אאא

חזית חרדית בחיפה? הסיעות המרכיבות את 'יהדות התורה', 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' המרכזית הגיעו לאחדות ביניהם וסיכמו על ריצה משותפת, כעת פני שני הסיעות להמשך האחדות ולצרף אליהם אף את מפלגת ש"ס בעיר.

הסיעות הגיעו להסכם שעות קודם התקדש יום הדין - יום הכיפורים. לפי ההסכם: במקום הראשון יוצב איש דגל התורה, חבר מועצת העיר מיכאל אלפר, במקום השני יוצב איש אגודת ישראל, חבר מועצת העיר אריה בליטנטל, ואילו במקום השלישי יוצב כנראה קפלן.

לפי ההסכם, תהיה רוטציה בין הסיעות על תפקיד סגן ראש העיר, כאשר ראשון יכהן בתפקיד נציג אגודת ישראל. בנוסף, אם יצליחו להכניס שלושה נציגים למועצת העיר, תהיה רוטציה על המקום השלישי.

ההסכם הגיע לאחר לחצים מכיוונה של דגל התורה שהעבירה מסר מאיים באמצעות "כיכר השבת" ימים אחדים לפני החג, "נרוץ לבד ונשיג שני מנדטים", איים אלפר. ואכן שעות לאחר אותו ראיון הפך האיום לרשמי, ובמפלגה קיבלו החלטה לרוץ למועצת העיר באופן עצמאי, אלא שלבסוף באגו"י התקפלו וקיבלו את דרישתם, ומכאן הדרך אל ההסכם המיוחל.

אריה בליטנטל, נציג אגודת ישראל בחיפה, מספר ל"כיכר השבת" כי "ביום שישי ערב יום הכיפורים הושג הסכם ואנחנו איתם יחד. האמת שאני לא יודע מדוע הגענו למצב של מחלוקת אבל כנראה שזה דרכו של עולם וברגע זה אנחנו עובדים יחד במלוא הכוחות כדי שנצליח".

הוא מסרב להתייחס לקרע העמוק שהיה בין הצדדים, ואומר כי "היו כל מיני עיכובים ובעיות בדרך להסכם אבל אנחנו מסתכלים קדימה ולא אחורה - על מה שהיה. יום כיפור עבר והכול שייך כבר לעבר ולא להווה או לעתיד. אנחנו רואים את עצמינו עובדים יחד למען הצלחת מפלגת 'יהדות התורה'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לא התקפלתי", מוסיף בליטנטל, "למען השלום ויתרנו הרבה וחלק מהוויתור היה על הדברים האלו כמו המקום הראשון".

כאמור, לאור אותו הסכם, נרשמת פניה מפתיעה מכיוונה של המפלגה האשכנזית, לצרף את התנועה הספרדית - ש"ס, לרשימה אחת מאוחדת.

"אנחנו מקווים שש"ס תצטרף אלינו, אנחנו מקיימים איתם משא-ומתן כדי שתהיה חזית חרדית מאוחדת של כל החרדים בחיפה, אני מקווה שהדבר יצלח ואנחנו נוכל להביא הישג גדול אפילו עד כדי 4 מנדטים", אומר בליטנטל.

ומה עם המפלגה הדתית 'הבית היהודי'? מבחינת בליטנטל אין על מה לדבר. "אנחנו לא יכולים להתחבר איתם בגלל שברשימתם מתמודדת אישה", הוא מצהיר בנחרצות.