אאא

משרד הבריאות הודיע היום (ראשון) כי הוחלט להשיב את החיסון החי-מוחלש נגד הפוליו לשגרת החיסונים, זאת לאור התפשטותו של נגיף הפוליו בחודשים האחרונים. 

על פי הודעת משרד הבריאות, יש לחסן את כלל הילדים בישראל בחיסון החי מוחלש המגיע בטיפות, זאת בנוסף לחיסון המומת הניתן באמצעות זריקה.

 יצויין, כי במהלך 8 השנים האחרונות קיבלו ילדי ישראל רק את החיסון המומת (זריקה) שביכולתו למנוע תחלואה בפוליו, אך לא מונע את העברתו של הנגיף. 

בין הסיבות שהובילו להחלטה להחזיר את החיסון החי-מוחלש לשגרת החיסונים, נמצא החשש כי נשאי נגיף הפוליו עלולים להדביק במחלה ילד שלא חוסן כלל נגדה. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הפרופ' רוני גמזו, מנכ"ל משרד הבריאות אמר: "החל ממחר נבצע תגבור של החיסון החי מוחלש לחמישים אלף ילדים באזורים בהם עדיין הנגיף נמצא. הצלחנו לבלום את התפשטות הנגיף, עכשיו אנחנו צריכים למגר אותו".

לדבריו: "התגבור יתבצע בטיפות החלב בישובים בדרום, בעיקר בדואים וגם בפזורה. טיפות החלב יהיו פתוחות עד 8 בערב ובמקביל נערכים לכניסה לבתי הספר".

שרת הבריאות יעל גרמן אמרה: "הוועדות החליטו פה אחד להוסיף את ה-opv לשגרה. הוועדות תתכנסנה פעם נוספת כדי לקבוע באיזה גיל יינתן החיסון ובכמה מנות יקבלו".