אאא

מאז הבחירות החוזרות בעיר בית שמש בהן ניצח גם בבחירות החוזרות ראש העיר הנבחר משה אבוטבול, שבים ועולים הקולות המגיעים בעיקר מקרב ארגונים ופעילים חברתיים חילונים - לחלק את העיר בית שמש ולהפריד בין האזור החדש - החרדי שיתנהל כעיר נפרדת מהאזור הוותיק בו קיים רוב חילוני מוצק.

נציגי הציבור החרדי בעיר זועמים על המהלך הנחשב לטענתם כ"עוקף דמוקרטיה" וכנוגד את תוצאות הבחירות האחרונות.

הבוקר (חמישי) מפנים חברי הכנסת של יהדות התורה אצבע מאשימה וטוענים כי בחסות המלחמה ומבצע צוק איתן מנסים נציגי הציבור החילוני ליזום מחטף ודיון מהיר בכנסת בכדי לאשר את הדבר.

ביום שלישי הקרוב צפוי להתקיים דיון בנידון בוועדת הפנים של הכנסת והח"כים של יהדות התורה משגרים מכתבים חריפים ליו"ר הוועדה מירי רגב בדרישה נחרצת לביטול הדיון.

ח"כ יעקב אשר כותב במכתבו לרגב: "נדהמתי לראות בסדר היום של ועדת הפנים לשבוע הקרוב ישיבה בנושא הפרדת עיר ואם בישראל דבר שהוא חסר תקדים במדינת ישראל. אך יותר הופתעתי גברתי מהעיתוי. האם לדעתך בימים אלה שעם ישראל בזכות אויביו המשותפים נמצא בפחד ובחרדה, ומתאחד כתף אל כתף, חילונים ודתיים, מסורתיים וחרדים, בכדי לעבור תקופה קשה זו העוברת על אזרחי המדינה, האם זה הזמן להעמיק שסעים ולשסות ציבור אחד במשנהו?".

"האם זה הזמן שפרנסי העיר ובראשם ראש העיר העסוקים מבוקר עד ערב במוכנות עירם ובהרגעת תושביהם במצב חירום זה, האם עכשיו צריכים הם לעצור את פעולותיהם ולהתכונן במרץ לישיבה בוועדת הפנים בראשותך אשר תעסוק בפילוג בשסע ובהסתה", תוהה אשר במכתבו, "אפילו החמאס כששולח את טיליו לעבר ערים בישראל לא מבדיל בין שכונות חרדיות לשכונות מעורבות אז כנסת ישראל תדון בנושא זה בימים אלו?".

"אני פונה אלייך באופן אישי וציבורי כאחד", כותב אשר, "הצעה זו היא תקדים מסוכן אפילו לדיון, אני מודע ללחץ שמספר פעילים פוליטיים בעלי אינטרסים, אשר אינם יודעים להפסיד בבחירות מפעילים עלייך, אבל לגרור את הוועדה שבראשותך לעסוק בדבר מסוכן כזה הוא לא ראוי ובוודאי לא בימים אלו שבהם עם ישראל כולו עסוק בדאגה לילדיו, שכניו, ולכלל תושבי מדינת ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לפיכך, אבקשך גברתי יו"ר הועדה לבטל את הדיון הנ"ל ובמקום זה אני מציע לפתוח שולחן עגול בהשתתפות הנציגים המקומיים וכן חברי כנסת מהמגזרים השונים בכדי לתרום לדו קיום בעיר בית שמש כי בסופו של יום אל תשכחי אנחנו אחים אנחנו", כותב אשר לסיום.

ח"כ מנחם אליעזר מוזס כותב במכתבו לרגב: "נדהמתי לראות בסדר יומה של ועדת הפנים, דיון שנקבע ליום שלישי הקרוב בנושא חלוקת העיר בית שמש. בימים אלו, כשכל המדינה חזית, וכולם מאוחדים כחזית אחת נגד אויב אחד, נראה לי שאין זה מן הראוי להציף ולדון בנושאים שכל תכליתם פילוג, שיסוע והעמקת הקיטוב בציבוריות הישראלית".

"הדיון בחלוקת העיר בית שמש הוא פופוליסטי לחלוטין וסותר הכרעה שהתקבלה בצורה דמוקרטית על ידי הבוחר", טוען מוזס, "הרי באותה מידה נדרש דיון בחלוקת ירושלים והפרדת חלקה המזרחי מחלקה המערבי, או בחלוקת חיפה עילית מחיפה תחתית, או עכו היהודית מעכו הערבית, רמלה, לוד וכן הלאה".

מוזס מסיים את מכתבו: "אני קורא לך להפעיל שיקול דעת אחראי ולבטל מידית את הדיון בנושא ולא לתרום להלהטת רוחות מיותרת".

בעקבות פנייתם, החליטה יו"ר הוועדה מירי רגב לבטל את הדיון בוועדה.