אאא

הקרב של חמאס בכלי התקשורת קיבל הערב (שני) תפנית מפתיעה כאשר ארגון הטרור הצליח לפרוץ לשידורי ערורץ 10. במקום מהדורת החדשות הקרין הארגון סרטון "הפחדה" לתושבי ישראל. 

על רקע תמונות של הפצצות חיל האוויר בעזה וילדים פצועים ברצועה, נאמר בסרטון: "ממשלתכם בחרה את שעת הפתיחה של המערכה הזו. אם ממשלתכם לא תסכים על התנאים שלנו, אז הכינו עצמכם לשהייה ממושכת במקלטים".

מסר נוסף הופנה ל"אמהות חיילי צה"ל" ובו נכתב: "אם תרצו שלא יהיו בניכם שבויים או הרוגים בעזה אז מהרו לקרוא להם שיחזרו הביתה".

עם זאת, גורמים ברשות השנייה סיפרו כי השתלטות החמאס על שידורי ערוץ 10 בוצעה רק על השידורים הלוויניים ולא על בעלי הממירים. "השידורים נקטעו למספר שניות בעקבות השתלטות עוינת" נמסר מהרשות השניה, "יודגש, כי השידורים נקטעו אך ורק אצל אלו הצופים בערוצים באמצעות שידורי לווין עמוס. צופים אלו מהווים אחוז קטן מאוד מסך הצופים. לאור זאת, הנחתה הרשות השנייה את חברת חלל המפיצה את השידורים להגביר את עוצמת השידור, על מנת שמקרה זה לא יישנה".

לטענת ערוץ 10, הפריצה היתה לשידורים מהלוויין 'עמוס' שמשרת בעיקר צופים מהמגזר הערבי. הזרוע הצבאית של חמאס לקחה אחריות על הפריצה לשידורים.