אאא

ל"ג בעומר תשע"ד: חבר הוועדה לענייני מירון ח"כ ישראל אייכלר מאשים את משטרת ישראל: "פגעתם בחופש התנועה של רבבות העולים למירון".

ח"כ אייכלר התייחס בצהריים (שלישי) לכוונה של המשטרה למנוע מתחבורת האוטובוסים הפרטיים להגיע עד הר מירון ביום ל"ג בעומר ותקף את משטרת ישראל במהלך שאילתא שהגיש לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ ואמר: "אם תצליחו למנוע פקקים על ידי דילול מספר המתפללים, זו לא הצלחה אלא כישלון. אם תפגעו באלף אוטובוסים פרטיים ולא תאפשרו להם לפרוק את הנוסעים במעלה ההר, תגרמו להתנפלות המונית על אוטובוסי אגד ותהפכו את הציבור לכל דאלים גבר".

"אתה אמרת בשנה שעברה שחייבים להכין עוד חמישים דונם חניונים, כדי להזרים את התנועה למירון", המשיך אייכלר ואמר לשר לביטחון פנים: "מאז הממשלה לא עשתה דבר בענין. במקום זאת החרמתם את החניונים של הרכב הפרטי לטובת האוטובוסים בלית ברירה. אני מברך על היענותך לדרישת ועדת הפנים והורית למשטרה לארגן ברגע האחרון חניונים הקיימים בערים כרמיאל, צפת וטבריה. אבל חייבים גם להכין מיידית שאטלים שיאספו את נוסעי הרכב הפרטי. אחרת לא יהיה מי שיעלה אותם ומי שיחזיר אותם לחניונים".

"בעצם הזנחת הצורך בהכנת חניונים מספיקים, פגעתם בחופש התנועה של בעלי הרכב הפרטי ויצרתם עומס נוסף על התחבורה הציבורית, המקוצצת בגלל החלטת שר החינוך להפעיל את בתי הספר בל"ג בעומר. כמו כן אבקשך למנוע אפליה נוספת שתוכננה להתבצע בין אוטובוסי אגד לאלף אוטובוסים פרטיים, שיורחקו לחניוני עין הוזים וספסופה. אם תהפכו את מעגל התנועה ממחלף אליפלט, צפת, מירון, צומת חנניה וצומת עמיהוד לדרך חד סטרי לאוטובוסים בלבד, לא תהיה שום קריסה. כל האוטובוסים יוכלו לעלות עד למרגלות הר מירון".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסיום דבריו של אייכלר הגיב השר אהרונוביץ ואמר כי הוא מתחייב לבדוק את תכנית מעגל התנועה הגדול, שהוגשה לו ולמשטרה.

כמו כן אמר השר לביטחון פנים כי בניגוד לפרסומים, המשטרה כן תאפשר לאוטובוסים הפרטיים לפרוק את הנוסעים במעלה ההר, לפי הערכת מצב שתבוצע כל העת, על ידי מפקדי התנועה במקום.

בתוך כך יצוין כי ועדת הפנים את מינתה הח"כים ישראל אייכלר, דוד אזולאי, זבולון כלפה ודוד צור לוועדת משנה מיוחדת לענייני מירון.