שעון חכם'עתיד הדור בסכנה עצומה - בגלל שעון חכם'ישראל כהן88
גדולי הרבנים והפוסקים יוצאים במכתב חריף ופסק הלכה נגד השימוש ב"שעון חכם" ומגדירים את מוכריו כמחטיאי הרבים שמעמידים את עתיד הדור בסכנה עצומה • המכתב (חדשות)
למצולמים אין קשר לנאמר בידיעהילד שלי / הרב אברהם בורודיאנסקיהרב אברהם בורודיאנסקי1
גישות שונות בהדרכת הורים עוסקת בשאלה עד כמה נשקפת דמות ההורה בבנו "ילד לא טוב הוא לא תעודת כישלון להורים" וברור שכך • טורו של הרב אברהם בורודיאנסקי (פרשת שבוע)
הגר"ג תהה: "הגננת רוצה גיהנום?" • צפוהגר"ג תהה: "הגננת רוצה גיהנום?" • צפוישראל כהן23
במהלך מצגת שהוקרנה לגננות בכינוס החיזוק בביתר עילית - שנחשף ב"כיכר השבת" - הוקרנו דברי גדולי ישראל, בהם הגר"ג אדלשטיין שתהה אם הגננת רוצה גיהינום • צפו (בארץ)
הגר"ח: לא ללמד צחצוח שיניים בגני הילדיםהגר"ח: לא ללמד צחצוח שיניים בגני הילדיםישראל כהן64
צחצוח שיניים או לימוד תורה בגן ילדים? מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי נשאל על מספר נושאים חינוכיים לקראת כנס גננות בביתר עילית. ומה לגבי "עקידת יצחק"? צפו בתשובות (חרדים)
הרב פאדואו והמכתבהרב פאדווא הורה: להילחם במסירות נפשישראל כהן10
גזירת החינוך בלונדון, שנחשפה ב'כיכר השבת', ממשיכה לעורר סערה • בית הדין בראשות הגר"א פאדווא התכנס, אסר על המנהלים לחתום והורה להקים קפות צדקה למימון (בעולם)
ילדים בת"ת בלונדון. ארכיוןהמנהלים נאלצים לחתום על לימודי כפירהישראל כהן8
סערה בלונדון החרדית לאחר שחוזה שנחשף מלמד כי מנהלי המוסדות נאלצים לחתום על מסמך השלטונות המחייב לימוד של תוכניות כפרניות לילדים בנושא בריאת העולם (חרדים)
לעודד את התלמיד? אילוסטרציהדילמת החינוך: לעודד את התלמיד או לשלוט בו?תמר פפר
תלמיד המכין שיעורי בית בצורה מושלמת עשוי לזכות לעידוד-יתר בדמות ריבוי מחמאות,ממתק וכדומה. עם הזמן, הוא יפסיק להכין את שיעורי הבית מתוך הנעה פנימית, ויתמיד בכך רק בשביל לזכות באותם פידבקים חיוביים מצד המורה. הטריגר להכנת שיעורי הבית הופך חיצוני ולא פנימי, ונאבד מן התלמיד הסיפוק הפשוט והטבעי של יצירה עצמית. הדחף החיצוני של המורה ממית את רצונו הפנימי של התלמיד (צריך עיון)
מרנן הגראי"ל שטיינמן, הגר"ג אדלשטיין והחזון אישהיחס לנוער מתמודד: הוראת גדולי ישראל - "לאהוב ולקרב"ישראל כהן134
סרטון בו נראה הגר"ג אדלשטיין מורה את היחס הראוי לנוער מתמודד, הביאו גורמים שונים לטעון כי מדובר ב"פשרנות", אך מבדיקת "כיכר השבת" עולה כי זו עמדת גדולי ישראל לאורך השנים (חרדים)
ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין, אתמולחינוך התלמידים • הדרכת הגר"ג אדלשטייןישראל כהן5
האם מותר לספר לילד סיפור שאינו אמת, האם ישנה הצדקה לבייש תלמיד ברבים והאם המלמד צריך להתנצל בפני כל הכיתה? • ההדרכה של ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין (חרדים)
מרן הרב שטיינמן זצ"ל והגר"ג אדלשטייןמרן הגראי"ל: לכוון על הגרי"ג ב"על זקני עמך בית ישראל"ישראל כהן30
ה'ימח שמם וזכרם' על לפיד וחבריו, דעתו על הגרי"ג אדלשטיין ונגד גיוס לצה"ל, הצוואה של מרן הרב שך והעיקר בחינוך הילדים • שביבי הנהגה ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל (חרדים, בארץ)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לנאמראתה לא מאמין לעצמך, למה שהילד יאמין לך?נח טוניק10
"אתם חושבים שהם נהנים? אנחנו נהנים" נהם הרב אל תוך המקרופון הצורם. הוילונות היו עדיין מכוסים, אך אף אחד מהתלמידים לא האמין לו (דעות)
המשא המרכזי בענייני החינוךחינוך הילדים לשיטת מרן הרב שטיינמן • צפוישראל כהן27
במשך למעלה מ-20 דקות, בשנת תשס"ט, נשא מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל משא מיוחד בענייני חינוך הילדים • לאחר מכן במשך כחצי שעה השיב על שאלות ותשובות • צפו (חרדים)
להישמר מפני שריפות בבתים. אילוסטרציהבחורף עולה כמות השריפות בבתים - כך תשמרוkikar.co.il בשיתוף כבאות והצלה בישראל
שיעורו של הרב אריה שכטר: בקיאות ושיטות לימודשיעורו של הרב אריה שכטר: בקיאות ושיטות לימודכיכר השבת
הגאון רבי אריה שכטר, מגדולי בעלי המוסר, מעביר מידי שבוע שיעור שבועי בבית הכנסת 'מוסיוף' בירושלים, שיעור שעוסק במוסר וחיזוק • "כיכר השבת" מגיש מידי שבוע את שיעורו השבועי של הרב • השבוע בשיעור: שבקיאות ושיטות לימוד (יהדות)
אילוסטרציהחינוך או אילוף // טור חובה להורים ולמחנכיםהרב בנימין פריץ8
אנו רגילים שמטרה מרכזית בחינוך הינה להורות לילדים את הנכון והטוב, ולחייב שישמעו בקולנו - "סמכות הורית". אך האם אכן זו המטרה שאנו רוצים להגיע עם ילדינו בחינוכם? (הורים)
עזבת את הדרך? אין לך בית לחזור אליולהוציא ילד מהבית? זה מה שעוברים ההוריםהרב אברהם בורודיאנסקי11
הורים אוהבים את ילדם גם כשהוא בוחר דרך שונה ומסכימים לעשות בשבילו הכל. אולם מה קורה כשהנוכחות שלו בבית מהווה דוגמא שלילית לילדים האחרים שבבית? (חינוך בפרשה)
מצפן מדליק שמכינים עם הילדיםרגע של מדע: כך תכינו מצפן מדליק עם הילדיםכיכר השבת
אין שום סיבה לאפשר לילדים זמן מסך ארוך יותר כי חשוך בחוץ אבל עדיין מוקדם ללכת לישון. אז מה עושים? בונים מצפן מדליק. מדריך וידאו שלב אחר שלב (הורים, ילדים)
הגר"ג אדלשטיין בשיחתו למלמדים"לדבר עם הילדים על גיהנום, גן עדן ואמונה"ישראל כהן37
"מה שמחנכים בגיל הרך - נשאר בלב", אמר הגר"ג אדלשטיין למחנכים והורה להם לדבר עם הילדים על בריאת העולם, המבול, גיהנום וגן עדן, יראת שמים וכל ענייני האמונה (חרדים)
שיעורו של הרב אריה שכטר: שלום בית וחינוך ילדיםשיעורו של הרב אריה שכטר: שלום בית וחינוך ילדיםכיכר השבת1
הגאון רבי אריה שכטר, מגדולי בעלי המוסר, מעביר מידי שבוע שיעור שבועי בבית הכנסת 'מוסיוף' בירושלים, שיעור שעוסק במוסר וחיזוק • "כיכר השבת" מגיש מידי שבוע את שיעורו השבועי של הרב • השבוע בשיעור: שלום בית וחינוך ילדים(יהדות)
היא תאכל הכל ותבקש עוד!כך תגרמו לילדים לאכול ארוחת עשר בריאה ומזינהkikar.co.il בשיתוף מועצת החלב1
הילד חוזר מבית הספר עם הסנדוויץ' שלם? הנה 9 טיפים יעילים שיגרמו לו לאכול בהנאה ארוחה בריאה ומזינה - ואפילו לבקש עוד (חינוך ילדים, צרכנות)
אילוסטרציהתחנכו את כולם - 'איש אחר' יחנך את ילדיכםנח טוניק9
הקנאים הורסים את ילדיהם: בפרשתנו מובאים דברי השוטרים על אלו שאין להם רשות להילחם - אלו אותם האנשים שנפשם מעוניינת בכך, בטרם הספיקו לייצב את ביתם (טור דעה)
הרב בצלאל כהןזמן אלול כאן. איך תדעו שטוב לילד שלכם בישיבה?כיכר השבת9
הדבר החשוב ביותר בזיהוי הקשיים בזמן הוא הקשר והאימון בין הנער להוריו. על הבן לדעת שהוריו חפצים בטובתו. חשוב לוודא שיש מבוגר משמעותי שהנער יכול לשתף בכל ענייניו (דעות)
הפתרון להפרעות קשב וריכוז ללא כדורים. אילוסטרציהסובלים מהפרעת קשב וריכוז? יש טיפול ללא כדוריםkikar.co.il בשיתוף אטנגו3
אם הילד שלכם לא ממש מרוכז בזמן הלימודים בחיידר, אם קשה לו להקשיב לאורך זמן, או שהוא מתחיל לחלום כך באמצע היום – יש מצב שיש לו הפרעת קשב וריכוז מה שנקרא ADHD. אז החדשות הטובות הן שאפשר לטפל בזה בצורה טבעית ולאו דווקא צריך להתחיל עם מתן כדורים (משפחה, שיווקי)
מתנדבי איחוד הצלה.זהירות בדרכים: איחוד הצלה הדריכו בגני חינוך מיוחדkikar.co.il בשיתוף איחוד הצלה
מתנדבי איחוד הצלה, חובשים ופרמדיקים, העבירו בשבועות האחרונים הדרכת זהירות בדרכים לתלמידי 40 גני ילדים מהחינוך המיוחד בבני ברק. ההדרכה התבצעה לקראת יציאת הילדים לחופש הגדול: "חיונית לבטחונם של הילדים" (משפחה, שיווקי)
כך תעבירו את השעות הרבות עם הילדיםכך תעבירו את השעות הרבות עם הילדיםהרב אליהו מאיר פייבלזון7
מצפייה והקשבה להרצאתו של הרב פייבלזון, ר"י 'פתחי עולם', תוכלו לצאת עם שינוי תפיסה בסיסי בכל ההתנהלות השוטפת מול ילדיכם, החיוני בפתחה של תקופת בין הזמנים. צפו (חינוך)
"המשימה האחרונה"איך לגרום לילד לעזוב את גן המשחקים בקלותכיכר השבת2
נמאס לכם להצטייר כהורים חסרי סמכות? הנה שיטה פשוטה ויעילה במיוחד שתגרום לילדים להתנתק מגן המשחקים ולחזור הביתה (חינוך ילדים, משפחה)

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

כיכר facebook
הרב א.מ. סג"ל
כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
ניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!
כ"ח בתמוז תשפ
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27