8th day  druchhx  jhku. fgk..  rthui nuyh..
סטופ: 4 דברים שכדאי שתפסיקו לעשות עבור ילדיכםסטופ: 4 דברים שכדאי שתפסיקו לעשות עבור ילדיכםכיכר השבת2
כל יום אחר הצהריים, אתם נאלצים להתמודד עם שיעורי הבית של ילדיכם. יתכן שלעתים אתם ממש מכינים אותם עבורם, במקום פשוט לסייע? הנה עוד 3 דברים שכדאי שתפסיקו לעשות בשבילם (משפחה)
תרופת סבתא: 4 יתרונות שיש לבילוי עם סבא וסבתאתרופת סבתא: 4 יתרונות שיש לבילוי עם סבא וסבתאכיכר השבת1
על פי מחקר מ-2015 ממכללת בוסטון, קשר רגשי חיובי בין סבים ונכדים מחסן נגד סימפטומים של דיכאון, ועוד 3 יתרונות מובהקים שיש לעניין (משפחה)
מצטערים, אחים צעירים: מחקר מראה שבכורים יותר חכמיםמצטערים, אחים צעירים: מחקר מראה שבכורים יותר חכמיםכיכר השבת3
לאחים גדולים או בכורים ישנה נטיה טבעית לשלוט באחיהם הצעירים יותר ולהתפאר בפניהם על יכולותיהם המוגברות. מחקר מעניין שם קץ למריבות ונותן גושפנקא לעניין (משפחה)
נוטלים ידיים 20 פעם? הפרק הזה בשבילכםנוטלים ידיים 20 פעם? הפרק הזה בשבילכםכיכר השבת5
אם אתם מנסים להיפטר בכוח ממחשבות רעות שעוברות לכם בראש ולא מצליחים, מרגישים צורך לשטוף את הידיים שוב ושוב, הבן או הבת שואלים את אותה שאלה, רק כדי להיות בטוחים, למרות שכבר קבלו עליה את אותה תשובה הרבה פעמים... כדאי לכם לצפות בפרק הזה של "לדבר על זה" • צפו
מה עובר על הורים לילד עם הפרעת קשב?מה עובר על הורים לילד עם הפרעת קשב?כיכר השבת5
מה עובר על הורים, שתפקידם ללמד את הילד להסתדר עם הסביבה, ואילו ההפרעה גורמת לילד את ההפך - להתרכז בעצמו ולא להסתדר עם העולם • צפו • פרק שני (חינוך ילדים)
ההצעה שלי: אל תהיו צודקים! // טור דעהההצעה שלי: אל תהיו צודקים! // טור דעהמשה מנס9
זה לא תמיד קל ולא תמיד פשוט, ולמרות שיש רבים שיסכימו עם הדברים האלו, מעט מאוד הורים מתנהלים כך בפועל. תעבירו את המורה לצד שלכם והילד יהיה מאושר (חינוך ילדים)
אולפן 'כיכר': מה חווה ילד עם הפרעות קשב?אולפן 'כיכר': מה חווה ילד עם הפרעות קשב?כיכר השבת9
תכנית חדשה באולפן כיכר השבת: "לדבר על זה" עם חיים דיין ואריאל שטיין • הפרעת קשב, היא חוויה רק עם תסמינים חיצוניים, או שמדובר בחוויה פנימית רחבה יותר? (חינוך ילדים)
שואב אבק צעצוע: הדרך המתוחכמת לגרום לילדים לעזור בביתשואב אבק צעצוע: הדרך המתוחכמת לגרום לילדים לעזור בביתכיכר השבת2
בואו נהיה כנים. ילדים לא אוהבים לעזור במטלות הבית. נדרשת מסכת שכנועים כדי לגרום להם לאסוף את המשחקים שהם פיזרו ברחבי הבית. בחברת "דייסון" חשבו על פתרון: שואב אבק ילדותי (משפחה)
'כבד את אביך ואת אימך': המסלול הדו כיווני'כבד את אביך ואת אימך': המסלול הדו כיווניהרב אברהם בורודיאנסקי19
על המורכבות שביחסי הורים וילדים, על הרצון לקבל כבוד בסיסי מהילד, על מה שלנו היה ברור וכנראה לא ברור לילדינו, על ירידת הדורות של ההורים ולא בהכרח של הילדים (חינוך)
תפסתם את הילד שלכם גונב? כך תטפלו במקרהתפסתם את הילד שלכם גונב? כך תטפלו במקרהכיכר השבת2
בן הזקונים שלכם נתפס בקלקלתו כשהוא גונב שטר מרשרש מהארנק שלכם? לא נעים. הנה כל הסיבות שמניעות אותו לכך והדרכים באמצעותן תשימו קץ לתופעה (משפחה)
למה לא מומלץ לחנך ילדים לחלוק כל הזמןלמה לא מומלץ לחנך ילדים לחלוק כל הזמןכיכר השבת
הילד מגיע לפארק השעשועים עם צעצוע חדש. באופן מיידי מתאספים מסביבו ילדים שרוצים גם הם לחוות את המשחק, אך הקטן איננו מוכן. הנה למה כדאי לכם לעודד את הצאצא שלכם לשמור את הצעצוע שלו לעצמו (משפחה)
איך תצאו למסעדה עם הילדים שלכם ותשובו הביתה בשלוםאיך תצאו למסעדה עם הילדים שלכם ותשובו הביתה בשלוםכיכר השבת4
יציאה למסעדה עם ילדים היא פתרון מעולה להורים עסוקים במיוחד, ובנוסף, זו דרך מעולה לחוות זמן איכות איתם. אז איך תצלחו בילוי שכזה כשהקטנים רוטנים וכועסים? הנה כמה טיפים (משפחה)
הילד מדקלם ספרים שלמים בע"פ? יש סיבה מדעית לכךהילד מדקלם ספרים שלמים בע"פ? יש סיבה מדעית לכךכיכר השבת1
בוודאי יצא לכם להתפעל מכך שהפעוט שלכם מדקלם כל מילה מהספרים שאתם מקריאים לו. ילדים הם די מטורפים בכל הנוגע לשינון ספרים. אבל האם הם טובים יותר ממבוגרים? (משפחה)
אפליות: למה אתם לא צריכים להתייחס לילדיכם באופן שווהאפליות: למה אתם לא צריכים להתייחס לילדיכם באופן שווהכיכר השבת1
אחד הילדים טוען שאתם מעדיפים את אחיו יותר ממנו? לפעמים ההאשמות האלה מבוססות על תפיסות שגויות, אבל לעתים לא. כך תתייחסו באופן הוגן ולאיו דווקא שווה (משפחה)
הילד מרביץ? כך תפעלו בעת משבר ותמנעו את הפעם הבאההילד מרביץ? כך תפעלו בעת משבר ותמנעו את הפעם הבאהכיכר השבת3
הורות סמכותית היא סגנון המאופיין בציפיות גבוהות לילדיכם, אך נותן להם את המשאבים ואת התמיכה הרגשית הדרושה כדי להצליח. כך תיישמו אותה בהצלחה (משפחה)
אחת ולתמיד: איך תגרמו לילדים להקשיב לכםאחת ולתמיד: איך תגרמו לילדים להקשיב לכםכיכר השבת1
חשים לפעמים כי הילדים שלכם מתעלמים מכם? לדוגמא, אתם שואלים אותם על סדר היום שלהם והם עונים לכם "מה?" מבולבל ועוברים לעיסוקים שלהם? הנה 5 דרכים שיגרמו להם לשמוע בקולכם (משפחה)
סיפור למשפחה: נר החנוכה של המגיד ממזריטשסיפור למשפחה: נר החנוכה של המגיד ממזריטשכיכר השבת1
הרב עידו וובר בפינה מיוחדת ב"כיכר השבת" לכבוד חג החנוכה - סיפור לכל המשפחה • הדליקו את נרות החנוכה וצפו בסיפור על נר החנוכה של המגיד ממזריטש • צפו (משפחה)
הרב עידו וובר בסיפור לילדים לחג החנוכההרב עידו וובר בסיפור לילדים לחג החנוכהכיכר השבת1
הרב עידו וובר בפינה מיוחדת ב"כיכר השבת" לכבוד חג החנוכה - סיפור לילדים ולכל המשפחה • הדליקו את נרות החנוכה וצפו בסיפור על החסיד העשיר • צפו בווידאו (ילדים)
6 סימנים לכך שהילד שלכם יכול להשאר לבד בבית6 סימנים לכך שהילד שלכם יכול להשאר לבד בביתכיכר השבת1
כמה פרשנים להורות טוענים שהשארת ילדים לבד בבית הינה המפתח לשיפור עצמאות, אחריות אישית וביטחון. איך תדעו מתי הגיע הזמן והם כבר לא צעירים מדי? הנה שש אינדיקציות (משפחה)
המדע מאשר של'אמהות דוחפות' יש בנות מוצלחות יותרהמדע מאשר של'אמהות דוחפות' יש בנות מוצלחות יותרכיכר השבת
על פי מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת אסקס, נשים צעירות שאמהותיהן מציקות להן בהתמדה במהלך גיל ההתבגרות, צפויות להצליח בשלב מאוחר יותר בחיים (משפחה)
9 פעולות שיגרמו לילדים שלכם לפתח בטחון עצמי9 פעולות שיגרמו לילדים שלכם לפתח בטחון עצמיכיכר השבת9
אנו רוצים להגן על הילדים שלנו בכל דרך שניתן, אך עם זאת, אנו מעוניינים שהם יהיו בטוחים בעצמם ויקחו סיכונים. הנה 9 פעילויות אמיצות שיסייעו לכם לפתח בדיוק את הדברים האלו. הכי חשוב, למדו לשחרר (משפחה)
פיג'מה חדשה תסייע לכם לגמול את הילד מחיתוליםפיג'מה חדשה תסייע לכם לגמול את הילד מחיתוליםכיכר השבת4
אתם כבר ממש קרובים לגמילה, אבל כאשר מגיעה השעה ללכת לישון, אתם לא לוקחים סיכונים ומשתמשים בחיתול כדי להבטיח שלא תאלצו לפשוט סדינים ולקלח בשעה 2:00 לפנות בוקר. פיג'מה חדשה מהווה תחליף לחיתול (משפחה)
"הכנס הזה חשוב מאוד, כולנו צריכים להתגייס אליו זו מצוות הדור""הכנס הזה חשוב מאוד, כולנו צריכים להתגייס אליו זו מצוות הדור"כיכר בשיתוף אימ'ג
לא רק אחדות, אלא אף מעבר. התגייסות כלל מערכתית למען נוער בסיכוי. זו התחושה שמלווה בימים האחרונים את ההכנות לכנס נוער בסיכוי שתתקיים בע"ה ביום רביעי 28.11.2018 כ' כסלו במלון קראון פלזה ירושלים (נוער בסיכון, שיווקי)
4 היתרונות הגדולים של חדר ילדים משותף4 היתרונות הגדולים של חדר ילדים משותףכיכר השבת
בין אם אתם צריכים לשכן את ארבעת ילדיכם באותו חדר מפאת חוסר מקום ובין אם אתם, או הם, פשוט רוצים בכך, לחדר ילדים משותף יש כמה יתרונות. שיפור אמפתיה ויכולת שיתוף הם רק חלק מהם (משפחה)
14 דרכים להעסיק את הילדים ביום גשום14 דרכים להעסיק את הילדים ביום גשוםכיכר השבת2
יורד גשם בחוץ, גשם זלעפות, והילדים שלכם מטפסים על קירות. כאשר הפארק השכונתי מחוץ לתחום, אתם צריכים לגייס את התותחים הכבדים. הנה, רשימה של 14 פעילויות חוויתיות לילדים ביום גשום (משפחה)
לא תאמינו: מומחים ממליצים לתת לילדים לשחק ללא השגחהלא תאמינו: מומחים ממליצים לתת לילדים לשחק ללא השגחהכיכר השבת
לאפשר לילדים לשחק בחופשיות בחוץ וללא פיקוח מבוגרים, ארגון או התערבות, הוא נושא חם. מומחים נחושים בדעתם שהמוח של הילדים דורש זמן נפרד מהמבוגרים, לעבד מידע שנצבר במהלך היום (משפחה)

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

עדכונים
כיכר facebook