
הרב טריקי זצ"ל, מחשובי רבני מרוקו, הביא לארץ מנהגי פסח רבים - שכמעט ונשכחו • כעת משפחתו מתארת את המנהגים המרתקים - עליהם כנראה לא שמעתם מעולם / מיוחד (פסח)
מני הולנדר באולפן'והגדת לבנך': תכנים מיוחדים לילדים לפסח • צפוכיכר השבת19
משנה לשנה רף היצרתיות להפקת תעסוקות חינוכיות איכותיות לילדים עולה. 'כיכר השבת' הפיק תוכניות חינוכיות ייחודיות לילדים שיעלו במהלך ימי חול המועד (והגדת לבנך)
הגר"ש כהן"לעזוב את הכולל ולשבת ללמוד עם הילדים"ישי כהן19
בשל מגפת הקורונה וסגירת מערכת החינוך, מספר אברכים עלו למעונו של נשיא המועצת הגר"ש כהן בכדי לדעת כיצד לנהוג • הגר"ש הורה: "לעזוב את הכולל לטובתם" (אקטואליה)
כמו קסם: כך תעצרו התקפי זעם אצל ילדיםכמו קסם: כך תעצרו התקפי זעם אצל ילדיםתהילה אלטמן עריכה: שרי ברינר-שיפמן4
הבן שלי היה בן שנה וחצי כשהבחנו שהוא לא מבטא מילים כיאות. אז פנינו למטפלת בדיבור שעל הדרך, העניקה לנו מתנה: ביטוי הקסם שיעיל בבלימת התקפי זעם (משפחה)

עוד כתבות

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

כיכר facebook
מתגוננים מרקטות
הרב אוהד יוסף
איך מתמודדים עם הפחד // הרב אוהד יוסף
ז' בסיון תשפא1
הרב א.מ. סג"ל
כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
ניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!
כ"ח בתמוז תשפ
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27