אאא

מעמד מרגש בכותל המערבי:  אלפי בני אדם, ממגזרים שונים, השתתפו הערב (ראשון) בעצרת תפילה ברחבת הכותל המערבי למען שלושת תלמידי הישיבות הנעדרים מזה שלושה ימים. שמות הנערים החטופים לתפילה: יעקב נפתלי בן רחל דבורה. גלעד מיכאל בן בת גלים. אייל בן איריס תשורה.

הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו אמר לרבבות המשתתפים בכותל המערבי: "אנו מוכיחים לאויבנו כי עם ישראל חי ולא נישבר לעולם. העם כולו הגיע לכאן לכותל כאיש אחד בלב אחד מאוחד בתפילה לשלומם של החטופים שישובו במהרה לחיק משפחותיהם ועמם".

בתפילה לקח חלק גם הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון הרב יצחק יוסף, שאמר "היום כולנו אחים, וכולנו מתפללים לשלומם של האחים החטופים שלנו, אייל, גיל-עד ונפתלי". בתפילת האחדות לקחו חלק רבנים ממגזרים שונים, חרדים לצד ציונים דתיים.

במקביל, בחסידות בעלזא, בה נערכת הלילה שמחת שבע ברכות לנכדת האדמו"ר, נערך מעמד קריאת תהילים מיוחד בהשתתפות האדמו"ר. גורמים בחסידות סיפרו ל"כיכר השבת" כי זמן קצר לפני נטילת הידיים לסעודת המצווה, הורה האדמו"ר מבעלזא לאלפי החסידים להתאסף יחד בהיכל ביהמ"ד לאמירה בצוותא של ספר רביעי בתהילים למען שחרורם של בחורי הישיבה החטופים.

מוקדם יותר הערב הותר לפרסום כי אחד מתלמידי הישיבה שנחטפו על ידי טרוריסטים, חייג למוקד 100 של המשטרה ביום חמישי בלילה, שניות לאחר שעלה על הרכב, ולחש: "נחטפנו". בשל האיחור בהעברת המידע מהמשטרה לצבא, החיפושים אחר הנערים נפתחו רק שעות ארוכות לאחר האירוע.