אאא

בעקבות הפרסום ב"כיכר השבת" על חתן פרס ישראל, צלם "הארץ" אלכס ליבק, שירק לעברה של ילדה חרדית בת 4 חוללה סערה במערכת הפוליטית.

הגינויים החריפים הינם מקיר לקיר וכוללים חברי כנסת מכל המפלגות הדתיות והחרדיות שטוענים כי המקרה הנורא התרחש בשל גל ההסתה כנגד הציבור הדתי והחרדי.

יו"ר סיעת "יהדות התורה", ח"כ הרב ישראל אייכלר סיפר ל"כיכר השבת" כי ביקש מראש הממשלה לפתוח את ישיבת הממשלה השבועית בגינוי היריקה, כמו שפתח בשבוע את הישיבה בגינוי היריקה של החרדי על הילדה נעמה בבית שמש.

הוא ביקש מן המשטרה לחקור את התלונה ולעצור את החשוד ביריקה לחקירה. "לא תיתכן מדיניות של "איפה ואיפה", הוא אומר. "הזהרתי בשבוע האחרון כי ההסתה של כלי התקשורת תוביל חלילה לפגיעה מילולית ופיזית באנשים חרדים, ומצער לראות שהדבר כבר קורה".

ח"כ הרב ניסים זאב מש"ס התייחס גם הוא לפרשה: "צריך להבין שהציבור החרדי עובר בתקופה האחרונה גל של הסתה חסר תקדים, שמחלחל בכל מקום ובכל פינה. שונאי הדת בישראל מנצלים את הגל האנטישמי הזה. יש כאן אינתיפאדה תקשורתית נגד הציבור החרדי. כל העלאת הנושא של "הדרת הנשים" מטרתו להשניא את החרדים על הציבור הכללי בישראל".

ח"כ זאב הוסיף: "ברור שיש לגל ההסתה השלכות, והמקרה של ליבק הינו אלימות מהדרגה המכוערת ביותר. אני קורא למשטרה לחקור זאת ביסודיות".

ח"כ מיכאל בן-ארי מסיעת האיחוד הלאומי אמר ל"כיכר השבת": "אני לא מופתע אם יתברר שאכן אלכס ליבק עשה זאת. לאחר ההסתה האנטישמית שמתרחשת בישראל, ברור לכולם כי השלב הבא הינו שלב הפגיעה הפיזית בו עוברים מדיבורים למעשים כנגד הדתיים והחרדים.

"חבל שראש-הממשלה נתניהו נסחף אחר האווירה הציבורית שהתקשורת יצרה והצטרף אליה, במקום לרסן אותה ולגלות מנהיגות ואחריות לאומית", מוסיף בן ארי.