אאא

יורים ומדברים: דובר ארגון הטרור חמאס משיר אל-מסרי אמר הערב (מוצאי שבת) כי ישרל מנסה לרוקן את דרישות הפלסטינים באמצעות תמרונית מדיניים בהם היא נוקטת. לדבריו: "על שולחן המו"מ בקהיר מונחות הדרישות הפלסטיניות והן הדרישות - לא יותר ולא פחות". השבת נמשך ירי הרקטות לישראל - בעיקר אל אזור הדרום ועוטף עזה. בחסדי שמים אף אדם לא נפגע. 

בדבריו הערב, הזהיר דובר חמאס כי  "אם המערכה המדינית המתנהלת בקהיר לא תישא פירות, הרי שלא תהיה שום חלופה מלבד לנהל מערכה צבאית חריפה יותר מקודמתה".

בתוך כך, הפרשן הצבאי של אתר ynet מדווח הערב כי מצרים ככל הנראה הציעה לאבו מאזן לקבל את השליטה בציר פילדלפי. לפי הדיווח, ראש המודיעין המצרי הגנרל מוחמד פריד תוהאמי פועל להסדרה ראשונית במרכזה הפסקת אש והקלות הומניטריות על האוכלוסיה בעזה. בין היתר עולה מהמתווה כי אבו מאזן יקבל את השליטה על ציר פילדלפי וכן את האחריות על מניעת ההברחות באמצעות מנהרות.

עוד עולה מההסדר המסתמן, כי אנשיו של אבו מאזן יפקחו על פתחי המנהרות או יהרסו אותם, כאשר האחראים על נושא זה בצד המצרי יהיו כוחות צבא מצרים. באמצעות המהלך, מנסה מצרים להכפיל את הפיקוח על המנהרות ומוכנה לצורך כך אף לפתוח את מעבר רפיח תחת פיקוח פלסטיני. לפי ההערכות השונות, אנשיו של אבו מאזן מוכנים בצורה עקרונית להצעה.