אאא

בחסדי שמיים, חל במהלך החג שיפור במצבו של הגאון רבי שמואל אוירבך שאושפז בערב החג בעקבות דלקת ריאות ממנה סובל. כך מסרו לתקשורת מקורביו של הרב אוירבך עם צאת החג. עם זאת הם הדגישו כי הוא עדיין מקבל טיפול אנטיביוטי דרך הווריד.

הרב בני פישר, יו''ר ארגון "מגן לחולה", אמר הערב ל"כיכר השבת" כי "עבר על ראש הישיבה חג רגוע. לפני החג הרב אושפז בשל דלקת ריאות קשה שלוותה בחום גבוה". הרב פישר מדגיש כי "במהלך החג הסתמנה מגמת התייצבות. הרב עדיין נשאר במחלקת טיפול נמרץ להשגחה אולם הרושם הוא שמגמת ההתיצבות והשיפור נמשכת, והרי שכבר ביום יומיים הקרובים הוא יועבר למחלקה רגילה".

הרב פישר מציין כי הנהלת בית החולים אפשרה באופן חריג לפתוח חדר מיוחד במחלקה לצורך תפילות החג של הרב.

לדברי מקורביו, לחדר שהפך לבית הכנסת הובא ספר תורה מביתו וכן ספר נביא יחזקאל. כמו כן נערכו בחדש גם סעודות החג. בליל החג, יצא הרב אוירבך מחדרו לתפילת ערבית, ונשאר במקום לסעודת החג ולתיקון ליל שבועות עד לתפילת השחרית. במהלך החג הגיעו רגלית עשרות מתלמידיו המתגוררים בשכונת רמות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"ראש הישיבה עלה לתורה בשחרית בעליית עשרת הדברות ובירך במי שברך את תורמי כמה מקופות הצדקה כמנהגו מידי שנה" מספרים מקורביו.

בצהרי החג, מסרו רופאי בית החולים למקורבו של הרב אוירבך הרב דוד בידרמן כי מצבו השתפר בצורה ניכרת והטיפול התרופתי מסייע להחלמתו.

שעה לאחר צאת החג הגיעו בחורים מישיבת "מעלות התורה" לחדרו של הרב אוירבך, וסיפרו לו על התפילות לרפואתו, כשלאחר מכן, מסר להם הרב אוירבך שיחת מוסר.