אאא

ח"כ יעקב אשר, התייחס היום (ראשון) במהלך סיור של ועדת החינוך של הכנסת למצבם של המוסדות החרדיים בירושלים, ואמר כי ישנן שתי סיבות העומדות מאחורי מצבם הלא תקין של המוסדות.

מלבד ח"כ יעקב אשר, וחברי ועדת החינוך, השתתפו בסיור גם מנהל האגף לחינוך חרדי איתמר בר עזר, וסגן ראש עיריית ירושלים יצחק פינדרוס. 

עוד בנושא: 

ח"כ יעקב אשר הסביר על מצבם הרעוע של המוסדות החרדיים, ואמר: "דבר זה נובע משתי סיבות, האחת, כי ישנם אלו שאומרים בחרתם לא ללמוד בחינוך הממלכתי אז תסדרו עם בחירתכם, והדבר איננו נכון כיוון שציבור זה לומד הרבה יותר שעות לימוד מהתלמידים בציבור הממלכתי".

"הסיבה השנייה היא הגידול הטבעי שהוא ברוך השם גדול מאוד והמדינה לא מצליחה להתאים עצמה לכך. מצוקת הקרקעות גדולה, ילד הוא ילד, והוא חייב שיהיה לו מקום לימודים מסודר".

לדבריו של ח"כ אשר: "אי אפשר לזלזל בזה, הצפיפות הרבה והמבנים אשר לא מתאימים למוסדות חינוך מהווים מפגע בריאותי אשר מסכן את בריאותו של הילד, וזה פוגע בהרבה מישורים. לא נפתור הכל במכה אחת".

"בת חרדית המסיימת את 12 שנות לימודיה יכולה להתחרות מול כל בת אחרת בכל נושא שבעולם. משום מה אוהבים להשתמש בכל פעם בזה שאין להן תעודות מוכרות, ודבר זה הוא שקר, כיוון שהידע הוא אותו ידע, רק שמה של התעודה שונה" אמר ח"כ אשר בהתייחסו לחינוך החרדי.

"אי אפשר להעניש ילד שנולד להורים שחינכו אותו בדרך חינוך מסוימת, לנהוג בדרך חינוך אחרת. לא יצליחו על ידי מניעת תקציבים לנסות ולהשפיע לחנכם בדרך חינוך אחרת" אמר ח"כ אשר.