בקרב החסות? מלך מרוקו וח"כ זאב
אאא

לא עברו מספר שבועות מאז עורר השר אלי ישי סערה בפנייתו לנשיא המדינה בבקשה להעניק חנינה לח"כ בניזרי על רקע עדתי וסערה חדשה בפתח.

בראיון לתוכנית "חדשות לבקרים" עם גלעד כהן ברדיו "קול ברמה" אומר ח"כ ניסים זאב מש"ס כי הח"כים של תנועתו נרדפים על רקע עדתי וכי השד העדתי חי וקיים, נושם ובועט. נסים אף מספר על ייאוש ממערכת המשפט הישראלית ומציע לבניזרי לבקש חסות ממלך מרוקו ומכל הספרדים לפנות לקבלת הגנה ממדינות ערב המתונות.

זאב דיבר על כניסתו לכלא של בניזרי ואמר: "מה שאמר טומי לפיד כי עוד יכניס את חברי ש"ס אחד-אחד לכלא וחזר על זה מעל בימת הכנסת, יש מי שמתכוון לכך ברצינות. זה הסיכון של נבחרי הציבור, מי שנבחר מטעם תנועת ש"ס צריך לדעת שעלול להיחקר באיזה שהוא שלב. אנחנו נרדפים חד משמעית. שלא יגידו שהעניין העדתי לא קיים , הנושא העדתי בועט, נושם, חי וקיים".

"תנועת ש"ס מאיימת. הם רואים בנו בעיה אסטרטגית, לא רק חרדית. ש"ס קובעת מדיניות ברוב התחומים כיום. עצם ההשפעה שלנו מהווה עליהם איום".

זאב תקף את השופט העליון אדמונד לוי ואמר: "המקרה של בנזירי הוא עוול הזועק לשמים. במקום לטפל באלימות, ברצח ובפשיעה, מייצרים עבריין פוליטיקאי ולוקחים שופט ספרדי לייפות את זה. אני חבר כנסת וחובתי להעביר ביקורת כאשר רואים דברים לא נכונים".

זאב הוסיף על השופט לוי "צריך לשאול מה דחף אותו. יש תחושה של רדיפה, של שנאה. צריך לומר בראש גלי, בלי פחד, ללא כחל וסרק, לא נהיה שפנים, תולעים וחגבים בעיניהם. יגיע הזמן שהאמרה תהיה ברורה וחד משמעי ע"י נציגי ציבור, לא צריך לפחד מאיש. מחובתנו לעשות זאת. אם לא נשמיע זעקה, אבוי לנו.. אתה רואה מה קורה. כל יום יש רצח.. מה המשטרה והמדינה עושות? לוקחים יהודי צדיק ומכניסים אותו לכלא ועושים את זה כדגל? לא מתביישים?! לא מתביישים לומר שש"ס היא ´מעשיהו´. המטרה היא להשפיל ולבזות. אי אפשר לעצום עיניים".

לח"כ זאב הצעה חדשנית לבניזרי: "מקום הרב בנזירי הייתי פונה למלך מרוקו לקבל חסות. לקבל הגנה. אחרי שראיתי שמערכת המשפט דחתה אותו מספר פעמים, הוא היה צריך לבקש חסות ממדינות ערב המתונות. זה דבר שהיה צריך להיאמר, אנחנו לא הפקר. לא בשר תותחים של אף אחד".

הח"כ נשאל האם מעדיף חסות של מדינת ערבית ממדינת ישראל? "כן. מערכת המשפט פה לצערי אטומה".

זאב נשאל על אמירה זו האם לדעתו יש יותר צדק בעולם הערבי ממדינת ישראל?

"אם לא נמצא אוזן קשבת ונרגיש עצמנו נרדפים, לכל ספרדי יש זכות לקבל חסות מהמדינה שהגיע ממנה. בנזירי מרוקאי, הוא יכול לקבל. אולי צריך לערב את מלך מרוקו. אין כתובת. תגיד לי מי הכתובת? באם פונה לבימ"ש עליון והוא דוחה אותה על הסף, למי הוא יפנה?".