אאא

רדיפת עולם התורה: יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני במתקפה חסרת תקדים נגד שופט בית המשפט העליון אליקים רובנשטיין אותו הוא מכנה "רשע שגזל את הלחם של הילדים".

אתמול (ראשון) בית משפט העליון בהרכב מורחב ביטל את הקצבה של הבטחת הכנסה של אברכי הכוללים החרדים בישראל. הסיבה: המלגה מנציחה את "חוסר השוויון" והיא אינה תורמת ליציאת חרדים לעבודה.

פסק הדין של בית המשפט העליון נכתב על ידי השופט אליקים רובנשטיין, חובש כיפה סרוגה.

    קראו עוד: בית המשפט העליון ביטל הבטחת ההכנסה לאברכים

הצהריים (שני) תקף גפני במליאת הכנסת את השופט רובנשטיין: "שופט בבית-המשפט העליון, שאיננו מכיר בצערם של תלמידי חכמים. מה הפסק הזה יעשה? מה הוא יעשה? הוא יעשה שיהיו ילדים במדינת ישראל, לא המשפחות שאתם מכירים, זה לא משפחות האברכים הרגילות שהאשה עובדת, שיש להם דירה.  מדובר במשפחות שאין להם כלום! כלום!".

"אליקים רובנשטיין לקחת ילדים שלא יהיה להם חלב בבוקר, שלא תהיה טעות! איזה אכזריות, איזה התנהלות, התלמיד הכי צעיר בישיבה הכי קטנה פורך את התורה שלו (של השופט) המהוללה הזו, תוצאת הדברים שהמשפחות הללו לא יוכלו לתת פרוסות לחם לילדים שלהם.

"על מי אנחנו מדברים? אנחנו לא מדברים על האברכים, מדברית על שמינית ממספר האברכים בארץ, אולי אפילו פחות, הכי עניים!" זעק גפני במליאה.

על פסק הדין שכתב רובנשטיין אמר גפני: "שופט בית - המשפט העליון כותב שטויות. פשוט לא מתחיל, לא נגמר". 

יו"ר 'דגל התורה תקף את בית המשפט העליון ועקץ את השופט: "איזה בית - משפט אכזרי זה. איזה שופטים בבית - משפט עליון, ועוד אחד חובש כיפה".

ח"כ איציק כהן העיר לגפני: "כיפה סרוגה".

גפני השיב: "כיפה סרוגה. לא רלוונטי, אתה יודע מה, לא רלוונטי". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גפני לא היסס ותקף בצורה חריפה ישירות את השופט וכינה אותו: "החצוף הזה, האכזרי".

ח"כ קארין אלהרר העירה לגפני: "הגזמת".

גפני הוסיף בזעם: "הרשע!".

ח"כ קארין אלהרר: "גפני, באמת הגזמת. שופט בית-משפט עליון, באמת".

אמש תקף יו"ר ש"ס אריה דרעי את החלטת בג"צ ואמר: "צר לי שבית המשפט הצטרף למקהלת השנאה נגד ציבור שמוכה בכיסו ללא הרף בשנה האחרונה, לא ניתן להפוך את לומדי התורה לשק החבטות הלאומי".

ח"כ יעקב ליצמן הגיב גם הוא ואמר: "חלטת בג״צ למנוע תקצוב הבטחת הכנסה לאברכים זו הכרזת מלחמה על זכויות לומדי התורה בישראל. בכך הפך בג"צ למוציא לפועל של מדיניות ההתנכלות נגד החרדים של ממשלת נתניהו ולפיד".