חלות מפנקות לחיילים משפית 'כיכר'
(צילום: shutterstock)
אאא

עשרות תבניות עמוסות אוכל ביתי, חלות לשבת, מלאי מוצרי היגיינה וכמות גדולה של ציציות חאקי יעשו את דרכם היום לכיוון שטחי הכינוס של חיילי צה"ל הנלחמים במסירות בעזה. מדובר ביוזמה פרטית של שפית "כיכר השבת" - מורן פינטו שבבעלותה נמצא קייטרינג "אניני טעם".

"אם יש לי את היכולת, איך אני יכולה להישאר אדישה?" מחייכת מורן, שעומדת במרכז סלון ביתה שכעת נראה פחות או יותר כמו מחסן, סביבה הררי חבילות המיועדות להגיע לחיילים עוד הערב. מלבד התפקיד שנטלה על עצמה, מורן עצמה אפתה 10 קילו של חלות גדולות ומפנקות לארוחות השבת. 

בתחילת השבוע פנתה מורן למסעדת רודריגז בהר חוצבים, שנענו בשמחה ותרמו כמות בלתי מבוטלת של סלטים מבושלים, כמו חצילים, כרוב קצוץ, גזר חריף, לחיילים היקרים שעומדים לבלות את השבת הקרובה בין אבק טנקים להדי פיצוצים.

בנוסף, אנשי שכונות רמת אשכול ומעלה דפנה בירושלים התגייסו בלב רחב ושיגרו לבית משפחת פינטו, שהפך לנקודת האיסוף, תבניות מלאות בתבשילים ביתיים, ועגלות המכילות מוצרי היגיינה, מגבונים ואפילו מגבות רחצה. אנשי השכונות צירפו מכתבים מרגשים לחבילות בהם הם מוסרים את הערכתם ללוחמים ומברכים אותם שיזכו לחזור לשלום.

לפני יומיים, תרמו תושבי שכונת פסגת זאב בבירה למעלה מ-20 אלף שקל תוך יום אחד, באמצעותם נרכשו ציציות חאקי ללוחמים בשטח וציציות לבנות לתומכי הלחימה שנותרים בחוץ. הציציות נארזו יחד עם התיקון הכללי כסגולה לשמירה.

"אנחנו עם אחד" מסכמת מורן, "החיילים האמיצים בליבנו תמיד. ברגעי ההפוגה הם יכולים להרגיש את החיבוק הגדול של עם ישראל".

מתכון נהדר לחלות ביתיות תמצאו כאן.

כמות גדולה של ציציות חאקי ולבנות
כמות גדולה של ציציות חאקי ולבנות