אאא

חילוקי דעות ביהדות התורה? בניגוד לאופוזיציה הלוחמנית שמציגים חברי הסעה החרדית ביממה האחרונה במליאת הכנסת, מתברר כי יש מי שסבור אולי שצריך לפעול אחרת, בדרך חיובית יותר כלפי הממשלה החדשה ושותפיה.

חבר-הכנסת מנחם לייזר מוזס, נפרד היום (שלישי) מתפקידו כסגן שר החינוך, ובדבריו החמיא מאוד לשר החינוך הנכנס, שי פירן מסיעת 'יש עתיד'.

בתחילת דבריו אמר מוזס כי הוא מקווה שפירון לא יהיה שר חינוך של יש עתיד אלא של כלל מערכת החינוך. "החינוך שלנו", הוסיף מוזס, "הוא האיכותי ביותר גם ללא ליב"ה, לא ניתן להזיק לנו בחינוך המשובח".

לאחר דבריו אלו, שהביעו את עמדתה של היהדות החרדית, הגיע מוזס לחלק "המעניין" של דבריו, כשבחר לחלוק מחמאות ואיחולים לבביים לשר החינוך היוצא גדעון סער ולשר החינוך הנכנס שי פירון.

בדבריו לשר גדעון סער, אמר מוזס: "שר החינוך היוצא, ידידי הנאמן, מי שלא רצה אותך בחינוך יקבל אותך כראש ממשלה ושר החינוך". לשר שי פירון אמר: "ואתה הרב פירון, נצר למשפחת חסידי ויז'ניץ, תהיה בעזרת השם הרב הראשי לישראל".

פירון שישב בשורת המזרח הגיב בקריאת ביניים: "אם אני חסיד ויז'ניץ אז מי אמר שהחרדים לא בקואליציה".

בהמשך, בנאומו, אמר פירון למוזס: "סבתא שלי היתה שרה לי שירים, אולי מויז'ניץ אולי מגור, אתה נשמע נחמד, כשיהיה לך משעמם באופוזיציה תעלה למשרד, לספר ולדבר. אולי נארגן לך גם חדר".

יצוין כי מוזס נעדר אמש מההצבעה על אישור הממשלה וזאת בניגוד לסיכום בסיעה על הצבעת מחאה.

בלשכתו של מוזס אומרים ל"כיכר השבת", כי דבריו של מוזס על תפקיד הרב הראשי נאמרו בבדיחות.