(צילום: פלאש 90)
אאא

בחירות בפתח? על רקע הדיווחים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ממתין לתשובת החרדים האם יתמכו בו אצל הנשיא לאחר הבחירות להרכיב את הממשלה, אומר ח"כ יעקב אשר מ'דגל התורה' כי "יש דיבורים כאלה ואחרים אבל אנחנו לא נמצאים במצב לא של משא ומתן ולא של תשובות לשאלות".

בראיון למרדכי לביא ב'קול ברמה' אומר אשר: "אנחנו רואים קואליציה בלתי אפשרית שלא מתפקדת וראש ממשלה שכנראה מבין שהוא בחר את השותפים החדשים שלו בקדנציה הזאת וזו לא הייתה בחירה כל כך טובה. יש לו קשיים גדולים מאד, יש ריח בחירות".

ביבי ממתין לתשובה מכם? 

"יש דיבורים כאלה ואחרים אבל אנחנו לא נמצאים במצב לא של משא ומתן ולא של תשובות לשאלות. ברור שכל אחד בודק את האופציות שלו, גם בוז'י הרצוג עשה את זה... מבחינתנו התשובה היא פשוטה".

לביא: אנחנו יודעים שכולם בודקים את האופציות ושכולם מדברים על בחירות, השאלה היא, האם ביבי ממתין לתשובה מכם, האם תתמכו בו בבחירות הקרובות, ואם כן, האם הוא מפרק את הקואליציה היום?.

אשר: "יכול להיות שאם הוא יגיע למסקנות כאלה ואחרות הוא יעשה את מה שהוא יעשה, אבל אנחנו לא נמצאים במצב שאנחנו צריכים לתת תשובה למישהו או חייבים לתת תשובה למישהו על משהו.

"יש מצב פוליטי ואנחנו לא מתכוונים לרוץ לשום מקום ומבחינתנו הדבר הנכון ביותר הוא לשבת ולראות איך מתפתחים העניינים הפוליטיים, בצורה זו או אחרת, אבל אנחנו לא נמצאים במשא ומתן".

אז אתה מכחיש שנתניהו ממתין לתשובה מכם? אתם לא צריכים לענות לו שום תשובה? "יש דיבורים מכל הצדדים, ממקורבי נתניהו מפה ומשם, כולם בודקים את האופציות. אנחנו לא מחכים לתשובה ממנו. והוא, יכול להיות שמנסה לדעת מה אנחנו נעשה במקרה כזה או אחר.

"אנחנו בכלל לא בטוחים שאנחנו צריכים לתת תשובות היום למה יקרה לאחר הבחירות או ביום הבחירות. האופציה שנמצאת היום הכי נכונה מבחינתנו היא שהממשלה הזאת תתפרק וילכו לבחירות".