אאא

ישראל ממשיכה בהפסקת האש, חמאס לא: גורמים ביטחוניים הודיעו הלילה (ראשון) כי הקבינט המדיני ביטחוני החליט להאריך את ההפוגה ההומניטרית ב-24 שעות נוספות (עד חצות הלילה של יום ראשון). בחמאס מנגד, אמרו מוקדם יותר כי אינם מכירים בהמשך הפסקת האש. 

כהוכחה לכך שמדובר בהפסקת אש חד צדדית, אזעקות נשמעו במוצאי השבת בערים שונות באזור הדרום ובחלק מאזורי השפלה, זאת שעה קלה לאחר השעה 20:00 בערב (מוצ"ש), אז הייתה אמורה לפוג הפסקת האש שהוארכה עד לחצות הלילה. בין היתר, נורו רקטות מעזה לעבר אשדוד ואשקלון, ויירוטים התבצעו מעל גדרה. במקביל, הירי מעזה לעבר הישובים בעוטף עזה - נמשך.

דובר חמאס בעזה סאמי אבו זוהרי הכחיש כי הושג הסכם להארכת הפסקת האש בארבע שעות - כפי שדיווחו גורמים ישראלים: "אין הסכם להאריך את הפסקת האש", אמר, איסמעיל הנייה אמר גם הוא כי "ההתנגדות עומדת איתן, אין שום כוח על פני האדמה שיכול לסחוט את עמנו. החלטנו לקחת את חירותנו וכבודנו ולא נאפשר לסגת".

דובר צה"ל  תא"ל מוטי אלמוז אמר כי הוא מציע להסיר את לוחות הזמנים מסדר היום ולהתרכז בפעילות ברצועה: "תשתית הטרור שנמצאה היא משמעותית, אנחנו צריכים לסיים את המבצע כשהמנהרות שאנחנו מכירים מושמדות", אמר בראיון לאולפן ynet. "אני מציע להסיר את עניין לוחות הזמנים מסדר היום ולהתרכז בפעילות".

"הטיפול דורש זמן, ואנחנו לא רוצים להלחיץ את החיילים שפועלים שם במרץ. ברגע שהדרג המדיני ינחה אותנו במושגי זמן, נפעל אחרת. הימים האחרונים מעידים על חומרת האיום. ראינו עיר תחתית, שחמאס ניסה להכין לימים אחרים ואנחנו תפסנו אותה בזמן".