אאא

"עז א-דין אל-קסאם", הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, פרסמה הערב (חמישי) הודעה בה איימה כי במידה וישראל לא תסכים עוד היום להסיר את המצור על עזה, הארגון יחדש את הירי לעבר ערי ישראל מחר בשעה 8:00 בבוקר. "לא תהיה הארכה להפסקת האש אם לא נקבל היום הסכמה להסיר את המצור באופן סופי, כולל הסכמת ישראל להפעלת הנמל הימי", נאמר בהודעת חמאס. 

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עובדייה, פרסם הלילה מסר מוקלט, בו קרא למשלחות בקהיר שלא להאריך את הפסקת האש לפני שישראל תאשר עקרונית הקמת נמל בעזה. "אנחנו דורשים זכויות בסיסיות וקוראים למשלחת בקהיר שלא להאריך את המו"מ אלא עד שישראל תסכים עקרונית להקמת הנמל הימי. המערכה לא תסתיים ללא הסרת המצור". 

בשעה 8:00 בבוקר, אז מאיים חמאס לחדש את הירי לעבר ערי ישראל, אמורות לפוג 72 שעות הפסקת האש עליהן הוחלט מוקדם יותר השבוע בניסיון לאפשר את קיומו של המשא ומתן העקיף בין ישראל והפלגים הפלסטינים במצרים. 

אוסמה חמדאן, הממונה על היחסים הבינלאומיים בארגון חמאס אמר היום כי התסבוכת בשיחות נובעת בשל העמדות הישראליות. חמדאן אמר כי ארגוני ההתנגדות הבהירו לישראל שהם מסוגלים להמשיך בתקיפות נגד ישראל, וכי הם זוכים לתמיכה ציבורית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הפלסטינים מפגינים תמיכה בחמאס 

בצהריים פורסמו דיווחים שונים בעולם שהצביעו על קושי בשיחות, כאשר לפי אחד הדיווחים המצריים ראש המשלחת הפלסטינית אם איים לנטוש את השיחות במידה וחמאס והג'יהאד האיסלאמי לא יגמישו את תנאיהם. עם זאת, המשלחת הפלסטינית שהייתה אמורה לעזוב את מצרים, הודיעה כי תישאר בה גם בסוף השבוע. 

בתוך כך, אלפי תושבים עזתיים "חפים מפשע", קיימו הפגנת תמיכה ענקית בעזה בעד ארגון הטרור חמאס. המפגינים הניפו את דגלי ארגון הטרור וקראו להמשיך את הלחימה כנגד ישראל. דובר חמאס, מושיר אל-מסרי, הצהיר מול המפגינים המשולהבים כי "המלחמה טרם הסתיימה, הלוחמים שלנו עדיין בכוננות ועם היד על ההדק, הטילים שלנו עדיין מכוונים לתל אביב".

בוסף, הדובר שלח איום חד-משמעי לתושבי יישובי עוטף עזה, שעדיין חוששים מאיום מנהרות הטרור, ואמר להם, "אל תחזרו לבתיכם". לדבריו, "נתניהו נכשל, הטילים שלנו הגיעו עד תל אביב ועד לחדרה ואפילו לנהריה. מעבר להישג הזה היה לנו הישג אחר. לראשונה, כוח ערבי פלש לאדמות הכבושות שמחזיקים הציונים וזה ניצחון אסטרטגי".