הגר"ש כהןנשיא המועצת: 'לעזוב את הכולל ולשבת ללמוד עם הילדים'
כ"ט בשבט תשפא | 11.02.21
בשל מגפת הקורונה וסגירת מערכת החינוך, מספר אברכים עלו למעונו של נשיא המועצת הגר"ש כהן בכדי לדעת כיצד לנהוג בימים אלו • הגר"ש הורה חד משמעית: "לעזוב את הכולל לטובתם" (אקטואלי)
כמו קסם: כך תעצרו התקפי זעם אצל ילדיםכמו קסם: כך תעצרו התקפי זעם אצל ילדיםתהילה אלטמן עריכה: שרי ברינר-שיפמן3
הבן שלי היה בן שנה וחצי כשהבחנו שהוא לא מבטא מילים כיאות. אז פנינו למטפלת בדיבור שעל הדרך, העניקה לנו מתנה: ביטוי הקסם שיעיל בבלימת התקפי זעם (משפחה)
מרן הגר"ח קנייבסקי עמל בתורה בביתוהגר"ח קנייבסקי בכאב: מיליוני ילדים בסכנה רוחנית ונפשיתכיכר השבת55
מרן שר התורה הביע כאב על כך שהחינוך נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות; "מיליוני ילדי ישראל נמצאים כשנה בביתם, תוך סכנה רוחנית ונפשית", וקרא למצוא פתרון מיידי לפתיחת החינוך (חדשות)
סדנה להורים מתחילים, מהבית... • צפוסדנה להורים מתחילים, מהבית... • צפוכיכר השבת169
בכל מוצאי שבת, צמד היוצרים מני וקשטוק ואפי סקקובסקי מגישים מערכון חדש של 'ברדק', המתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת' • צפו בפרק 19 מהסדרה ששוברת את הרשת (חרדים)
הפגנה. אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבהמה יעשה הבן?! // מאמר מערכתמאמר מערכת64
התמונות המגיעות מהצמתים, כמעט כל ערב, מציפות שוב את המציאות המרה - הייצוג המשמעותי לצעירים שמקומם לא שם; היחידים - הולכים ונעשים רבים, והאתגר מתעצם (מאמר)
מצוקת הבנות: "הקורונה העצימה אתגרים"מצוקת הבנות: "הקורונה העצימה אתגרים"מרב סבר26
בנות טובות, מסמינרים מעולים - מצאו עצמן בתוך חושך. מתמודדות; הרב אלחנן רוזנפלד ורעייתו הגב' אסתי רוזנפלד על התמודדות הנערות החרדיות עם משבר הקורונה (חרדים)
הדיון באולפןאיך מונעים נשירה? 'חיסון לתחלואה רוחנית'אלי דן25
שאלת השאלות - 'איך מונעים נשירה?', מגיעה לדיון ב'אולפן כיכר'; אנשי חינוך אומרים כי "דרוש חיסון רוחני"; הם מתריעים מהמצב אצל בעלי התשובה ויש גם סקר חדש • פרק 3 (חרדי)
הזעקה של רב העיר: "צריך לדרוש מהמוסדות שיעשו יותר"הזעקה של רב העיר: "צריך לדרוש מהמוסדות שיעשו יותר"כיכר השבת15
רבה של מודיעין עילית רבי מאיר קסלר נשא דברים בפני הורים והציב כמה נקודות מרכזיות כדי להציל ולשמור על ילדינו בתקופה מאתגרת כזו; "אם נשב ונחכה - הכבשים יברחו מהעדר", התריע (חדשות)
אילוסטרציה; למצולם אין קשר לכתבהברוך מגוון הבריות / טור תגובה למכתב הילדחיים דיין8
כמו כולם כאבתי את כאבו של הילד ותחושת הבושה שחווה כשהמלמד הזכיר לו שהוא זקוק לריטלין. כשלא מדברים עם הילד על ההתמודדות שלו - מעבירים לו מסר שהוא פגום (טור)
אילוסטרציה; למצולם אין קשר לכתבהמכתבו של הילד, שהושאר בחנות: "לא מבינים אותי בחיים"כיכר השבת102
בחנות כלי בית בירושלים, על אחד המוצרים - איתר המוכר מכתב עלום שם, שהשאיר אחריו ילד, ובו זעקה מנהמת לבו: "להתחשב יותר בילדים ולא לפגוע בהם כי כל ילד הוא נשמה!" | מסמך (חרדים)
הבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תנהגיהבעל מפנק את הילדים יותר מדי? כך תנהגיתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן
יתכן שאתם כלל לא מפחדים מהמילה "לא", אבל הפרטנר שלכם אף פעם לא מסרב לבקשת ממתק או צעצוע חדש. כיצד תוכלו לעזור לו להפחית את הדחף שלו לפנק את הצאצאים? (משפחה)
איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?איך מחמיאים לילד אחד בלי שהשני יקנא?תהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן1
קנאה היא תגובה רגשית רגילה לחלוטין המופיעה לאורך חיי האדם. אנחנו פשוט משתפרים בהסתרתה כשאנו גדלים. אבל אצל ילדים היא נוכחת כל הזמן. אז איך מלמדים אותם לפרגן? (משפחה)
הגר"ג: "'מה נעשה באמריקה' - זה מעניין?"הגר"ג: "'מה נעשה באמריקה' - זה מעניין?"אבי רבינא19
ראש הישיבה התייחס להתעניינות של הבחורים בנעשה בבחירות לנשיאות ארה"ב, ותהה: "זה מעניין? קושיה זה מעניין, תירוץ זה מעניין", והוסיף תובנה חינוכית מיוחדת (ארץ)
מילים יוצרות מציאות // יהונתן שגבמילים יוצרות מציאות // יהונתן שגביהונתן שגב2
שוחחתי עם בחור צעיר ומוכשר המרותק לכסא גלגלים. לדבריו, יחסם של אנשים רבים הינו פוגעני ומחפיר. בימים אלו נידונה בכנסת הצעת חוק בעניין שינוי והתאמת הטרמינולוגיה הקיימת לאנשים בעלי מוגבלות, כי מילים יוצרות מציאות (חינוך)
תקיים לאורה של החסידות, על ידי תלמידיו של הרב יצחק גינזבורג'תלמוד תורה' שהוא בית חינוך לאורה של החסידותכיכר בשיתוף תורת חיים7
תלמוד תורה מתקדם לחסידות, המקבץ בתוכו מגוון רחב של תלמידים מחובשי כיפה סרוגה ועד חובשי כיפה שחורה הממוקם בשכונת הר נוף בירושלים (חיידרים, מקודם)
רה"י הדריך: שהילד יחוש אותך כידיד. צפורה"י הדריך: שהילד יחוש אותך כידיד. צפואלי רוטמן15
משלחת של הנהלת החינוך העצמאי, שעלתה למעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין לאור השלב הבא בפתיחת הלימודים שייצא לדרך בקרוב, שמעה ממנו מה מוטל כעת על ההורים והמורים (חרדים)
אילוסטרציה"רק רגע!" // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן4
חכה קצת, מה בוער? מה יקרה אם תמתין רק עוד כמה רגעים? העולם לא נברא ביום אחד, לא יקרה כלום, וכו'. שלל ניסיונות החילוץ להמתנה בביצוע גזר הדין - אינם מועילים (חינוך ילדים)
הגר"ג: "שהילד ירגיש שהמלמד ידיד שלו"הגר"ג: "שהילד ירגיש שהמלמד ידיד שלו"אבי רבינא13
במהלך כנס ראשי הישיבות לצעירים, ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין נשא דברים וביקש בלשונו המיוחדת ש"הילד ירגיש שהמלמד ידיד שלו, שיראה שחושבים עליו" (חינוך ילדים)
סוד חיי הנצח שלנו: חינוך הילדים // מאמרסוד חיי הנצח שלנו: חינוך הילדים // מאמראחד מרבני אירופה8
ההחלטה על פתיחת החיידרים, עוררה סערה תקשורתית, שעשתה גלים גם בחו"ל. אחד מרבני אירופה, במאמר מיוחד, משתף את ההסבר שלו להיגיון שבהוראת מרן שר התורה (טור)
להכיל את השונה // יהונתן שגבלהכיל את השונה // יהונתן שגביהונתן שגב3
האם אנו מכילים את השוני? לומדים ליהנות ממנו? כשפוגשים מישהו חריג, האם היחס אליו שווה והגון? לצערנו, רבים מתקשים ליטול חלק מלא בחברה כך שה"נגישות" היא חובתנו (חינוך)
יהונתן שגבמישהו מסתכל עליך מלמטה // יהונתן שגביהונתן שגב6
'אחרי הפעולות נמשכים הלבבות' - חייכו, תשמחו גם אם בפנים קצת עצוב והחגים האלו לא נראים כמו שתכננתם. הילדים שלכם ידעו וירגישו שאתם שמחים. חג שמח (מאמרים)
יתכן שאתם מפנקים את המתבגרים שלכם יותר מדייתכן שאתם מפנקים את המתבגרים שלכם יותר מדיתהילה אלטמן | עריכה: שרי ברינר-שיפמן3
הורות מודרנית מתמקדת בשאלה 'האם הילד שלי מאושר?' והתוצאה: למרות שנראה שאנחנו נותנים לילדינו הכל, הם בסוף הופכים לחסרי ביטחון. כך תדעו אם אתם מפנקים אותם (משפחה)
כִּי יְמִינְךָ פְּשׁוּטָה לְקַבֵּל שָׁבִים // חיים ולדרכִּי יְמִינְךָ פְּשׁוּטָה לְקַבֵּל שָׁבִים // חיים ולדרחיים ולדר21
אנו מבינים כי "לא מגיע לנו" ועדיין מבקשים ויודעים שהקב"ה יפתח לנו שער. הגם אנו נוהגים כך בכל הנוגע לקירוב רחוקים? ואפילו לקירוב קרובים? // הרב חיים ולדר בטור זעקה (חרדים)
מרגש: ביום בו הילד המיוחד קורא לך 'אבא'מרגש: ביום בו הילד המיוחד קורא לך 'אבא'כיכר השבת6
אביעד פרידמן, מחבר הספר 'ביום בו תקרא לי אבא' על גידול ילדים מיוחדים, בראיון מיוחד לאולפן 'כיכר השבת' בעקבות המהדורה החרדית של הספר, וברקע ימי הקורונה • צפו (בבית)
אילוסטרציהלמה אבא תמיד כועס? // הרב דוד פיירמןהרב דוד פיירמן7
"דודי, מה קורה לך? ככה מתנהגים? זוז מכאן, שב שם! תתבייש לך! למה אתה נוגע? הבט מה אתה מעולל!" • כל דרישה חינוכית - טעונה הסבר מפורט מראש (חינוך ילדים, משפחה)
אילוסטרציהכך תחנכו את ילדכם לנגישות ולקבלת האחריהונתן שגב5
אם נהיה כנים עם עצמינו, קבלת השונה היא חלק מהותי בעבודת המידות הפנימית של כל אחד מאיתנו. יהונתן שגב עם טיפים איך לגרום לילדינו להיות יותר רגישים ומנגישים (הורים)

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

כיכר facebook
הרב א.מ. סג"ל
כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
ניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!
כ"ח בתמוז תשפ
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27